Студенти в Нидерландия - 20

  • 59 714
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Здравейте, дали сте се натъквали на информация за магазини за старинни мебели в Айндховен? Ние планираме пътуване през юни с колата и ми се иска да разгледам

# 676
  • София
  • Мнения: 7 082
https://directory-bg.cybo.com/NL/%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B4%D1%85% … 0%B5%D0%B1%D0%B0/
Когато обикалях през август магазини втора употреба, за да допълним домакинството на младежа, установих че всеки такъв магазин има секция за мебели. Ако питаш за антиквариат, не знам, но много от магазините имат сайт или страница във ФБ, където има снимки и можеш да добиеш представа какво се предлага. Във всеки магазин има и секция за уреди, което ни интересуваше нас. Купихме ютия и тостер по 5 евро, 4 чинии немски порцелан за 0.5 евро бройката, чаши пак някакви центове... Има доста изгодни и прилични неща. Сега младежът ще обикаля за минифурна, само да минат изпитите... 😁

# 677
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Слънчева, благодаря! Стискам палци и на твоя младеж да си вземе изпитите с лекота! Доста е сложна материята и дъщеря ми всеки ден учи. Да минава и заминава тази сесия, за да си починат малко!

# 678
  • Мнения: 1 291
Утре излизат резултатите от "нумерус фиксус " специалностите. Стиснати палци за всички, които тръпнат в очакване.

# 679
  • столицата
  • Мнения: 3 846
Успех! И всеки да получи покана от "неговото" си място!

# 680
  • София
  • Мнения: 7 082
Стиснати палци за всички, които са в очакване!
Благодаря, Maggrat! Този квартил графикът на CSE  е ужасен - 3 изпита в три поредни дни... за лекота не знам, но дано всички наши деца си вземат изпитите! 🤗
Доколкото разбрах последният квартил ще е малко по-лек, но пък и този групов проект, който имат е нож с две остриета, въпреки че младежът ще е в екип с деца, с които се познава от гимназията...

# 681
  • Мнения: 1 291
При при нас е така. От утре имат изпити и са в три поредни дни. Успех на всички!

# 682
  • София
  • Мнения: 1 191
Помня вълненията отпреди година, резултатите излязоха даже през нощта на 14 срещу 15, един след друг, успех на кандидатстващите! Тази година няма много обозначили се, утре да се похвалят!
Успех и на изпитите в предстоящата седмица на студентите! Напрегнато им е тези дни, да минават!

# 683
  • Мнения: 71
Помня вълненията отпреди година, резултатите излязоха даже през нощта на 14 срещу 15, един след друг, успех на кандидатстващите! Тази година няма много обозначили се, утре да се похвалят!
Успех и на изпитите в предстоящата седмица на студентите! Напрегнато им е тези дни, да минават!
[/quot                                                                         Ние сме от тези и чакаме с нетърпение! Изживяваме вашите вълнения от миналата година и дано имаме успехи и да може да се похвалим утре.

# 684
  • Мнения: 1 426
Успех на всички!

# 685
  • София
  • Мнения: 6 594
Стиснати палци и от мен на набор 2005! Hands Muscle

# 686
  • София
  • Мнения: 937
Успех утре на чакащите резултати! С най-искрени пожелания за прием в най-исканата специалност.
След 15-ти има и лек пик при търсенето но квартири.

Моята дъщеря няма изпити тези дни. Нейните бяха седмицата преди католическия Великден.
Явно има разлика в академичните календари на различните специалности и унита.

# 687
  • София
  • Мнения: 6 594
Моята дъщеря няма изпити тези дни. Нейните бяха седмицата преди католическия Великден.
Явно има разлика в академичните календари на различните специалности и унита.
Определено! На моите двете (Тилбург и Делфт) изобщо не им съвпадат. Ето сега - едната приключи с изпитите от третия квартил, че даже и някои резултати излязоха, а другата е в разгара на сесията - един мина, но т.с. има още 3.
Едната свършва на 12-13.06, а другата има посл. изпит на 27.06. Като туря и седмокласничката, до 25.07 почивките ще са на прибежки през уикендите, ама това да е проблемът. Радвам се, че все още търсят нашата компания.
Нещо е много тихо тук тази сутрин. Помня м.г., че темата експлодира. Едната щерка знае за момче и момиче от СМГ, които почти сигурно са приети Aerospace в Делфт, ама да не спекулирам.

# 688
  • Мнения: 1 291
И аз зная за едно момче от АК в Делфт - Комп. науки, надявам се днес да има още добри новини.

# 689
  • Мнения: 71
Както обещах и аз да се похваля, дъщеря ми е приета  IBA в Erasmus University Rotterdam

Общи условия

Активация на акаунт