Отношения в двойката

  • 9 274
  • 201
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 35 320
Прекалено си млада за да жалиш за две години.
Още толкова хубави неща те очакват, просто трябва да разчистиш около теб, че да ти се случат.

# 136
  • Мнения: 785
2 години не са толкова много време. Но родите ли дете от този човек, жалко за детето ви. Другите тук са прави, вие не сте играчка на батерии и като се изхабят, да се махнат и да се сложат нови. Психиката ви няма да издържи, недейте въобще да пробвате да продължавате, да давате шансове и да слугувате на един куп хора. Нали мъдростта е преценката преди действието. Разбирам, че когато човек се е раздавал толкова много е трудно да забрави изведнъж всичко, има и привързаност, но е наложително във вашия случай. Искрата не се запазва с потъването в битовизми; с ще сготвя и ще изпера и чакай, че имам да чистя. И накрая с обобщението: скапана съм от умора. Никой мъж няма нужда от робиня. Това не е доброта, това са ненормални отношения, защото всеки е личност с чувства, а не робот, програмиран да пере, чисти, готви и т.н. Ако единият използва другия как ще се придвижвате напред? Той бил баща. Недоумявам как може така да ви удря, с тези думи. То е ясно, че е баща и не вижда ли, че вие сте доказали, че го разбирате с цялото обгрижване на всички. Освободете се от тази връзка, не мислете за мъж и деца, започнете да си угаждате, да се наслаждавате на живота и тогава ще видите, че ще се появи подходящият човек. Не се връщайте при този мъж, защото той просто не ви цени. Нищо не рискувате. Вие нямате нормална връзка с този мъж.

# 137
  • Мнения: 366
Да си намира друга прислужница, която да му спи в другата стая, ама не знам дали лесно ще намери. Друг път не влагай толкова емоционално (и финансово), преди да са вложили в теб. Това си е цяла философия, но  накратко просто бъди огледало на мъжа, каквото той ти дава, това и ти на него, не се раздавай прекалено, защото ей така накрая завършваш разочарована (всички сме минали през поне една такава връзка) и разбираемо, те е яд, за неща, които си направила и дала, а той не е заслужавал.

 Иии…. не романтизирай толкова връзките и семействата на другите. Повечето, след като първоначалната еуфория мине, остават заедно заради децата и/или икономически причини. Нищо никога не е такова, каквото изглежда отстрани. Щом бившата се е настървила да го съди, значи най-вероятно е заслужавал. Макар че това не е извинение да не иска брак, защото със и без брак, ако има дете и се стигне до раздяла, издръжка се полага. Кой знае какви неща и подробности има там, които са ти спестени.

# 138
  • Мнения: 5 626
На 33 си достатъчно млада и имаш време да започнеш отначало. 2 години връзка не са много, прекратявай. Колкото повече подробности даваш, толкова повече си личи, че той не те обича, както ти него, а си му супер удобна, че дори е нагъл да изисква още. На теб не ти ли се сви сърцето от думите "Ти нямаш деца"? Как е възможно? Нагъл и жесток до безобразие, много се ядосах, защото си умна и мила, а си се принизила до слугиня на пълен простак, ще ме извиняваш.

# 139
  • Мнения: 7 449
Не е нормално за мен 8 годишно момиче да спи с баща си, да не използвам друга дума. В нашето семейство от поколения децата си спят в леглата си. Както и да е, не е това проблемът на авторката. Бих се радвала, ако авторката от тази тема разбере в каква унизителна ситуация е. Едно мъжко момиче, както се определя тя, може да попадне в подобно положение, но не и да седи в него две години. Какво бих направила аз: бих си събрала багажа без обяснения, той знае защо. Бих си наема или купила жилище и бих си гледала живота, а животът не е мъже. Ако ми е важно да имам дете, бих пробвала с донор.

# 140
  • Мнения: 12 909
Вилма, има един тревожен момент. В началото мъжът и майка му са се съобразявали с теб, но после се е стигнало до всичко това, което описа, с твое съгласие и съучастие. Пишеш, че в предишната връзка е имало също такива елементи.
Значи, ти, която си възпитана в толерантно и интелигентно семейство и ти самата перфектно се справяш в мъжки колектив, в личния живот правиш нещо - не знам как да се опише, което довежда до тази констелация, която на никого в темата не се хареса.

Ако продължиш нататък, без да си изясниш къде бъркаш, няма да има добро развитие и на следващите ти връзки. Защото ти си млада жена и животът продължава. Но нека продължи по-добре за теб. Както си независима и силна жена, какво става, та се превръщаш в ...  извинявай, но - изтривалка?

