Всичко за всички марки гел лакове - тема 54

  • 27 140
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 2 717
Ето и от мен един опит за нещо по-така. Една съфорумка беше пускала подобен, от който се инспирирах, но не копирах добре Flowers Hibiscus
Тук е на седмица

Красота. Много прилича на маникюрът, който съм набелязала за следващия път

# 676
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 794
Лолита, виж в Ютюб канала на Полинка Василева, има няколко клипа за работа с ел.пила.
Благодаря ти. Наистина е полезна. И друг съм гледала нейни клипчета. Тя май е и левичар като мен.
А този накрайник на Уилсън, който дойде от али, е толкова миниатюрен и фин. Не очаквах. Дава ми надежда, че няма да опропастя ноктите си.

# 677
  • Мнения: 1 041
Може ли линк с тези красиви цветя, извинявам се, ако е пускан, направо очите ми остават всеки път, много нежни и прекрасно решение .

# 678
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 491
Мария С, много красив маникюр! Heart Eyes Бялото какво е/ как е направено?

# 679
  • Мнения: 679
Мария С, много красив маникюр! Heart Eyes Бялото какво е/ как е направено?
Бялото е линт база на Коди б - Shiny Milk. Първо в основата сложиш розов глитер лак и върху него залепих големия сух брокат. След това нанесох линт базата, почти до броката и с тънка четка издърпах нагоре, за да стане като омбре

# 680
  • Мнения: 391
Може ли линк с тези красиви цветя, извинявам се, ако е пускан, направо очите ми остават всеки път, много нежни и прекрасно решение .
Ако става дума за моите китки, ето линк към продукта: https://nailzonebg.com/shop-2/gellakove/lukum/lukum-frozen-gel/
Моите са номер 6, доста се чудех между тях и сините Simple Smile

# 681
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 794
Няма 6. Вероятно се е изчерпал. Наистина са много красиви.

# 682
  • Мнения: 1 041

Бързи снимки от моето сваляне-опитах се да запазя максимално линт базата на коди, а отгоре бях с черен лак, не съм махала кожи и изравнявала ноктите все още, съвсем набързо снимах. Къде греша?

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 15:36 от mamaLina

# 683
  • София
  • Мнения: 2 717
Определено бъркаш в свалянето. Видимо имаш участъци с препилване. За да ти е по-лесно и безопасно свалянето си направи укрепване с базата, след което сваляй само цвета, нека базата се запази. Базата сваляй само при отслойка.

# 684
  • Мнения: 1 041


опитвам се, но често базата има отслойки и почвам да ги махам …С кой от  тези накрайници ми препоръчвате да свалям и на колко оборота? Днес манах с розовия на 29000 😞🥸

# 685
  • Мнения: 7 607
Като за начало - с керамичен накрайник с жълта насечка. Ако не всичко, то поне слоя, който е най-близо до нокътя, сваляй с такъв накрайник, защото е най-нежен и шанса да нараниш нокътя с него е най-малък.
Втори вариант - сваляш последния слой с ръчна пила, отново за да намалиш увреждането на ноктите.

Освен това за свалянето на отслойки си има специална техника - изтъняват се максимално и след това се пили само в края, от който започва отслойката - така парчето отслойка веднага отлита. Виж клипчета в ютюб, има много на руски.

# 686
  • Мнения: 176
mamaLina, аз бих сменила тези 6 броя накрайници с 1, но малко по-качествен с червена насечка. И аз съм пробвала с подобни като твоите, ами същият е резултатът. Свалянето на гел лак не е ядрена физика и преди всичко зависи от качеството на накрайника и разбира се малко практика.

# 687
  • София
  • Мнения: 2 717
Подкрепям Есмералда. Най-добре ползвай жълта насечка докато наистина свикнеш до къде да сваляш. Както и оборотите са малко, сваля се на високи обороти. На 29000 може да ти заоре на места.

# 688
  • Мнения: 1 041
Всички тези накрайници са от препоръчаните от вас в темата - има на Wilson и почти всичко, което сме обсъждали, миналият път ползвах малкия със синя, но синята насечка направо ми разказва играта. На колко оборота да свалям?С всички цветове насечки ли се сваля на едни и същи обороти?Аз се вманиачавам малко и искам да не остава нищо по нокъта и оттам ми идат проблемите, а с буфер пила пак препилих. Ще поръчам жълта царевица веднага, но искам с един накрайник да върша цялата работа.
Последен въпрос , за премахване на полигел със синия с метална насечка ли да махам?

Последна редакция: пт, 15 мар 2024, 22:45 от mamaLina

# 689
  • Бургас
  • Мнения: 2 109
mamaLi a, сваляй на максимални обороти. След като нямаш жълт в момента, използвай с червена насечка (например царевицата с бялата поставка).
Аз се лакирах, не съм доволна,но... за сега толкова. Все пак искам да похваля два лака за рисуване от али - покривни са и лесни за използване.

https://a.aliexpress.com/_EQtVLod
И друго да споделя - реших да си взема поставка/органайзер за лаковете на етажи ако се сещате. Мислех за 3 нива, но в крайна сметка взех с 4. Ами до никъде не ми стигнаха Sad хем изхвърлих някои лакове, явно трябва още. А си мислех, че почти нямам и не купувам...

Общи условия

Активация на акаунт