Кой е най краткият път към спокойствието?

  • 2 586
  • 73
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 080
За мен себепознанието ,себеудовлетворяването .

# 16
  • Мнения: 1 418
Да не ти пука от нищо и за никой.Незнам дали има такива хора.Аз със сигурност не съм от тях.Даже съм параноична.

# 17
  • Мнения: 3 447
Този път аз съм Чесън  Mr. Green
Защо изкарахте невротичността признак на интелигентност и чувствителност, а спокойствието - на дебилност и тъпотия... ей туй не мога да разбера  Thinking

# 18
  • Мнения: 15 619
Значи и вие нямате отговор.
На мен ми се струва, че спокойствие се постига:
- ако можеш да погледнеш на себе си и на проблемите си отстрани, без отрицателни емоции...
- ако гледаш с любопитството на изследовател проблемите...
- ако осъзнаеш преходността на дребните си щения...
сигурно има и друго, но на мен ми убягва поне засега...

# 19
  • Мнения: 5 622
Този път аз съм Чесън  Mr. Green
Защо изкарахте невротичността признак на интелигентност и чувствителност, а спокойствието - на дебилност и тъпотия... ей туй не мога да разбера  Thinking

Щото има нещо вярно, затова. Е, не 100%, но то кое в живота е 100%?!

Умните и чувствителни хора са и по-нервни, а емоционалните дебили и глупаците доооста по-спокойни. Има някаква зависимост, макар, пак казвам, тя да не е 100%

И въпреки това, каквото ти е заложено..не можеш да го промениш  Peace

# 20
  • Мнения: 15 619
Бубе, не може да няма път натам.
За всеки, може би, е различен, но трябва да  го има.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 654
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=6&id=1979
"Душевното здраве следователно е продукт на добри мисли и чувства, излъчващи се от един ясен ум, свързан със здраво тяло и двете функциониращи във върхова максимална ефективност".

# 22
  • София
  • Мнения: 1 244
Най-краткият път към спокойствието е самото спокойствие.  Mr. Green

А според психолозите тревожността е признак на ниска интелигентност  Mr. Green

Мнението ми е противоположно на това на Буба.

# 23
  • Мнения: 5 622
Бубе, не може да няма път натам.
За всеки, може би, е различен, но трябва да  го има.

Така е. Начин винаги има...Както казах нищо в този живот не е 100%........

100% заложено

100% емоционално дебилство

100% чувствителност


Всичко зависи от много неща и границите  се определят от конкретната ситуация в битието.

# 24
  • Мнения: 3 447
Умните и чувствителни хора са и по-нервни, а емоционалните дебили и глупаците доооста по-спокойни. Има някаква зависимост, макар, пак казвам, тя да не е 100%

Продължавам да не съм съгласна  Simple Smile Има го спокойствието на незнаещия Сидхарта, има го спокойствието на знаещия Буда. Има го и болезненият път от едното към другото. Спокойствието, овладяността и ведрината са много повече признак на ум и чувствителност, отколкото невротичността  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 622
Има и друго- всеки може да си самоприлага до някаква степен и психотерапия. Помага и позитивното мислене. И то много  Peace Когато не ти е заложено нещо, винаги можеш да се опиташ да си го наложиш.

# 26
  • Мнения: 15 619
Е, аз питам за "спокойствието на знаещия Буда".
Натъквал ли се е някой на нещо, което да го отведе в тази посока?!

# 27
  • Мнения: 5 622

Продължавам да не съм съгласна  Simple Smile Има го спокойствието на незнаещия Сидхарта, има го спокойствието на знаещия Буда. Има го и болезненият път от едното към другото. Спокойствието, овладяността и ведрината са много повече признак на ум и чувствителност, отколкото невротичността  Simple Smile

Ето по това се различава интелигентният нервак от всички останали. Той би си наложил ведрина и би овладял емоциите си(не винаги, но да речем през повечето време. щото всички сме хора и можем да си изпуснем нервите)

Пример- аз съм нервак, но ме издават неща, които трудно бих овладяла. Кто цяло съм сдържана и овладяна. С детето си, с всички около мен. Имам самочувствието да съм интелигентна.

# 28
  • Мнения: 5 622
Е, аз питам за "спокойствието на знаещия Буда".
Натъквал ли се е някой на нещо, което да го отведе в тази посока?!

Ето

Има и друго- всеки може да си самоприлага до някаква степен и психотерапия. Помага и позитивното мислене. И то много  Peace Когато не ти е заложено нещо, винаги можеш да се опиташ да си го наложиш.

# 29
  • Мнения: 3 447
Аз пък тия истории с позитивното мислене не ги харесвам. Както казва Дафодилия, американски булшитове  Simple Smile Винаги се сещам за майката от "Американски прелести", която си повтаряше "I refuse to be a victim"... Американският модел, както и книжките от сорта на "Изкуството да бъдеш бог, егоист, милионер и невероятен любовник" залагат на чувството за собствена значимост, помпат ти егото и се опитват да ти внушат, че ти си най-важното нещо на света. Душевно нашмъркване, един вид. Мисля, че пътят е точно в обратната посока.

Общи условия

Активация на акаунт