# 141
  • Мнения: 785
“Мога всичко сама” и “ мъжко момиче съм” често води до описаното от авторката. Партньори се наричат двама души във връзка, които си партнират  и действат като екип, в който всеки има права и задължения. И двете / и права и задължения/, не някой да носи целия товар, а другият да си трае и да се прави на сляп. Вие ходите и на работа, кога успявате с всичко описано? Звучите като извънземно направо. Аз също мисля, че ако не си промените мисленето, ще повторите този модел на поведение и с новия мъж, когато се появи. Трябва тепърва да се учите какво е да сте жена. Аз също мога всичко сама/ родителите ми не бяха способни да ми осигурят нормално детство/, но от дете знаех, защото го виждах на практика при тях каква трагедия е, колко тежки са последствията за всички, когато мъжът не успява да бъде мъж, а жената - жена. Лично аз се измъкнах, имам характера и си постигам мечтите, мен неприятностите ме амбицират страшно много, но процентът на измъкналите се деца е нищожен. / имат травми, нямат самочувствие като възрастни, някои ги е страх от сериозно обвързване и създаване на семейство…/ Много от децата не успяват като възрастни. Описвам ви го, за да осъзнаете, ако имате дете от този мъж, какво ще се случи по-нататък, заради вашето поведение да мислите за всичко, да  слугувате, да не позволявате той да се държи като мъж, защото вие не се държите като жена. С тези неща шега не бива.

# 142
  • Мнения: 15
Искрено ви благодаря за подкрепата! Да, да, разбирам всичко. Осъзнавам го. Но трудно се приема.
Винаги съм се радвала на хора, които се обвързат с разведен и с дете. Но винаги ми е било чудно как успяват. И честно казано, винаги съм си казвала, че аз не бих го направила, но пък всеки заслужава втори шанс и че разведените не са лоши хора. Но се влюбих именно в такъв. 
Дадох всичко ОТ себе си и не ме яд за това. Яд ме е, че не дадох нищо НА себе си.
Да, осъзнавам, че щом допускам това втори път, има проблем в мен. Явно не трябва да умея да се справям сама с всичко.
Аз просто игнорирах свекървата. Никога не съм й повишила тон, не съм я обидила, не съм я изгонила. И то се случи съвсем естествено тя да се почувства добре. Явно трябва да съм груба. Но не съм такъв човек. Смятам, че когато не приявявам интерес към някой, той ще разбере и ще се оттегли. Аз така бих направила. Случвало се е няколко пъти, две минути, след като се прибера от работа, понеже ме е видяла, че се прибирам, свекървата да цъфне. Мъжът го няма вкъщи. Тя хлопва силно вратата, застава в коридора и се провиква (ще измисля име): Ивана!!! ИВАНАААА!!!
Господи, акълът ми е изкарвала! И аз тичам, излизам от банята или се показвам полуоблечена, вече сърцето ми е излязло, чудя се кой е умрял. Питам какво става. А тя просто казва: ааа, нищо бе, да видя какво правиш. Какво може да прави човек 5 минути, след като се прибере от работа?! И куп други дребни примери, че някои хора просто не се съобразяват с другите.

Отгледана съм в семейство, в което всичко се поделя. И ангажиментите, и домакинството, всичко. Не е имало мъжка или женска работа, всичко е било и за двамата. Не съм спала в леглото на нашите, в тяхната стая до 5-годишна, но на отделно детско легло. Те са добре смазан механизъм, не знам как го правят. Работеха на различно работно време, често не се засичаха вкъщи цяла седмица. И те, като всички двойки, си имат дребните търкания. Но отдавна са се сработили до това винаги всичко да е организирано, осмислено и винаги сме имали време за всичко, като бях дете. В викакъв случай не съм лишавана от внимание, от глезене определено. Е, имах баби за целта, но не ги виждах всеки уикенд.
Бившата е била безработна, докато са били заедно, там е имало и други неща. Знам, че не си ги измисля тези неща, но да, знам, че и той е имал вина.
Просто трябва да се събера. Може би основно ми пречи и това, че се сравнявам с връстниците и приятелите ми.
Искрено ви благодаря за различния поглед и съвети!

# 143
  • Мнения: 18 898
Хайде сега. Ти си отгледана от родители, които не са разведени. Защо ги сравняваш със сегашната си ситуация? Съвсем си в облаците. Семейство, в което всичко се поделя. Розови еднорози и захарен памук. Вторите връзки и бракове може да имат различна динамика. Пълно е с ергени. Хващаш такъв и готово.

# 144
  • Мнения: 15
Хайде сега. Ти си отгледана от родители, които не са разведени. Защо ги сравняваш със сегашната си ситуация? Съвсем си в облаците. Семейство, в което всичко се поделя. Розови еднорози и захарен памук. Вторите връзки и бракове може да имат различна динамика. Пълно е с ергени. Хващаш такъв и готово.

