Любители на котки - Тема 192

  • 27 411
  • 770
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 13 246
Сега и давам пастет на Purina,лечебен.
Хапва,но по малко. Днес урината е повече,не само капки като вчера. Игрива е.
Но количеството храна,което приема е доста по-малко от това което изяждаше в началото. Затова искам да пробвам и друга марка. Утре ще взема да пробвам,пък дано да и хареса.
Не знам какво е яла преди, но има храни, които не засищат добре и са вечно гладни. Ако новият пастет е по-качествен, може това да е причината да яде по-малко.

Дано се оправи бързо!

# 706
  • Мнения: 597

А какъв е момъка, Кардху?


Нашият момък си е полегнал върху един хартиен плик и не го дава. Ударил го е на любов ...с любимата плюшена сърничка 😀
Цистонът у нас е много на почит. Помага.
а
А какъв е момъка, Карду?
Порода.... или аз не мога да разпозная..

# 707
  • Мнения: 5 319
Момъкът е Сина. Абисинец на 2 год и половина. Най-любвеобилното същество.

# 708
  • Мнения: 10 717
Днес водихме Коки в клиниката, където го лекуват от ФИП-а. Лекаря каза, че има ларингит, най вероятно от хапчетата. Сложи му антибиотик, който ще действа три дни и след това сме на контролен. От днес обаче пак минаваме на инжекции GS до края на лечението.
Frowning За първи път чувам такова нещо "ларингит от хапчета" и честно казано, не бих се вързала. Това по-скоро го бих разтълкувала като "не знам какво му е, но за всеки случай, да ударим по един антибиотик". Rolling Eyes

WinWar, лечебната храна поне две седмици при първа поява на цистит. Ако хронифицира може да се дава и по-дълго време. За постоянно обаче не бива да се храни с уринарна храна, без да се следи Пх на урината. В дългосрочен план вреди на бъбреците. Уринарната обозначена като "антистрес" може да се дава и  профилактично.

Sunn, помислих си да не би пък да има някаква вътреша травма, защото наистина не е нормално за бебе коте да е с цистит. Но щом казваш, че е игрива вече, значи по-скоро е цистит, който вече се лекува.
Докато не видиш едно здраво коте, нормално ползващо тоалетната, не му предлагай друга храна, освен уринарна. Също не е добре да ги смесваш. Различните марки са с различни формули. Хилс с/д мултикеър е много добра, но не всички котета я харесват, защото не е толкова овкусена като РК. Ако не харесва гранули, опцията е уринарни паучове и пастети. От добавките - UrinoVet e против цистит породен от стрес, докато UrinoVet Dilution e за подкиселяване на Пх и разтваряне на камъни. Интересен е съставът на Цистон - изцяло билков препарат.
Не знам колко е стояло котето у вас, но за да се стигне до тези кървави следи от снимката, трябва да са изминали поне 4 дни от първи симптоми на цистит.
Освен бусколизин, може да се дава и противовъзпалително, при болка. Можеш да поискаш от вет една спринцовка с противовъзпалително, да си имаш за зор заман.
Ако до две седмици диета с уринарна храна, добавка и болкоуспокояващо котето не се излекува, или се влошава, трябва да се търси друга причина, различна от цистит.

Според мен вече се подобрявя, щом се избистря урината и котето играе. Не му смесвай храни. Дръж го само на една марка, която яде.

# 709
  • Мнения: 4 064
За първи път чувам такова нещо "ларингит от хапчета"

Простете, че все с кучетата давам пример, но опитът ми е с тях. Имат много нежна лигавица на гърлото и даването на хапче с натиск от пръст към гърлото може да го нарани. Особено опасни са дозирани с разчупване таблетки, с ръбове или дамски маникюр. Моят отработен начин за даване на лекарства е поставяне към основата на езика и задържане с ръка на муцунката, която надигам нагоре и погалвам гръкляна. От това следва рефлекторно преглъщане. Когато това се случи 2-3 пъти, животината се научава. Кучата е на поддържащо сърцето лекарство и когато се почувства зле, идва, гледа ме в очите и си чака хапчето - дотолкова сме се стиковали.

Последна редакция: пн, 19 фев 2024, 11:53 от Шарлот

# 710
  • Мнения: 838
Шарлот, ако не е тайна на какво лекарство е кученцето ти?
Много ме трогна описанието, каква любов и доверие само... Heart
Животът им зависи от нас и това го виждаш в очите им!!

Нашата доберманка е с дефектна дясна клапа на сърцето и чакаме доктора да изпише терапия. Вероятно ще е ВетМедин доживот.

