Любители на котки - Тема 192

  • 27 468
  • 770
  •   1
Отговори
# 75
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 856
На никой не помага май, защото е друг стандарт, но когато стана време да сменям дограмата тук, много жалех по нашенския стандарт с V обръщане за прозорците за проверяване. Просто ги няма тук, и идеята не е особено позната. Но английския стандарт се оказа по-добър за безопасността на животните, пък и децата, защото се открехва само леко, и се заключва точно както като е напълно затворен прозорецът. Оказа се много удобно и често постоянно ми стоят така. Може би ако започне да се предлага у нас тоя тип профили, ще бъде полезно някому.

# 76
  • Мнения: 2 875
Да не ви изпуснем.



Един "бухал" отблизо


Някой питаше дали хамаците за прозорец издържат две котки

Издържат


Разглеждах снимките в телефона и попаднах на тази бебешка снимка на Лъки


А за Пуфи, почти два месеца с новото лечение. Котето е съвсем друго. Не я боли, не текат лиги. Колко е било лесно, просто да се постави правилната диагноза. 

# 77
  • Мнения: 5 301
Не можах да изчета всичко, но видях, че сте коментирали за излизането през прозореца - мале, как ми изкара акъла нашата дивачка - бях отворила да хвърля нещо на мъжа ми и тя с един скок - на перваза . Направо лошо ми стана. Опасен бяс е. Мъжът ми вика- те с тая ваксина вместо против бяс, са й сложили с бяс Simple Smile
Понякога се чудим дали не й направихме лоша услуга като я прибрахме от улицата Sweat Чувстваме я, че полудява у нас по цял де, не може да си изразходи енергията. Като си идем на вилата е като отвързана.
Друго да ви питам - някакви ефективни начини за справяне за космите по всички мебели и дрехи да се открили? Докато спре да им пада козината ще откачим.
И къде спят вашите котета? Нашите са задължително при нас - дивачката се завира между нас двамата, отдолу под завивката, а пухчо спи в краката ни, отгоре. Няма шанс да спинкат самички, а и  на мен си ми е хубаво с тях. Лошото е, че се събуждат нощем или рано сутрин и почва една гонка и тичане по нас Rolling Eyes Дали като пораснат ще се кротнат?

# 78
  • Мнения: 9 125
Сресване с четка за котките, а за мебелите и дрехите - ролка за почистване на косми...Даже в колата и в офиса съм си сложила по една ролка, че все ме налазва по някой кот неочаквано, или куче, а дрехите ми са предимно черни Laughing

# 79
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 856
Навсякъде имам лепки за дрехи от икея. Като се скубе Цура, всички ходим като Йети, поне на излизане да можем да оберем космарляка.
На дивана застилам одеяла, много ме дразни, ама няма как.
Дрехите в сушилнята също се пообезкосмяват, мисля да взема и от тези, дето уж събират косми в пералнята.
Самата котка я реша и минавам с мокра ръка няколко пъти дневно в периода на смяна на козината. Минка засега не се скубе, ще видим по-натам.

Спят на долния етаж, или децата ги взимат при тях (котките не спят заедно засега). В спалнята не ги пускам, защото имам умерена алергия към котки и няма да ми е добре да се навират по мен, а също и среднощния бяс ми пречи, спя много леко. Не се оплакват и долу като спят, защото мъжът ми става рано за работа, гали, храни, и след някой и друг час ставаме и останалите.

# 80
  • Мнения: 534
И нашето иска да спи с нас и си го оставяме. Не признава друго място за спане. По тази причина искам да и сменя постелката за тоалетната, защото да рови по 30 мин. нощно време и накрая между лапите и има какво ли не. И после ми скочи на леглото. Като я хвана на време и веднага я изкарам всичко е ок. Но предната нощ не бях спала, тая нощ пак едвам заспах и я чувам лиглата и ме мързи да стана. Разчитам, че още малко и ще спре. Да, ама не. Половин час си "игра" там и накрая станах. По задните лапи имаше и бонус, та ги мих по никое време. Няма как с тях да ми лази по леглото. Предполагам, че по-натам ще се кротне. После заспа като човек с главата на възглавницата😃 Докато беше още изплашена не излизаше от къщичката си. Сега вече нямаме право да правим крачки без нея или да спим без нея😀 Интересното е, че откакто е при нас и ни се подобри съня.

# 81
  • Мнения: 162
Скоро бях писала по тази тема с космите. Аз мебелите ги чистя с прахосмукачка с турбо четка. Друг вариант е да сложиш някакво одеяло или покривало за мебели, което да переш. Ролките за дрехи са добър вариант, но в един момент няма наваксване на всички дрехи да се почистват една по една, защото само с пералня не падат всички косми. За мен най-доброто решение си е сушилнята. Освен мъхове обира и космите на котките. Нашия Наруто преди спеше основно на дивана, но след като родих го ограничих да се качва там и сега си е избрал един стол и си спи само на него. Така всички сме доволни. Вечер го затварям в хола (там са му купичките за храна и вода, и тоалетната му), за да не се качва по плота в кухнята и да не идва при нас в спалнята. Като беше малък 2 пъти направих грешката да не затварям вратите и той посред нощ дойде при нас, събори ми телефона, опитваше се да гризе кабела на зарядното Grinning

# 82
  • Мнения: 4 308
За ровенето не мисля, че има значение колко е едър бентонита. Моето бебе във всичко рови много. Като съм там и аз го махам. Взех аз пак от евтиния бентонит на Кауфланд, но се оказа отвратителна партида. Не знам кой дявол ме накара, че този път и два чувала от 10кг грабнах 🥺😭. Никога до сега не съм го правила. Изсипах аз повече от половината чувал и още след първото, второто ходене всичкия пясък стана за хвърляне😟. Така се усмърдя, никакви топки не прави, всичко се разпада и да искаш не може хубаво да го изчистиш, абе  ужас. Самия пясък се оцвети във жълто и стоеше влажен. Много гадна партида до сега на такова нещо не съм попадала.

