Нашите кухни - тема 96

  • 32 305
  • 738
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 762
papi6, единственото, което ме отдръпва от колелцата е факта, че в момента на това място има една маса, която ми е основния работен плот по навик. Като я заменя с острова, той ще ми стане основно място за рязане, кълцане, смесване, леене на води и сокове и т.н. Един вид хубаво ще е да не се мести и люлее по време на работа, което е неизбежно при която и да е мебел на колелца. В същия момент пък колелцата дават такава свобода за наместване според моментните нужди...

# 586
  • Мнения: 41 678
Колелца със спирачка дават пълна стабилност в комбинация с теглото на острова от масив.

# 587
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Колелцата трябва обаче да са гумени, заради точковия контакт между тях и пода. Ако са пластмасови няма да са така стабилни както е с гумените.

# 588
  • Мнения: 413
Здравейте. Имам затруднения в намирането на кухненски плот и ще съм много благодарна за помощта ви 😊
Шкафовете на кухнята ще бъдат тъмно зелени със сив подтон,подът на кухнята е много светли към бели плочки. Искам плотът също да е бял,но не чисто бял,да не бъде и със сиви шарки 😅 Обиколих няколко места,но не успях да намеря такъв. Най-много харесах един технически камък,но не мога да си го позволя. Моля,ако някой е виждам нещо подобно на търсеното да каже 😊
Най-перфектният вариант би бил и ако е слим плот ( около 1см ), но май започвам много да искам 😅

Може да погледнеш и това за гръбче

Аз също съм със зелени шкафове 😃

# 589
  • Мнения: 41 678
Колелцата трябва обаче да са гумени, заради точковия контакт между тях и пода. Ако са пластмасови няма да са така стабилни както е с гумените.

Това се разбира от само себе си, но май сериозни стабилни колелца със спирачка няма пластмасови. А и пластмасовите се хлъзгат и даже заключени не дават стабилност.

https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&sca_esv=2894cba … &bih=464&dpr=1.67

# 590
  • Мнения: 3 596
papi6, единственото, което ме отдръпва от колелцата е факта, че в момента на това място има една маса, която ми е основния работен плот по навик. Като я заменя с острова, той ще ми стане основно място за рязане, кълцане, смесване, леене на води и сокове и т.н. Един вид хубаво ще е да не се мести и люлее по време на работа, което е неизбежно при която и да е мебел на колелца. В същия момент пък колелцата дават такава свобода за наместване според моментните нужди...
Въобще няма да мръдне, ако са правилно изпълнени и блокирани - аз имам такава маса с рафтове отдолу, точно тип остров, нямам проблем с нея. Евентуална възможност е колелцата да са само две, но при преместване ще трябва от единия край да се придържа да не опира в пода, което при пълни чекмеджета няма да е удобно.

# 591
  • Sofia
  • Мнения: 2 374
Това се разбира от само себе си, но май сериозни стабилни колелца със спирачка няма пластмасови. А и пластмасовите се хлъзгат и даже заключени не дават стабилност.
Всъщност бих казал, че повечето са от найлон или полиуретан (може да изглежда като гума, когато е с по-ниска плътност). Тези които са от пластмаса само изглеждат като гума, но са много твърди, иначе ако е полиуретанова пяна - пак е ок.
Имай предвид, че понякога пишат "гума", но всъщност изобщо не е гума. По-скоро фокуса ми беше, да обърнат внимание при покупката да е достатъчно "гуместо" за да има добро сцепление, защото ако е найлон е доста вероятно да се плъзга без голямо усилие.

