АПРИЛчето ритници раздава, а палтото мама трудно закопчава. -Април 2024 - ТЕМА 3

  • 26 320
  • 748
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 63
Привет от мен, отдавна не съм писала, но пък чета редовно. Включвам се с по-различен въпрос, който до сега май не е обсъждан. Става въпрос за грижата на кожата на лицето. Моята кожа обожава всякакви киселини AHA, BHA, ретиноли, кремчета, серуми и т.н., но уви от половин година освен някакъв хидратиращ крем не съм използвала друго. Резултатът е потресаващ😳. Кожата ми е със запушени пори, дребни незабележими пъпчици(зърнеста), мазна. Накратко гнус ме е да си пипна лицето, срам ме е да се погледна в огледало. Вече за грим не мога да помисля то с такова лице нищо не седи добре. До сега не обръщах толкова внимание, но с идването на големият ден и посрещането на роднини, снимки и т.н. вече започвам да се чувствам психически зле, че на нищо не приличам🤷 Вие каква козметика ползвате за лицето си, кои съставки за безвредни за бебето? Просто не знам какво да правя вече...

И аз съм в същото положение, с разликата че не съм ползвала нищо преди това и кожата ми беше сравнително чиста, обаче от хормоните сега ми излизат пъпчици в зоната около устата и брадичката + спукани капиляри по цялото лице и тяло. Просто мажа със слънцезащита, почиствам сутрин и вечер и хидратирам. В момента съм с почистваща пяна на Ducray Face&Body Anti-imperfections, бих казала че съм доволна, изсушава ми комедонните зони и добре почиства Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 3 458
Ако ми стане по-мазна кожата ползвам измивен на La Roche Posay, който съм взела за мазна кожа. Ако е по-суха ползвам на Mixa anti imperfections измивен гел + хидратиращ крем пак на Mixa, който става и за дневен, и за нощен. Отделно ползвам поне 2-3 пъти седмично шийт маски за лице (с краставица, зелен чай, ориз и други, зависи от настроението). Грим слагам много рядко. Него махам с мицеларна вода и после с измиващ. Засега спорадично се появяват пъпки, но ми е ясно, че това е положението с хормоните.
Може на някакво почистване на лицето да отидеш. Знам, че някои си ходят по време на бременност и няма проблем.

# 62
  • Мнения: 41
Здравейте, момичета! И аз имам същия проблем с кожата - ситни пъпчици по челото и брадичката, понякога и в зоната на бузите. Преди да забременея ми се омазняваше повече кожата, сега ми е по-суха. Взех измиващо и хидратиращ серум на Krauterhof по препоръка на козметик, но го ползвам от скоро и не мога да дам отзиви. Но по-скоро си мисля, че няма да помогне, докато хормоните не се регулират. То проблемът като е отвътре, каквото и да използваш отвън, няма да има wow ефект. Благородно завиждам на бременните, които имат красива и свежа кожа, уви, аз не съм от тях 😁

# 63
  • Мнения: 282
За проблемната кожа пробвайте нещо с ниацинамид. Относно киселините - по време на бременност може да се ползва азелаинова и гликолова киселина по-малко от 10 процента. Добро почистване, хидратация и минерална слънцезащита.

# 64
  • Мнения: 389
Здравейте , аз явно съм наопаки от всички бременни . Вече съм в 28 седмица , качила съм 1 кг , кожата ми стана като на бебе , нямам една пъпка , но пък съм бледа и от 2 седмици постоянно ми причернява и ми става лошо като съм навън . Дали ми е в главата , усещам че съм доста тревожна май са паник атаки. Та мен явно хормоните ме запраха наопаки . Хемоглобина преди една седмица ми беше 116 та не е от него

# 65
  • Мнения: 233
И аз преди да забременея ползвах химически пилинг с АНА и BHA киселини, и серум с ниациамид , и за хидратация крем с хиалуронова киселина. Веднага ги спрях, после в последствие разбрах, че ниациамида не е противопоказен, но на моята кожа не се ли пипне и с ръка нищо не става. Иначе откакто забременях доста ми е чисто лицето , аз винаги съм имала акне, мазна кожа и комедони, сега се понормализираха тези неща, ще видим след раждането как ще бъде

# 66
  • Мнения: 93
Здравейте , аз явно съм наопаки от всички бременни . Вече съм в 28 седмица , качила съм 1 кг , кожата ми стана като на бебе , нямам една пъпка , но пък съм бледа и от 2 седмици постоянно ми причернява и ми става лошо като съм навън . Дали ми е в главата , усещам че съм доста тревожна май са паник атаки. Та мен явно хормоните ме запраха наопаки . Хемоглобина преди една седмица ми беше 116 та не е от него

