Бързи здравословни въпроси и отговори – 44

  • 23 441
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 54 898
Според мен няма нужда от ехограф сега.
След 6 месеца поне.

# 721
  • Мнения: 293
Хайде сега пък друг проблем - кафяво зацапване. Да ходя ли на АГ?

# 722
  • Мнения: 7 271
Горска катеричка, вземи се успокой. Щом си спряла противозачатъчните, нищо чудно да се появят зацапвания. Все пак се получава хормонален дисбаланс.

# 723
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 800
Писах в зъболекарската ама и тук ше повторя ,че ми е ужасно.
Извадиха ми зъб преди час. Имам сърцебиене, аз още като слагаше упойките се разхлопах. Доста вадени  имам, сефте така ми става. Чак ми се повръща .
Нещо мога ли да направя да мине това. Вода ли да почна да пия ?
Зъболекарските упойки имат адреналин, и е възможно да предизвикат ускоряване на пулса.
При мен е много силно, и винаги искам да ми сложат упойка без адреналин. Всички зъболекари имат такава. Тя също действа, но отпуска по-бързо, т.е. ако се прави нещо, което отнема време, се налага да се повтаря, но това не е проблем.

# 724
  • Мнения: 232
Преди два дена вечерта усетих, че си усещам гърлото сухо и по-трудно преглъщам. (Предишният ден в Била една от жените, които работят там, буквално ми се изкашля в устата). На следващия ден, разбира се, вече гърлото си ме болеше лошо. Вдигнах температура 37.6. Свалих я по-късно с Нурофен. Цял ден пих чайове и смуча Трахизан. Днес съм пак така. Говоря носово, но нямам никаква хрема (все още). Гърлото ми дори не е зачервено. Правих комбиниран тест и излезна отрицателен за всичко. Сега въпросът ми е, какво ще да е това? Болки в гърло, без зачервяване и температура 37 и нещо.

# 725
  • София
  • Мнения: 11 536
Вирус, какво да е.
Понякога тестовете за Ковид позитивират след повече дни.
Не ти разбирам въпроса.

# 726
  • Мнения: 1 226
Не знам тази зима какво става, но толкова дълго време не се е случвало да не мога да излекувам едно гърло. Аха-аха да мине, и айде пак фарингити и ларингити на нов глас. Хаповете вече ги меря не на блистери, а на килограми.

# 727
  • Мнения: 232
Въпросът ми е, какъв може да е този вирус и може ли да се окаже грип на по-късен етап (не съм боледувала от грип последните няколко години и тогава със сигурност не съм се и тествала (все пак тестовете станаха по-модерни последните 2-3години)? Съмнявам се да е Ковид, защото два пъти съм боледувала (последно Януари тази година) и съвсем по различен начин започна. На втория ден вече бях с болки в цялото тяло и някаква ужасна хрема, със запушен нос 5 дена. Тестовете и двата пъти ми отчетоха на втория ден след симптомите, като тестовата линия светна преди контролната. Същото се получи и при ММ и дъщеря ми. Два дена след мен тестовете отчетоха и определено и без да се тестват им личеше, че са се заразили. Дъщеря ми не можеше да стане от леглото. Наясно съм, че може би тестовете не отчитат на 100 %, но поне при нас, дасега не се е случвало.

Вирус, какво да е.
Понякога тестовете за Ковид позитивират след повече дни.
Не ти разбирам въпроса.

# 728
  • Мнения: 48 104
Иди питай в Била Joy
Извини ме, не се сдържах
Има сега вируси, дето на са ковид, а или бе, с дълга кашлица, с температура.
Минават, не се притеснявай

# 729
  • Мнения: 232
То не е смешно Grinning Аз наистина тогава ми се прииска да я попитам, от какво да очаквам включване, но ММ ми каза, че много се филмирам.

Иди питай в Била Joy
Извини ме, не се сдържах
Има сега вируси, дето на са ковид, а или бе, с дълга кашлица, с температура.
Минават, не се притеснявай

# 730
  • Мнения: 48 104
Тя едва ли е знаела, жената. Карай си със симптоматично лечение и това е.

# 731
  • Washington,USA
  • Мнения: 971
Като Ви чета ще взема да извадя маските пак.  През 5 минути ползвам кърпи и дезинфектанти. Така е нямат елементарна здравна култура хората. Не знаят, че не трябва да се киха и кашля по хората. Ама като знам, че се къпят един път в годината една маса народ не е за учудване.

# 732
  • Мнения: 232
Ние с ММ носим маски, но в определения случай магазинат беше празен. Даже отидохме на касата за замообслужване. И жената просто си реши да си хвърли някакъв боклук в кошчето до касата, която ползвахме ние. Аз нито я видях, нито я чух и се обърнах да си тръгвам. Проблемът е, че детето ни е на 2 години и половина, и сме с отложени ваксини, защото постоянно боледуваме.

# 733
  • Мнения: 48 104
Някакъв трик как да преглътна Едофалк? Ще умра.

# 734
  • Мнения: 3 063
В домашна обстановка ли? На запад не изискват 4л вода с разтвора,а вечер 1, в 5ч сутринта още половин и си готов.Аз споделих миналата година,че правих в Еврохоспитал Пловдив,направо бе приятен разтвора. Все едно лимонада някаква.

Общи условия

Активация на акаунт