Виетнам ще ни помага с кадри за туризма

  • 2 122
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Относно бесарабските българи. Най-вороятно това са били студенти, които учат в българските висши училища, а лятото за да изкарат някой лев са се хванали да работят - знаят освен българския, и руски. Макар че сега на Албена май няма толкова много руснаци...

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Няма кадри,защото искат от теб да си на 20  години, с опит ,език , да работиш без почивка и накрая я ти дадат 300 -тата лева,я не .Все им е тая дали има текучество , кандидати бол, за по месец и хоп лятото се извъртяло,сезона минал , а те си спестили някой лев за заплати.

Това е истината - ако заплащането и условията бяха добри , хората щяха да се задържат, а работодателите щяха да си пазят персонала. Ако на виетнамците им е по-изгодно да работят при такива условия тук   Rolling Eyes, или на тях ще им дават по 1000 лева ,защото са по-умни и по-кварлифицирани от българите  ooooh!

# 17
  • Мнения: 875
monda, според мен си си чиста расистка, ама карай.....

# 18
  • Мнения: 13 512
monda, според мен си си чиста расистка, ама карай.....
Така ли изглеждам?  newsm78ами....не съм, само от азиатци ме е гнус...на времето като живеех в Ливан имахме прислужница от Шри Ланка....ами не и давах да ми пипа нещата/ добре,че и не готвеше/.
А ако виетнамци работят в строителството ,почиствнето, селското стопанство- нямам нищо против. Само да не ми пипат храната и личните вещи..

# 19
  • Мнения: 2 755
...И нищо- никога не съм предполагала,че ще стигнем дотам, да внасяме работна ръка . И
Това е само началото monda. Sad Днес виетнамци в туризма, утре всякакви, от всякъде....в здравеопазването. ooooh!
momo, тук въобще не става дума за расата, а за нещо друго. Българите се изнасят от собствената си държава, защото на никой не му се работи за този, който духа. Така е, когато една държава години наред се управлява от продажни полуидиоти. #Cussing out

# 20
  • Мнения: 13 512
...И нищо- никога не съм предполагала,че ще стигнем дотам, да внасяме работна ръка . И
Това е само началото monda. Sad Днес виетнамци в туризма, утре всякакви, от всякъде....в здравеопазването. ooooh!
momo, тук въобще не става дума за расата, а за нещо друго. Българите се изнасят от собствената си държава, защото на никой не му се работи за този, който духа. Така е, когато една държава години наред се управлява от продажни полуидиоти. #Cussing out
Е,това за здравеопазването вече ще е прекалено. добре,че нашите лекари не могат лесно и свободно да ходят да работят в чужбина.
Преди малко гледах предаване за българите в Португалия. Дадоха барман,който работи за 500 долара на месец и бакшиши до 5 евро на ден. а там плаща квартира, храна....
Ако е добър барман, тези пари ще ги взима и в България/ в смисъл  толкова, колкото му оостават чисти в Португалия/..

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Незнам защо се мисли, че не са работливи азиатците? Мисля, че не се различават от нашите емигранти в чужбина. Знаят защо са отишли и бачкат яко, които бачкат. Тъй си мисля, може и да не съм права  Thinking
Не страдам от предрасъдъци кой ще ми пипа храната, стига да си е мил ръцете  Laughing

# 22
  • Мнения: 13 512
Незнам защо се мисли, че не са работливи азиатците? Мисля, че не се различават от нашите емигранти в чужбина. Знаят защо са отишли и бачкат яко, които бачкат. Тъй си мисля, може и да не съм права  Thinking
Не страдам от предрасъдъци кой ще ми пипа храната, стига да си е мил ръцете  Laughing
това е защото си малка и не си спомняш как стояха нещата преди 9-ти Laughing
Едно време като работеха по строежите -хич не бяха от работливите/ само чейнча  им се отдаваше/.. и китайците са такива- не са работливи, но са много . Имам  приятели, които от 10 години са всеки месец в Китай и това са техни наблюдения. работа, ковто трябва да се свърши за 1 час- стоварват се 10 китаеца и я свършват за 10 мин. Ама  не е много лесно да  ги накараш да я свършат.

# 23
  • Мнения: 459
Като нямат квалификация и 300 лв са им малко, нодостига е на квалифицирана ръка, така или иначе из вътрешността на страната СРЗ е не повече от 200 лв. Виетнамци, китайци, каквито ще да са, щом си разбират от работата.

# 24
  • Мнения: 875
...И нищо- никога не съм предполагала,че ще стигнем дотам, да внасяме работна ръка . И
Това е само началото monda. Sad Днес виетнамци в туризма, утре всякакви, от всякъде....в здравеопазването. ooooh!
momo, тук въобще не става дума за расата, а за нещо друго. Българите се изнасят от собствената си държава, защото на никой не му се работи за този, който духа. Така е, когато една държава години наред се управлява от продажни полуидиоти. #Cussing out

tonita, права си. разбира се, че съм съгласна с тази гледна точка, но в изказването на monda си има и чист расистки елемент. това е, срещу което се възпротивих. естествено, че и аз не смятам, че имаме нужда да внасяме работна ръка, независимо от къде. но не може да слагаме азиатците или виетнамците под общ знаменател и да ги смятаме за мръсни и т.н. да не мислите, че репутацията на българите на запад е по-добра?

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Имам приятел, който живя и работи във Виетнам - казва, че гледали на "белите" хора, като на богове.
Ама е в пъти по-лесно да се мотивира виетнамец от българин за черната работа...

# 26
  • Мнения: 13 512
...но в изказването на monda си има и чист расистки елемент. това е, срещу което се възпротивих. естествено, че и аз не смятам, че имаме нужда да внасяме работна ръка, независимо от къде. но не може да слагаме азиатците или виетнамците под общ знаменател и да ги смятаме за мръсни и т.н. да не мислите, че репутацията на българите на запад е по-добра?
Не, просто съм гнуслива. Иначе нямам нищо против да идват и да работят работа, която българите не желаят да работят.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 334
Като нямат квалификация и 300 лв са им малко, нодостига е на квалифицирана ръка, така или иначе из вътрешността на страната СРЗ е не повече от 200 лв. Виетнамци, китайци, каквито ще да са, щом си разбират от работата.


 Този който няма квалификация получава много повече от този с 300 тата лева дето може и да не ги вземе  - един строителен работник за 8 часа работа получава средно 20-30 лева на ден  и хич няма да се хване за 300 лева . Значи по-изгодно  е за  хората да работят неквалифициран труд !!!

Не е проблема квалификацията ,сума ти и народ бълва Колежа по Туризъм и пак нямало кадри .Има недостиг на  "квалифицирани" работодатели .

 А виетнамците какво ще правят тук не знам , единствено ако при тях е  по-зле от тук , най-много да подбият и без това ниското заплащане на труда.

# 28
  • Мнения: 459
Като нямат квалификация и 300 лв са им малко, нодостига е на квалифицирана ръка, така или иначе из вътрешността на страната СРЗ е не повече от 200 лв. Виетнамци, китайци, каквито ще да са, щом си разбират от работата.


 Този който няма квалификация получава много повече от този с 300 тата лева дето може и да не ги вземе  - един строителен работник за 8 часа работа получава средно 20-30 лева на ден  и хич няма да се хване за 300 лева . Значи по-изгодно  е за  хората да работят неквалифициран труд !!!

Не е проблема квалификацията ,сума ти и народ бълва Колежа по Туризъм и пак нямало кадри .Има недостиг на  "квалифицирани" работодатели .

 А виетнамците какво ще правят тук не знам , единствено ако при тях е  по-зле от тук , най-много да подбият и без това ниското заплащане на труда.

За съжаление в Б-я доста често се среща това явление, квалифицирани кадри получават по- ниско възнаграждение от неквалифицирани такива. А иначе работодателите, които описваш ти ги има навсякъде.

Не е достатъчно само да завършиш колеж, трябва да имаш и опит в специалността, за да искаш да ти се плаща както подобава.

# 29
  • Мнения: 5 462
Ако можете да ми отговорите на въпроса -  за преди кой 9 ти става въпрос, че нещо не мога да схвана ???

Общи условия

Активация на акаунт