АПРИЛчето ритници раздава, а палтото мама трудно закопчава. -Април 2024 - ТЕМА 3

  • 27 741
  • 748
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 19
Здравейте, отдавна не съм писала в темата, но ви чета редовно. Вчера бях на ФМ и бебето продължава да върви две, три седмици напред (от самото начало беше така). Вече е 2 кг. Отговаря на 31- 32 седмица и доктора от ФМ беше категоричен, че трябва да ми се смени термина от 18 април за началото на април. Буквално 1, 2 април. Малко започвам да се притеснявам от тази голяма промяна.
Аз продължавам да недоумявам тази смяна на термин!
Ми просто ще се роди по-голямо бебе. Има жени раждат планово бебета по 3кг и други естествено дори след термин по 4и нещо кг примерно. Не знам да има все пак конкретен размер и да кажат не трябва да се ражда по- голямо от еди колко си. Овулацията и начина на изчисляване си е един и същи на всякъде. Колкото тежи толкова. Предполагам все пак, че ще си секцио и това може би е една от причините.
При вс положения до някаква степен трябва да се съобразяваме с напътствията на следящите ни лекари. За това са там и ние за това ги посещаваме.
С 1вото мо дете така ми казваха оооо много голямо. Е много голямп 3.450кг се роди, секцио, колко пък толкова голямо да беше. Satisfied
Всъщност за сега нямам планирано секцио и май по- добре да нямам с това голямо разминаване. Обмислям, дали да не пробвам нормално и вече,  ако се наложи секцио в хода на раждането. Поне ще знам, че не решава друг на база различни дати. Относно категоричността на доктора за смяна на термина, той ми обясни, че бебето е  било толкова напред, още при констиране на бременност и тогава грешки нямало, защото не се мерило на база какви са му размерите, а други показатели. Та термин не сменял в по напреднали седмици, когато, да, всяко расте с различни размери, а само на база на такива данни при първичен преглед. Даже ми го показва на едни графики на екрана. Но   все пак го мисля това нещо...

# 91
  • Мнения: 706
И моя термин е сменен тъй като още на първата ФМ вървеше 1 седмица напред и ми каза, че е имало ранна овулация. За мен е важно защото съм с плацента превия и ще е секцио и в по-ранна седмица така че се взима предвид.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 586
Първият път уж на първата ФМ искаха да ми сменят и на мен термина (с 9 дни по-късно). Никой не е гледал после тази дата, нито АГ, нито после същият специалист по ФМ, нито на тонове. След термина по ПРМ ме водиха преносила, детето се роди по средата на двете дати. Много може да е объркващо за първескиня. Сега пак не са го сменяли на по-ранен, но с плановото секцио +/- няколко дена не е фатално и не държа да го мърдат Grinning Реално и 2-3 седмици по-рано да е секциото, ако тръгне преди това да излиза винаги може да се направи спешно и пак да си е секцио.

Последна редакция: чт, 25 яну 2024, 13:02 от JayRay

# 93
  • Мнения: 78
Те и моята дата я смениха, но с 4 дена , не с цели седмици. А и по-мои изчисления нямаше как да е толкова късно. Вярно е, че цикълът ми малко се разбърква, но не чак толкова. Аз лично се надявам да родя нормално, но накрая каквото сабя покаже.

# 94
  • Мнения: 205
И моята дата е сменена с 4 дни, но още на първата ФМ. Защо се сменя със седмици на такъв етап от бременността? За пръв път аз чувам такова нещо...

# 95
  • Мнения: 93
При мен на първата фетална ми го преместиха с два дни (от 9ти на 11ти) . Сега при всеки преглед има изоставане с 4-5 дни, но казаха, че термина няма да се променя ако е с отклонение до 10дни . Предполагам това е причината да бъде сменен при Вас, защото е над някакъв срок, който е приет.

# 96
  • Мнения: 19
И моята дата е сменена с 4 дни, но още на първата ФМ. Защо се сменя със седмици на такъв етап от бременността? За пръв път аз чувам такова нещо...
Не знам, но докторът е най- добрия в нашия град. Всички ходят за мнение при него. 🤔

# 97
  • Мнения: 386
По повод на големите бебета :
Миналата бременност бебока вървеше със седмица две напред по ехограф. Обясняваха ми как ще родя бебе поне 4 кг. Е , роди се 50см - 3,150 кг.  😂
Та цялото плашене което ме плашеха на всеки преглед си се оказа едно бебе със съвсем нормални размери.
Все пак мерките които дават на ехограф си имат отклонения, а и всички сме толкова различни, както JayRay написа.
Не се шашкайте 😉 важното е на финала да са ни здрави бебчетата. Колкото са големи - толкова. Това с термина също е много разтегливо понятие . При сестра ми, племенницата излезе на 1вия ден от 9тия месец, така че не се знае кога ще им дойде музата на бебоците да излизат 😁
Като влезете в 45 дневния подгответе си сакчето и очаквайте най-доброто ✌️