Ох, и аз да питам израстват ли го този период с галопа сутрин.Това малкото е страшна работа,  разиграва и големите и започнаха много да ми пречат спят ли при мен. По същия начин като при Джина, скачат върху мен и бягат около мен. Ако е всеки ден ще побъркат човек. Те, ако са в блок ще си имам и проблеми със съседи😬. Шума, който вдигат е много голям. Изобщо не съм и предлагала колко шум може да вдига толкова малко коте. Големите и тях ги гледам от мънички, но такова нещо не е било. Те от малки си спят по цяла нощ и не създават никакви грижи. За този малкия няма никакви спирачки. Иска да се качва върху масите, върху кухнята навсякъде се катери. Скараш му се, свалиш го, докато се обърнеш пак е там 🤭🤭🤭. Само му казвам, че се възползва от красота си и чара и вече злоупотреба 😂.

И моите полудяват от лакомствата на Кауфланд. Подобни има вече и в Лидл и тях много харесват. Преди бяха в малки пакетчета вече са в големи.

# 83
  • Мнения: 534
Аз мисля да пробвам с тези дето са тип пелети. Абе 100% ще пробвам различни варианти и, ако успея да постигна успех, ще се похваля. И при нас е скачане в леглото. Навре се плътно до мен и после почва да ме бута с лапи. Преча и. Абе забава е😃

# 84
  • Мнения: 4 308
И аз сега ще им купя пелети.После ще им взема соева. Може даже първо соева видях, че вече има в и Кауфланд.
Който ползва може ли да ми каже лесно ли се почистват от дъното пелетите?

# 85
  • До морето...
  • Мнения: 271
Моето е на година и 9 месеца и до скоро му ставаше скучно посреднощ ,идва "говори ми" до главата и чака да стана да играем .Ставам,хвърлям някое топче или хартийка да го заиграя и пак лягам,обаче той ме наблюдава какво ще правя и като види,че му обръщам гръб се почва.Къде издава някакви звуци,къде драска за му отворим стаята на детето, всякакви дивотии бяха. Тъкмо се успокои, аз или се разсънвам ,или заспивам в друг случай и има-няма час, след като съм заспала отива по голяма нужда.Тоалетната е на терасата/закрита/,но терасата е до нашата стая и се почват опити да си зарови подаръка ,но вместо да го заравя, той блъска лапите в пластмасата на тоалетната. Ако не стане да помогна със заравянето ,отиде 15 минути тупуртене 😄😄Изобщо приключения бяха.Отскоро обаче  по-рядко ги прави тези номера със събуждането и търсенето на игра посреднощ. Пак ме буди ,но за много малко .Като види,че не ми се става и отива или да легне, или да си обикаля 😀😀Това е друго нещо .По едно време си мислех, че в близките години няма да имам нормален нощен сън.Ще видим занапред как ще е🙂
Относно спането-сега спи на катерушката или на терасата ,където си е харесал едно удобно място.Като беше по-малък в кратата ми на леглото или в неговото си легълце 🙂

# 86
  • Мнения: 2 027

Колко много хора в темата имаме еднакви котки обаче.
Чак еднакви не, ама че са хубавииии и сладки всички, така си е!
МамаНаПринцеси, дано не ми се разсърдиш, но нали Майки си ми е слабост, се заиграх с един колаж на Лина и Майки, как са на прозореца 🙈😆, беше ми интересно да ги видя така. Не ми се сърди, моля! Бати Майк и Линош 😁

Ехаа, как ще се сърдя, та те са толкова сладки. Прекрасен колаж се е получил. 😍

Относно оставянето на V на прозорците Майки за сега само души, но предишната ми мацинка не един или два пъти се е заклещвала, слава богу не й се случваше нищо сериозно.

За хапчетата на Майки - освен от някъде другаде да взема и за вътрешно. Исках и външно (нищо, че не излиза), защото се бяхме "спечелили" в този студ отнякъде бълха и не исках да отиде в него и да ги развъждаме. 🤣

# 87
  • Мнения: 534
По повод космите...още не съм се сблъскала с този проблем, тъй като за момента аз съм основния причинител за косми😃 Но тъкмо щях да пускам пералня и се сетих, че като ползвам цветоулавящи кърпички и те ми събират мъха от дрехите. Не знам някоя дали има наблюдение дали помагат и дали събират и козина.

# 88
  • София
  • Мнения: 5 754
И аз сега ще им купя пелети.После ще им взема соева. Може даже първо соева видях, че вече има в и Кауфланд.
Който ползва може ли да ми каже лесно ли се почистват от дъното пелетите?
Аз купувам соева вече 3 г. и…. доволна съм и см хванала цаката как да почиствам до дъно Simple Smile Предимство е и,че изхвърлям директно в тоалетната чиния.

# 89
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 856
цветоулавящи кърпички и те ми събират мъха от дрехите. Не знам някоя дали има наблюдение дали помагат и дали събират и козина.
Не помагат. Ползвам на почти всяко пране. Впрочем, с цел избягване задръстването на филтъра от избягали кърпички, може да е по-добре да ги слагаш в мрежичка за пране на бельо.

Общи условия

Активация на акаунт