АПРИЛчето ритници раздава, а палтото мама трудно закопчава. -Април 2024 - ТЕМА 3

  • 26 776
  • 748
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 93
Не е задължително да е зле щом се бави, аз съм имала и чиста, която се забави, имала съм и с гъбички, която излезе за два дни.
Може ли да споделиш какви иследвания ти назначиха и знаете ли дали към 32 седмица са последните профилактични кръвни (естествено ако няма нещо за проследяване по-нататък)?

# 76
  • София
  • Мнения: 765
Не е задължително да е зле щом се бави, аз съм имала и чиста, която се забави, имала съм и с гъбички, която излезе за два дни.
Може ли да споделиш какви иследвания ти назначиха и знаете ли дали към 32 седмица са последните профилактични кръвни (естествено ако няма нещо за проследяване по-нататък)?

Пуснаха ми ПКК, глюкоза, гликиран хемоглобин, албумин, общ белтък, креатинин, урея, пикочна киселина, желязо, ЖСК, витамин D, витамин B12, урина.
Гледам си в профила, че с миналата бременност последните профилактични кръвни съм ги пуснала в 35 г.с. , така че очаквам още бодене до края. Хич не го обичам, от първото раждане най-неприятно ми беше точно слагането на абоката.

# 77
  • Мнения: 660
И моят гликиран хемоглобин излезе 4.0 и ще си спестя обременяването. Правила съм го, когато не бях още бременна и беше отвратително. Аз съм с една вена, а на мен ми пуснаха тогава и захар, и инсулин, което е задължително с венозна кръв, а не от пръста и ме направиха на решето.

# 78
  • София
  • Мнения: 3 509
Аз очаквам поне още 2 пъти да имам изследвания - сега в 32гс и преди приема за секцио (или някъде началото на 9м евентуално).

От утре почвам 30гс, мъчи ме хрема вече втора седмица. Обажда се прищипаният нерв, почва да ми тежи коремът. Малкият тъкмо беше закрепил положението със сополивия нос и хъркащата трета сливица и бам от неделя наново след един детски рожден ден. А стигането до педиатърката е мисия невъзможна. Вчера 20+ кихащи и кашлящи и се отказахме, най-много да си приберем някоя екстра от там. Та нещо почвам да се напрягам на целия зимен сезон и да си се нервя на всякакви глупости Grinning

# 79
  • Варна
  • Мнения: 434
Момичета, здравейте. Малко неудобно, ама... болят ли ви външните полови органи? Мен от два-три дни ме понаболяват от едната страна, даже към дупето отива и кожата е ужасно чувствителна.
Като седна на тоалетната, имам чувството, че ще се изсипя 😒
Чудя се да не е някой херпес, преди години съм имала и горе-долу така се усещаше в началото, но имаше и концентрирана болка точно където ще се появи. Сега няма такова нещо, пък и до сега трябваше да избие...

# 80
  • Мнения: 361
Момичета, здравейте. Малко неудобно, ама... болят ли ви външните полови органи? Мен от два-три дни ме понаболяват от едната страна, даже към дупето отива и кожата е ужасно чувствителна.
Като седна на тоалетната, имам чувството, че ще се изсипя 😒
Чудя се да не е някой херпес, преди години съм имала и горе-долу така се усещаше в началото, но имаше и концентрирана болка точно където ще се появи. Сега няма такова нещо, пък и до сега трябваше да избие...
При мен е същото. Отдавам го на честото уриниране, последвано от постоянно триене и водещо до раздразнение на така чувствителната кожа там. Аз с херпесите си имам проблем от преди, за това и ражданията ми са секцио, просто не смея да рискувам колкото и да ме убеждават хората, че ако не бил активен по време на самото раждане няма проблем и може и естествено. Та, на темата, получава ми се след бръснене преимно и около това което вече споменах. Къде херпес, къде раздразнение, но е мн неприятно наистина. Почнах вместо да се трия, просто да се подсушавам и да се мия няколко пъти на ден + смяна на бельо. Абе, некомфортно е много, но не си единствена.

Последна редакция: вт, 23 яну 2024, 17:00 от ^LadyBug^

# 81
  • Мнения: 277
JayRay на теб термина ти 3ти април ли е?
Изчислила ли си от кога ти започва 45дневния болничен?

Относно хремата и ние сме така с тази ДГ и всичките бацили около нас , но пък взех да свиквам вече хахаха . Ако не си пробвала инхалации, давай доста помагат и при възрастни Simple Smile


Днес бях на преглед , беба е Ок вече тежи 1600гр и е застанала странично ,надявам се да се обърне. Пъпната връв още е около вратлето и стискам палци сама да се отмотае. Час имам чак за 27.02 и тогава ще започнем тонове...далеч ми се вижда ,но ще трябва да имам търпение. И да се похваля ,че съм си вдигнала желязото и феритина най-после, но пък пустия холестерол си е все така висок.