# 98
  • София
  • Мнения: 773
С първата се бременност правих всяка фетална морфология по три пъти - при Сигридов, при Чавеева и при Михова. Всички те прогнозираха бебе около 4кг. В крайна сметка се роди в края на 39г.с. и беше 3110г, 50см. Не оспорвам лекарската компетентност, но очевидно в по-напреднала бременност и постоянно шаващо бебе ехографските данни за тегло не са някакъв особен критерий. Моето впечатление е, че и самите лекари не им обръщат голямо внимание - по-скоро следят кръвоток, зрялост на плацентата, количество околоплодни води и т.н. като важни маркери. Ако се чака спонтанно раждане, формалният термин няма чак такова значение. Ако настъпи преносване, водещо до фетално страдание, това ще си проличи и на тонове и доплер. Ако обаче се планира секцио 2 седмици преди термин и този термин се окаже неправилно определен, може и да се стигне до ненужно ранно изваждане на бебето и всички произтичащи от това негативи. В обкръжението си имам близки с очевидно твърде рано определено секцио по най-различни причини: отпуски на лекари, страх от настъпване на естествено раждане, преследване на определени дати... После следва трудна адаптация, интензивна грижа за новороденото, отделяне от майката, проблеми с кърменето.

# 99
  • Мнения: 205
Не искам да поставям под съмнение думите му, но и най-добрите не са застраховани. Не искам да те притеснявам, това е просто мое мнение. В крайна сметка, щом си там и му имаш доверие, може човека да е прав. Просто аз за пръв път чувам такова нещо.

И моята дата е сменена с 4 дни, но още на първата ФМ. Защо се сменя със седмици на такъв етап от бременността? За пръв път аз чувам такова нещо...
Не знам, но докторът е най- добрия в нашия град. Всички ходят за мнение при него. 🤔

# 100
  • Мнения: 78
Те бебчетата сега доста мърдат. Аз бях на последна ФМ в понеделник и лекарката директно ми каза, че малкият доста мърда и е трудно да му се вземат точни мерки. Интересното за мен беше , че той беше доста кротък по моите критерии. След това 2 дена се вихри момчето, чак в чудо се бях видяла Grinning Това с очакваната дата на раждане си е божа работа.

# 101
  • Мнения: 21
Моята АГ винаги казва, че това е апарат и все пак в мен има живо същество, което няма как да застане мирно, че да го измерят до см или грам. Моето казва, че според апарата вървяло 1 седмица напред, но пък и ние сме високи и никога не е споменавала за смяна на термин. За племенникът ми твърдяха, че ще бъде дребно бебе - излизаше 2.5 кг на последния преглед, а се роди 3.87 кг.
Има ли вероятност лекарят да е от привържениците на секциото и отдалече да те е почнал, че ще е едро, че няма да може да го родиш и т.н.? Защото при нас има много такива, които не им се занимава с естествено и влизат в операционната за 1 час и приключват, без реално да има показатели за секцио…

# 102
  • Мнения: 233
Здравейте, отдавна не съм писала в темата, но ви чета редовно. Вчера бях на ФМ и бебето продължава да върви две, три седмици напред (от самото начало беше така). Вече е 2 кг. Отговаря на 31- 32 седмица и доктора от ФМ беше категоричен, че трябва да ми се смени термина от 18 април за началото на април. Буквално 1, 2 април. Малко започвам да се притеснявам от тази голяма промяна.
Аз не мога да разбера това местене на термин, нали бременноста е 40 седмици до термин, как така ще ти го местят и то с почти 1 месец? Аз имам приятелка, на която бебето е 4 седмици по-малко от моето, а са почти еднакви на мерки, ама на нея никой не и е казал ще ти изместим термина с 1 месец. Там бащата е много е едър, бебето е момче и са казали просто ще имаш голямо бебе, подготвяй се 😂. Тя сега си представя филм на ужасите , че ще бъде раждането 😂

# 103
  • Мнения: 41
И при мен на втората ФМ доктора ми каза, че бебето е с около 10дни напред, после следящият ме АГ каза същото, но никой нищо не ми е казал за промяна на термин. АГ-то ме изпрати на изследвания за ГД за всеки случай. Иначе на ФМ докторът ми каза, ако държа на секцио най-ранната дата 6 април, ако чакам нормално най-късно до 27 април. Терминът ми е 20април и тези дати ми ги каза спрямо него.

# 104
  • Мнения: 376
И при мен на втората ФМ доктора ми каза, че бебето е с около 10дни напред, после следящият ме АГ каза същото, но никой нищо не ми е казал за промяна на термин. АГ-то ме изпрати на изследвания за ГД за всеки случай. Иначе на ФМ докторът ми каза, ако държа на секцио най-ранната дата 6 април, ако чакам нормално най-късно до 27 април. Терминът ми е 20април и тези дати ми ги каза спрямо него.
И при мен така. АГ казва само, че върви седмица напред, но не сме местили термин. Иначе аз съм си планово секцио, надявам се да си стигнем безпроблемно до датата която ми се върти в главата.

Общи условия

Активация на акаунт