Февруарчета 2024 - Тема 11

  • 23 157
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 002
Аз мисля да видя какво ще препоръчат в болницата и тогава ще купувам.

# 46
  • София
  • Мнения: 8 564
В болницата най-вероятно нещо комерсиално  - Мустела, Хипп, ала-бала. Или от медицинската някоя марка, с която те си работят. А има и друго на пазара Wink Аз взех на Биодерма два продукта (казвала съм защо - на моята кожа тази марка работи най-добре, та има шанс и на неговата да е така) и един крем Бочко против подсичане. А ако не ми се получи схемата, мисля да пробвам Wooden spoon - тях например в болница едва ли ще ми ги препоръчат, но съм ползвала доста успешни техни продукти, а и са ми ги хвалили за бебешка козметика. В краен случай, просто ще ида с малкия при дерматоложката ми.

# 47
  • Мнения: 169
Wooden spoon са жестоки в Бургасмед ги дават към рекламните подаръчета при изписване, наистина имат много сполучливи продукти

# 48
  • Мнения: 3 640
Точно. В болницата ще ми препоръчат това, което им е дадено.
Аз лично взех козметика на Хип и Бепантен за дупето. Памперси - Памерс Премиум кеар. На черния петък в Емаг бяха на страхотна оферта, та даже и за размер 2 взехме близо 250бр 🤣 АМ съм взела Аптимил.

# 49
  • Мнения: 317
И с баткото и сега с малката ще започна с Хип шампоан и лосион, после с времето ще преценя. За дупето съм доволна най- много от Судокрем, затова пак такъв взех. Ако нещо не допадне на нейната кожа, веднага сменям🙂.
Памперси и аз взех на Little Angels, от две близки са ми препоръчани и са на добра цена, иначе с баткото започнах с Памперс премиум.

# 50
  • Мнения: 34
Момичета, всеки си знае какво да прави. Може да ви е интересно, аз не живея в БГ. Ходих на класове от болницата и от там препоръчват да не се ползва никаква козметика на бебето първите 6 седмици поне. Ако искаш да ползваш нещо или ако кожата на бебето стане толкова суха, казват да се използва само органично кокосово олио (като това за готвене), но нищо друго включително спиртове и пудри.
Аз си взех едно бурканче такова и мисля да следвам техните насоки, да видим дали ще се получи.

# 51
  • Мнения: 1 323
Судокрем  и аз ползвам, но само когато видя, че е леко зачервено дупето. И по този начин ще действам сега с бебето. На всяка смяна от крема на Мустела, а Судокрем само при зачервяване. Никога не ми се е подсичал по този начин.
От черния петък на Емаг и аз се запасих с памперси 1 и 2, както и мокри кърпички, които обаче не можах да опазя и пак ще поръчвам. 😃
Мога да препоръчам с две ръце Huggies - 99% съдържание на вода. Нямат някакъв натрапчив аромат на парфюм, което ги кара да миришат малко странно, просто на чисто, но някои мои познати майки ги определят като гадни на мирис. Ама те тия същите майки ползват и кърпите на Памперс, които за мен са ужасно миризливи и задушливи.
Излизат много изгодно на стек от Емаг отново.

# 52
  • София
  • Мнения: 8 564
И на мен приятелки ми препоръчаха да видя как ще е кожата и тогава да ползвам козметика - ако има нужда. Купих си, за да имам и да не пращам ММ да обикаля, ако се наложи. И гледах да са малки опаковки.
Тези памперси Little Angel навсякъде ли ги има?

# 53
  • Мнения: 158
Момичета, има ли шанс да не разбера, като ми изтичат водите.... от няколко дни чувствам превръзката леко влажна у сменям през няма и час... микробиологията ми е чиста.. както знаете понякога при посишно кихане и се изпускам по малко и сега наистина не знам, кога какво да очаквам. Една приятелка ми каза, че не е разбрала как нейните са изтекли, докато е ставала вечерта да пишка през един час, което при мен вече се случва от 1 месец на сам.... тааа съм леко притеснена вече...

# 54
  • Мнения: 105
Имах приятелка,която къпеше бебето си всяка вечер,но не използваше козметика до шестия месец,ама никаква.Госпожицата е вече голяма и винаги е имала много хубава кожа.Предполагам,че е до кожа на бебето,дано всички имат не проблемна такава!🙏🏻
А може би е и до усет на майката какво е хубави за бебето й!

# 55
  • Мнения: 317
В моя град са внос от Англия, от малък град съм и ги има на едно място само за разлика от останалите марки, но виждам, че и онлайн ги продават. Нека и други се включат, а аз като започна с малката веднага ще дам обратна връзка за тях🙂
И на мен приятелки ми препоръчаха да видя как ще е кожата и тогава да ползвам козметика - ако има нужда. Купих си, за да имам и да не пращам ММ да обикаля, ако се наложи. И гледах да са малки опаковки.
Тези памперси Little Angel навсякъде ли ги има?

# 56
  • Мнения: 54
Момичета, има ли шанс да не разбера, като ми изтичат водите.... от няколко дни чувствам превръзката леко влажна у сменям през няма и час... микробиологията ми е чиста.. както знаете понякога при посишно кихане и се изпускам по малко и сега наистина не знам, кога какво да очаквам. Една приятелка ми каза, че не е разбрала как нейните са изтекли, докато е ставала вечерта да пишка през един час, което при мен вече се случва от 1 месец на сам.... тааа съм леко притеснена вече...

Не знам дали съм точния човек, който да коментира, тъй като моите води изтекоха след предизвикване с окситоцин в болницата, но според мен, би било странно да не се разбере когато изтекат водите. Те са много повече и обилни от течението, което е нормално при бременността. Аз също ходя на всеки час до тоалетна вечер и имам течение в рамките на нормалното, но мисля, че тези неща няма как да се объркат. Ако има дама, на която са изтекли водите вкъщи, нека сподели опит.

# 57
  • Мнения: 1 323
Ето мен мен, но моят случай е по-скоро изключение. Моите води бяха изтекли в морето без да разбера. Едва ли случаят тук е подобен, така че няма как да не разбереш. А и ако има нещо на преглед би трябвало да се види ако са намалели.

# 58
  • Мнения: 98
Привет, момичета! От няколко дни, около час след храна( с която не прекалявам) ме започва една страхотна тежест в горната част на корема и не много силна, но постоянна и влудяваща болка точно под двете гърди(все едно на сгъвките), която си ме държи час-два. Като съм права е поносимо, но легна ли-ужас.
На някоя от вас случвало ли се е или да ходя на гастроентеролог?

# 59
  • Мнения: 34
На мен водите ми изтекоха по време на контракция предният път. Бях си полегнала и си записвах контракциите и когато започна една просто чух или усетих, не съм съвсем сигурна дали беше усещане или чух наистина звук но имаше едно пук и нищо 😁 контракцията премина и аз станах до банята, някак бях сигурна че този звук е от мехура и чак в банята когато си свалих гащите чак тогава потече бистра течност, течеше без да се напъвам, не както докато пишкам, т.е. не можеше да се контролира изтичането, но пък и като количество беше много малко тогава! Беше се оказало че са изтекли само  предните може би бяха води и бебето е застанало плътно в шийката и не позволяваше изтичане на  останалите. Та и количеството беше малко при мен но с пукването на мехура болките станаха в пъти по- болезнени и на абсолютно равен интервал от време, докато преди това бяха през 15- 20 минути а с изтичането на водите станаха на 4.

Общи условия

Активация на акаунт