Аз също съм само 3кг нагоре и споделям чувството за причерняване, но на мен ми става, когато съм седнала или полегнала на дивана. Чак лошо ми става от няколко дни и не знам на какво да го отдавам. Пия желязо , но дори не бях в дефицит, а по-скоро близо до долна граница , така че след като гп започнах не би трябвало да е паднало чак така, че за не ми е окей. Пулса тези дни също ми е по-ускорен и се чудя дали някаки паники не правя 😶

# 67
  • Мнения: 389
Здравейте , аз явно съм наопаки от всички бременни . Вече съм в 28 седмица , качила съм 1 кг , кожата ми стана като на бебе , нямам една пъпка , но пък съм бледа и от 2 седмици постоянно ми причернява и ми става лошо като съм навън . Дали ми е в главата , усещам че съм доста тревожна май са паник атаки. Та мен явно хормоните ме запраха наопаки . Хемоглобина преди една седмица ми беше 116 та не е от него

Аз също съм само 3кг нагоре и споделям чувството за причерняване, но на мен ми става, когато съм седнала или полегнала на дивана. Чак лошо ми става от няколко дни и не знам на какво да го отдавам. Пия желязо , но дори не бях в дефицит, а по-скоро близо до долна граница , така че след като гп започнах не би трябвало да е паднало чак така, че за не ми е окей. Пулса тези дни също ми е по-ускорен и се чудя дали някаки паники не правя 😶

Аз също съм с ускорен пулс . Ден с например седнахме на кафе и след това отидохме на пазар . Вървях и само си повтарях припадам мн лошо ми беше докато не се прибрах вкъщи и да си полегна . Кръвното ми беше нормално , захарта също нооо нз какво се случва .

# 68
  • Мнения: 93
Аз захар не меря , особено след като обременяването ми беше супер не съм се замисляла, но кръвното си меря всеки ден. Даже последно време забелязвам, че от 100/60 в първи и втори триместър , сега ми е към 115/75 и малко даже се бях притеснила, но реално просто според мен се нормализира малко по малко. Все пак съм далеч от притеснителните стойности

# 69
  • Мнения: 389
Аз захар не меря , особено след като обременяването ми беше супер не съм се замисляла, но кръвното си меря всеки ден. Даже последно време забелязвам, че от 100/60 в първи и втори триместър , сега ми е към 115/75 и малко даже се бях притеснила, но реално просто според мен се нормализира малко по малко. Все пак съм далеч от притеснителните стойности

Моето кръвно или е 100/60 или 110 на 70 но аз съм свикнала с по нисичко , та ако го вдигна 130 на 90 и ме боли главата

# 70
  • Мнения: 4
Здравейте искам да ви попитам във 26г.с бебето колко трябва да тежи? Моля да споделите вашите по колко са били във 26г.с?

# 71
  • Мнения: 654
Относно грижата за кожата и аз преди бременността използвах АНА, ВНА и ретинол и сега определено си личи, че съм ги спряла. Но и хормоните си казват думата, като бях бременна с първото, кожата ми беше прекрасна, а сега мине не мине време и избиват по няколко гадни пъпки по брадичката (което винаги значи, че са на хормонална основа).

За момента ползвам витамин Ц и ниацинамид от "старите" неща. Нямам търпение да се върна към салициловата киселина и ретинола, но ще трябва да почакат и процесът на кърмене (живот и здраве) да приключи. Дано поне дотогава хормоните се разбутат малко и се изглади леко положението.

# 72
  • Мнения: 73
Здравейте момичета Blush Днес съм точно 28 седмица. Мина ни последната морфология и съответно последния ни ехограф. Младежът е 1,2 кг. Малък и намусен/успяхме да му снимаме личицето/ .
Моята кръвна захар е идеална по думите на лекарката ми Joy
От любопитство, има ли други мами освен мен , които ще раждат в чужбина? Следя темата и ми е интересно, колко различни са преживяванията ни.

# 73
  • Мнения: 240
Дами, минах днес сутринта през огтт, то голяма гадост. Всичко е наред. Цяла нощ сънувах кошмари и се притеснявах. Иначе бебето върви 1 седмица напред по размери от днешния преглед, лошото само, че пак е седалищно и едвам дишам аз от тази позиция на девойката. Коремът ми е огромен, силите ми стигат само за работата и това е. Sad

# 74
  • София
  • Мнения: 755
Аз днес влязох в 31 г.с. и бях на последна фетална морфология. Всичко изглежда наред. Пуснаха ми доста кръвни изследвания. Всичко е в норма, а гликираният хемоглобин е 4,3, така че ще оттърва натоварването с глюкоза.
Очаквам и резултати от микробиология, за които вече се подготвих психически, че ще са много зле, тъй като се бавят от миналата сряда.

Общи условия

Активация на акаунт