# 711
  • Мнения: 4 064
Ване, писах на лични, но ние сме с обиколка преди вас - тя получава и дихателна недостатъчност от уголемяване на сърцето и недостиг на оксидирана кръв. Трета година удържаме добър жизнен стандарт. Щадя я само с разходките (кратки) и по възможност без повод.

# 712
  • Мнения: 14 153
Sunn, помислих си да не би пък да има някаква вътреша травма, защото наистина не е нормално за бебе коте да е с цистит.

Когато кастрираха Мишето, на следващия ден се появи кръв (но розова, не толкова наситено червено) в урината й. Беше унила вечерта, само спеше. На сутринта яде, беше в настроение, както и следващите три дни нямаше нищо притеснително, беше добре. Поради тази причина не я отведох на доктор. Заминахме на почивка за три дни (две преспивания) и тя остана сама. Само веднъж сестра ми я беше проверила, колкото да я уплаши. Върнахме се от почивка и вечерта отново се появи кръв в урината. И предния път, и тогава, се изпика върху леглото, което не беше правила никога. Явно за да ни насочи към проблема. Отведох я на доктор, биха й инжекции и повече нямаше проблеми. И тя беше мъничка, нямаше пет месеца. Отдавам го на стреса, първо от кастрацията, после от изоставянето.

# 713
  • Мнения: 80
В кой град е оперираното коте? Иначе горният съвет е добър. Стискаме палци и лапки котето бързо да се подобри и оздравее! 🍀

Извинявам се за късния отговор, но тези дни ми беше страшна лудница.
В Многопрофилна Ветеринарна Клиника, Горна Баня, София я оперираха.
Успяхме да намерим котета и и преляха 2 пъти кръв, но положението хич не е добро. На 15-ти беше операцията и към днешна дата, все още състоянието и е критично Sad
Много вероятно е да не успеем да се преборим Sad

Благодаря за съветите и подкрепата Yellow Heart

# 714
  • Мнения: 4 064
Фус, двойно по-силно стиснати палци и лапки. Дано преживее!

Последна редакция: пн, 19 фев 2024, 14:31 от Шарлот

# 715
  • София
  • Мнения: 19 353
Старецът месец след предишното лечение пак направи бъбречна криза (или каквото е там), пак ще водя на системи 5 дни....ужас, и емоционален, и финансов. Дали стана от малко сурово месо (друго не искаше и се натъпка като невидял)...
Мога ли да му давам пилешко варено, той обича да лоче бульон? Лечебните РК Ренал не иска, ще си ги бия в главата, и с паучовете е каприз - яде само пилешките.
Казаха ми да давам и Ипакитин, и Ирквет едновременно. Не знам има ли надежда да поживее още малко, на ветеринарите им изнася да го крепят по-дълго време. А аз рева всеки ден, в неделя рано сутринта станахме двамата и аз рева, а той мърка, легнал върху мен

# 716
  • Мнения: 4 157
Старецът месец след предишното лечение пак направи бъбречна криза (или каквото е там), пак ще водя на системи 5 дни....ужас, и емоционален, и финансов. Дали стана от малко сурово месо (друго не искаше и се натъпка като невидял)...
Мога ли да му давам пилешко варено, той обича да лоче бульон? Лечебните РК Ренал не иска, ще си ги бия в главата, и с паучовете е каприз - яде само пилешките.
Казаха ми да давам и Ипакитин, и Ирквет едновременно. Не знам има ли надежда да поживее още малко, на ветеринарите им изнася да го крепят по-дълго време. А аз рева всеки ден, в неделя рано сутринта станахме двамата и аз рева, а той мърка, легнал върху мен

На колко години е?

# 717
  • София
  • Мнения: 19 353
Почти 19, април или май е роден.

# 718
  • Мнения: 6 838
Почти 19, април или май е роден.
Олее, душица. ❤️
Мисля, че може и от месото да е проблема.
Може би само бульон е по-добре. Иначе пилешкото уж е диетично месо.
Стискаме палци и лапички. 🤗❤️

# 719
  • София
  • Мнения: 19 353
Дано... И нещо малко смешно - в кабинета ми обясняват как нямало "в склада" Ирк вет гел. Дне се обадих на едно място и изненада - имат си. Тия са гола вода, но да закрепят дядката
Странно ми е как яде кайма, а отзад нищо не изкарва 3-4 дни. Къде отива това количество...
Специално да благодаря за инфото на Таня67 Flowers HibiscusFlowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт