Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 84

  • 33 159
  • 765
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 1 028
Благодаря за отзива! Аз го купувах на по - добра цена (98+30Е)са ми стрували.

# 496
  • Мнения: 272
Здравейте! В момента сме в строеж на къща. Стигнали сме до настилките. Решили сме, че коридора, пералното, баните и кухнята ще са с гранитогрес. Спалните и хола-ламинат. Имаме голяма чуденка по отношение на кухня-хол. Те са в едно помещение, нямат врата помежду им(прилагам снимка). Коментираме и не можем да изберем как да направим преливането между хола и кухнята-дали кухнята да бъде по-светъл цвят гранитогрес, а хола - дървен egger redmand, или да търсим гранитогрес същия цвят като ламината. Купихме една опаковка от гранитогреса за да видим как стоив помещението и пак не ложем да си го представим. Имали ли сте такъв казус и как сте го решили?

# 497
  • София
  • Мнения: 44 369
Цветово както лично на вас ви харесва, тя кухнята е доста отделена. Може същия цвят, съвсем друг, шарено с обединяваща нотка...
Иначе ако са на едно ниво може без лайсна с фуга или с финна вградена такава... Ако са на различно ниво вече ще е по-видимо.

# 498
  • Португалия
  • Мнения: 4 492
кухнята е в дъното,зад стълбите ли?
тя си е почти отделена
не бих го мислила толкова от гледна точка на сливане, колкото от гледна точка на това,какво и как ще поддържам
даже да е рязко различна настилката-не би било грозно,ако е съобразена цветова схема

# 499
  • Мнения: 2 760
Здравейте! Включвам се със следното питане. Имам комплект стари мебели, които са от ратан - 2 маси (една малка и една по-голяма) и два фотьойла. Как мога да ги реставрирам или направя в по-приличен вид?

# 500
  • София
  • Мнения: 44 369
Сама или? Има такива услуги ако потърсиш в нета...
Иначе намирам това видео има и втора част, как се прави (или поне как тя го прави. )
 https://youtu.be/GrVkJ3VSzlI?feature=shared

# 501
  • Мнения: 3 697
Здравейте! В момента сме в строеж на къща. Стигнали сме до настилките. Решили сме, че коридора, пералното, баните и кухнята ще са с гранитогрес. Спалните и хола-ламинат. Имаме голяма чуденка по отношение на кухня-хол. Те са в едно помещение, нямат врата помежду им(прилагам снимка). Коментираме и не можем да изберем как да направим преливането между хола и кухнята-дали кухнята да бъде по-светъл цвят гранитогрес, а хола - дървен egger redmand, или да търсим гранитогрес същия цвят като ламината. Купихме една опаковка от гранитогреса за да видим как стоив помещението и пак не ложем да си го представим. Имали ли сте такъв казус и как сте го решили?
Скрит текст:

Тези двете поне за мен не се съчетават хармонично (според цветовете на монитора ми) - едното сивее, а другото жълтее.
Бих подходила комплексно и бих си изяснила стилово и цветово помещенията изцяло, не само да преценявам на този етап настилките, а после по тях да мисля другото. В такъв случай бих започнала първо от стила, след което вече любимите си цветове в стени, мебели, текстил, площ, изложение, осветление.

# 502
  • София
  • Мнения: 44 369
Аз нямма никакъв проблем със сивеещо и жълтеещо, повече ме притесбява, че гранитогреса е дълъг и имитиращ дърво. Две имитации на дърво едно до друго не ми допада... Нека гранитогреса си е гранитогрес, а оставете "дървената" част на ламината.
Разбира се, винаги може просто да поставите винил имитация на дърво в цялото помещение.
Тези снимки на ламината и плочките не ги видях първия път.

# 503
  • Мнения: 3 697
Аз нямма никакъв проблем със сивеещо и жълтеещо, повече ме притесбява, че гранитогреса е дълъг и имитиращ дърво. Две имитации на дърво едно до друго не ми допада... Нека гранитогреса си е гранитогрес, а оставете "дървената" част на ламината.
Разбира се, винаги може просто да поставите винил имитация на дърво в цялото помещение.
Тези снимки на ламината и плочките не ги видях първия път.
Да, двете дървесни пък едно до друго още повече са неприемливи. А цветовото разминаване не толкова за самия под има значение, а за последващата необходимост тези нюанси да бъдат съобразени и в останалия интериор и има риск да стане вече нещо, което дори не е замисляно, а принудително. Затова и предложих да се мисли цялостно решение, не на парче. Аз поне винаги така подхождам, при това е много по-лесно, когато имаш обща концепция - и за стил, и за цветове.

# 504
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 996
Аз на кухньо-хола бих сложила една настилка.

# 505
  • Мнения: 3 992
Аз нямма никакъв проблем със сивеещо и жълтеещо, повече ме притесбява, че гранитогреса е дълъг и имитиращ дърво. Две имитации на дърво едно до друго не ми допада... Нека гранитогреса си е гранитогрес, а оставете "дървената" част на ламината.
Това е и моето мнение. И като се добавят после още нюанси дървесни от корпусни мебели, маси, столове, врати и тн и става манджа с грозде.

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 14:21 от Satine

# 506
  • Мнения: 23 447
Аз на кухньо-хола бих сложила една настилка.
И аз.У дома е точно така.

# 507
  • Мнения: 3 697
Различна настилка се налага на хората, когато не искат хола им да е с плочки, а държат кухнята да има заради мокрите уреди, да речем. На това решение не се меся, нито изказвам мнение за чужда къща, че в него има и съображения извън интериора и визията. Моите настилки (без баня и тоалетна) навсякъде са еднакви и не са плочки, държах да е така не само от естетическа гледна точка. 

# 508
  • Португалия
  • Мнения: 4 492
изясняване на стила или  поне,за нерешителните- изясняване на основните линии в помещенията
аз процедирах така- под,врати,прозорци,вид дървени елементи като цвят и текстура- всичко е еднакво за всички помещения, като при мен няма стени,различни от бели- ако и цветни стени сложим в картинката,ище повече от задължително е унифициране на някой от елементите
аз съм само с гранитогрес,но съм на топло

# 509
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Относно еднаквата настилка кухня-хол, правите ли някъде прекъсване на ламината?  Искам всичко да е на едно, но помещението е голямо /130/ м2 и трябва ламината да се прекъсне някъде.
Мразя лайстни, евентуално корк за фугата. Други идеи?

Общи условия

Активация на акаунт