Не, не сравнявам. Просто казвам какъв пример съм имала пред себе си.
Познавам много добре отношенията в две семейства на разведени с деца. В едното само единият, в другото и двамата са разведени. Виждам, че там не се случва това, което при мен. Наясно съм, че всичко зависи от хората.

# 145
  • Мнения: 1 540
На мен пък винаги са ми светвали много червени лампи, като чуя за мъж, който се е развел още докато детето /децата са били съвсем малки. И никога не е била в него причината, все жената била виновна - или жената не се била наживяла( в съседната тема за жената на бившия, с две малки деца на 3 и 6 години, тръгнала била да живее 😂), или по начало нещата между тях не вървели, тя не му обръщала достатъчно внимание, и заради това той си хванал друга, или не разбирала неговата нужда да прекарва всеки свободен момент с родителите и приятелите си, или се променила коренно след раждането, или надебеляла, или спряла секса, или не се разбрала с майка му, или все мрънкала за внимание, или станала лоша домакиня и не си чистела цикъла от плочките в банята, или го ревнувала съвсем безпричинно, или тя го изгонила, ама и той не знае точно защо ... или.. или... Той, милият, винаги чист и невинен. Грабва си оная работа и после намира някоя жена, която да му слугува и гледа детето, докато той се прави на големия баща на същото това дете , което не е поглеждал, докато е било бебе, щото то си е имало майка за тая работа, и е изоставил още докато е било в пеленаческа възраст. Ама иначе уж, много иска да има още едно дете с новата, ама не баш сега.... Сеща се да бъде баща, но на вече поотраснало дете, и ако може на чужд гръб.

Последна редакция: пт, 26 яну 2024, 10:44 от Прекрасная Василиса

# 146
  • Мнения: 994
Просто го зарежи и забрави, млада си!
Нещо, което не казваш като оплакване. А е лично към теб. Той не искал брак, не би си го причинил пак. Това е скандално, още тогава чантата. Т.е. иска да може да си тръгне, казва го в началото, когато е уж най-влюбен и те определя като потенциален причинител на нещо си...за него пак. А ти- имаш ли право да искаш брак, или ти нищо не може да искаш?
За смазаната машина на вашите- постига се с любов, обич и уважение. Този мъж е нелоялен егоист, бившата е избягала, бягай и ти- нищо не те задържа. Тя с дете го е напуснала. Нищо по моите критерии му няма на детето- мъжа е ужас.
Вземи си нещата и изчезвай. Ето сега, командировка си- а ъкъла ти пак в тях.
Освободи си мислите Heart
Not your circuis, not your monkeys

# 147
  • Мнения: 1 201
Vilma_, да не те е следила да не изневеряваш на маминия?
Колкото и странно да звучи, понякога така се получава, че отглеждането в нормално и свястно семейство, каквото съм имала и аз като дете, те оказва неподготвен за някои типове отношения между членовете на семейства, където е имало някакви липси. Лошото е обаче, когато второто ти се натрапва като норма и всичко вътре в теб се съпротивлява да приеме, че това може да е нещо в реда на нещата.

# 148
  • Мнения: X
От придобитият опит и сегашна гледна точка, НИКОГА не бих си причинила това, в което се намираш ти. Главата ме заболява само докато те чета. Аз вече нямам нерви за трошене в безперспективни връзки.
От опит ти говоря.
Ти си загубила 2 години. Моите бяха 8. И никак не бях на 33г. И аз съм с репродуктивни проблеми.
Моят беше с 3 деца. И аз копаех тунели и блъсках стени с глава.
Накрая толкова бях изтощена, че сложих край. Почувствах страхотно облекчение. Дори ми беше толкова добре, че не се страхувах дали ще срещна друг, дали няма да остана сама. А съм на 40+.
Е, след 3 месеца съвсем неочаквано срещнах настоящият ми мъж. Без ремаркета, без тежести.
Чувствам се толкова добре с него, той знае за моите проблеми, но по никакъв начин не ме е карал да се чувствам второ качество жена.

Vilma_, направи услуга на себе си и го зарязвай. Директно, без обяснения. Животът ти няма да е добър с такъв човек.

# 149
  • Мнения: 51
Първите ми шефове бяха семейство. Тя -разведена с дете от първия брак и по-голяма от него, той - ерген, без  деца. Гледаше я в устата, ама още не си е отворила устата, и той припкаше: Да, скъпа, кажи какво искаш. Та тя много често казваше: Мъж, дете и прасе - както ги научиш в началото.

Относно това, че разбираш, но не можеш да приемеш - фокусирай се върху това какво ще бъде от тук нататък, а не какво е било през тези две години. И, да, както са ти казали и други, две години не са чак толкова много време.
Заслужаваш да бъдеш обичана, обгрижвана, ценена, уважавана! И когато следващия път се появи мъж на хоризонта, остави го да прави всички тези неща за теб, недей да слагаш панталоните веднага.

Общи условия

Активация на акаунт