# 82
  • София
  • Мнения: 765
Pelt04, моят термин е на 02.04 и на последната женска консултация ми казаха, че 45-дневният болничен ще стартира от 17.02.
Доколкото знам от близка, която е кардиолог, по време на бременност изследванията на холестерола не са особено показателни, защото той се вдига от самата бременност.

Последна редакция: ср, 24 яну 2024, 19:53 от hatred

# 83
  • София
  • Мнения: 3 509
На 10.04 ми е терминът (преизчисляват го за 07-08.04, че върви константно напред 2-3 дни), на 25.02 ми почва 45-дневния. Ама аз като ще съм секцио ще съм си края на март някъде и трябва да проверя със счетоводителката за дните разлика дали иска някакви документи или само болничния ще е ок.

В 33+4 реално всяка трябва да излезе в 45-дневния.

# 84
  • Мнения: 361
Аз днес влязох в 31 г.с. и бях на последна фетална морфология. Всичко изглежда наред. Пуснаха ми доста кръвни изследвания. Всичко е в норма, а гликираният хемоглобин е 4,3, така че ще оттърва натоварването с глюкоза.
Очаквам и резултати от микробиология, за които вече се подготвих психически, че ще са много зле, тъй като се бавят от миналата сряда.
Какво стана с микробиологията, излезязоха ли резултатите?

# 85
  • София
  • Мнения: 765
Аз днес влязох в 31 г.с. и бях на последна фетална морфология. Всичко изглежда наред. Пуснаха ми доста кръвни изследвания. Всичко е в норма, а гликираният хемоглобин е 4,3, така че ще оттърва натоварването с глюкоза.
Очаквам и резултати от микробиология, за които вече се подготвих психически, че ще са много зле, тъй като се бавят от миналата сряда.
Какво стана с микробиологията, излезязоха ли резултатите?

Да, лактобацилите са редуцирани, така че трябва да слагам вагинален пробиотик.

# 86
  • Мнения: 361
Аз днес влязох в 31 г.с. и бях на последна фетална морфология. Всичко изглежда наред. Пуснаха ми доста кръвни изследвания. Всичко е в норма, а гликираният хемоглобин е 4,3, така че ще оттърва натоварването с глюкоза.
Очаквам и резултати от микробиология, за които вече се подготвих психически, че ще са много зле, тъй като се бавят от миналата сряда.
Какво стана с микробиологията, излезязоха ли резултатите?

Да, лактобацилите са редуцирани, така че трябва да слагам вагинален пробиотик.
Да кажем и предполагам, че беше подготвена за нещо повече, така че слагай си пробиотика и бързо да ти се нормализират.

# 87
  • Мнения: 18
Здравейте, отдавна не съм писала в темата, но ви чета редовно. Вчера бях на ФМ и бебето продължава да върви две, три седмици напред (от самото начало беше така). Вече е 2 кг. Отговаря на 31- 32 седмица и доктора от ФМ беше категоричен, че трябва да ми се смени термина от 18 април за началото на април. Буквално 1, 2 април. Малко започвам да се притеснявам от тази голяма промяна.

# 88
  • Мнения: 361
Здравейте, отдавна не съм писала в темата, но ви чета редовно. Вчера бях на ФМ и бебето продължава да върви две, три седмици напред (от самото начало беше така). Вече е 2 кг. Отговаря на 31- 32 седмица и доктора от ФМ беше категоричен, че трябва да ми се смени термина от 18 април за началото на април. Буквално 1, 2 април. Малко започвам да се притеснявам от тази голяма промяна.
Аз продължавам да недоумявам тази смяна на термин!
Ми просто ще се роди по-голямо бебе. Има жени раждат планово бебета по 3кг и други естествено дори след термин по 4и нещо кг примерно. Не знам да има все пак конкретен размер и да кажат не трябва да се ражда по- голямо от еди колко си. Овулацията и начина на изчисляване си е един и същи на всякъде. Колкото тежи толкова. Предполагам все пак, че ще си секцио и това може би е една от причините.
При вс положения до някаква степен трябва да се съобразяваме с напътствията на следящите ни лекари. За това са там и ние за това ги посещаваме.
С 1вото мо дете така ми казваха оооо много голямо. Е много голямп 3.450кг се роди, секцио, колко пък толкова голямо да беше. Satisfied

# 89
  • София
  • Мнения: 3 509
На мен АГ си ми казва вече, че няма как да хване точни мерки, защото е голямо бебето и не може да обхване съвсем както й се иска.
Иначе факт е, едни бебета се раждат 2700, други 3500, трети 4200. Едни са 48см, други 50см, трети 56см. Племенницата ми все викаха, че няма да е голямо бебе - 56см и 3850 се роди. Племенникът ми пък другата крайност - 3кг и 48см.
Синът ми пък го мериха ту 2700, ту 3600 (роден 3240). Сега за малката казват - няма да е по-голяма от него, ама тя върви напред с няколко дни, а той изоставаше с няколко дни.

Освен това едно са високи и едри родители, друго са ниски и дребни, трето са високи и слаби, четвърто са ниски и по-пълни. Няма как всички бебета да са с еднакви размери.

Общи условия

Активация на акаунт