# 592
  • Мнения: 41 678
Е, то е добре да се пипнат, да се натиснат с нокът и да се види.
А най-добре силикон.
http://diel09.com/kolela/1478-mebelno-kolelo-silikonovo-s-planka-f75-shift.html

# 593
  • Мнения: 272
Здравейте! Аз се бях насочила към кухни Прего, но тотално смених концепцията. Запазихме час за проектиране на кухня от Икеа и останахме много доволни-и от цена и от обслужване, ако щеш и от бързите визуализации, с които се сдобихме. Колебая се все още между Enkoping и Bodbyn (предстои да реша до края на тази седмица), но запазихме и час от услугата им "съвети за цялостно обзавеждане" - платихме 900лв за 3 помещения, а те впоследствие ще ни ги възстановят. Още повече и затова се насочих към обзавеждане от там. Та въпросът ми е - имате ли мнение за кухненските мивки и смесители на Икеа?
https://www.ikea.bg/products/kilsviken-mivka-za-vgrazhdane-1-kor … ttsednik/89337027

Както и имам питане за плотовете им, предложиха ни два вида-като единият беше малко по-евтин, но ме привлече с това, че не изисква поддръжка, а другият трябваше да се маже с нещо (не разбрах какво) всеки месец.

Също имам и последен въпрос - знаете ли кои са плочките на гърба на кухнята от снимката.? Намерих едни подобни в Гауди, но не съм сигурна дали са същите. https://www.gaudi-ds.com/plochki-metro-s-faska-za-banya-i-kukhny … byal-glanc-15925/

Последна редакция: вт, 09 апр 2024, 10:40 от sonityy

# 594
  • София
  • Мнения: 1 428
Стандартни бели метро-плочки , откъдето и да ги купите, все едно. В Баня Мечта бяха на промоция по 29 лв квадратния метър, вижте и там.

# 595
  • Мнения: 7 020
Привет!
В София или в някой център за поръчка бяхте?

# 596
  • София
  • Мнения: 44 285
Sonityy - това са плочките само на едната снимка са бели фугите на другата черни. Метро се водят. Има различни фирми производители. В баухаус също има, на два различни производителя, едните бяха по-евтини.
Мивка имам икеа, но друга така че не мога да кажа. Само за канала мога да споделя, че в опаковката ни липсваше един основен болт, който беше голяма разправия и чакане докато ни пратят, трябваше с централата им да се свързваме, за да ни доставят, накрая пратиха няколко... Да си имаме явно. И сифона им е шумен. Като вързахме миялната и се чуват едни бълбукания като излива... 😆😆😆Уредът не го чувам като работи, но изливането в канала е жестоко... Винаги ме избива на смях...
За плота предполагам единия е бил "дървен", то само фуенир де.. Маже се с масло за дърво, е, като цяло пак както и масива изисква пазене, подсушаване на капки, понякога за някое петно зашкуряване може да се наложи... Но са красиви🤪😁

# 597
  • Мнения: 272
Привет!
В София или в някой център за поръчка бяхте?

Благодаря много за отговорите на всички! 🌹
Ние бяхме в Икеа София на Околовръстното. Мисля, че предлагат и онлайн проектиране. Необходими са 1-2 срещи. Проекта е безплатен, но дават само визуализации. Ако искате да получите и размерите се заплаща 50лв.

Мнение за съвети за цялостно обзавеждане ще мога да споделя след седмица. Срещата, доколкото разбрах, ще бъде с интериорен дизайнер, а не с проектант, както при кухните.

# 598
  • Мнения: 9 919
И сифона им е шумен. Като вързахме миялната и се чуват едни бълбукания като излива... 😆😆😆Уредът не го чувам като работи, но изливането в канала е жестоко... Винаги ме избива на смях...


Бях срещала и преди подобно видео, на руски е, но идеята е добре онагледена с картинки.
https://www.youtube.com/watch?v=FgM3lT3no2c&ab_channel=GIBAX

# 599
  • София
  • Мнения: 44 285
https://www.ikea.bg/products/lillviken-sifon-za-edno-korito/10311539/ за този става дума.
Мерси... Ще запазя видеото, за сега няма да сменяме нищо 100%, не ми пречи толкова. Просто го казвам, дамата да го има предвид, ако ще купува същия.

Общи условия

Активация на акаунт