ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 115

  • 41 850
  • 735
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 3 477
Добро утро, момичета.
Както се казва днес много съм се засилила, но при мен драмите са следобед.. така или иначе, съм подготвила програмата за днес. Дано я спазя стриктно.

Започвам с омлет с малко сирене, салата за обяд и според зависи, салата ( друг тип, със задушени гъби) за вечеря.

Сега се сетих. Някой пробвал ли е да яде кис мляко с варен ориз ? Помня когато бях малка, беше популярна храна за отслабване.
На 200гр варен ориз , се слагаше една чаша кис мляко. Доста засистащо. Около 350сс ядене.

# 661
  • Мнения: 4 607
Добрютрюююю Yum
Благодаря ви за милите думи, момичета, направихте празника ми още по-красив!
Херци, откъде вадиш тези страхотни картички, толкова са гоЦки!
Аз днес се излюпих по-късно, снощи дадох на душата, както му се полага. Ядене, пиене, танци-манци, тия 5 неща Trollface Казах на шефчето, че ще закъснея днес за бач. Преди малко дойдох.
Ще ви черпя за възрастта, която ми давате, истината е, че никога не съм обръщала внимание на цифрите, винаги съм се чувствала по душа на 23 Yum
Sivi, супер вечеря си спретнала, много апетитни снимки. И аз много обичам царевица, обаче за жалост не я ям, заради мистър инсулинчо.
По този повод:
Скрит текст:
На морето миналата година бай МангаУ с царевицата като правеше пауза на плажа, все до мен се спираше. И като почне - царевицааааааааааа, ламбада за езикаааааааа, зърната на Памела Андерсъъъъъъъън, на баба му фърчилотооооо" Като отвори кутията и ме лъхне миризмата, лелееееее, пощръклявах. Предпоследния ден направо озверях и като се спря пак до мен му казах с уста, пълна с лиги: Баце, ако не изчезнеш за 60 секунди на 1 км от мен, ще ти налупя кутията на главата и ще те удавя!
Изпари се за по-малко от 60 секунди.
Хубав и усмихнат ден от мен Yum Flowers Hibiscus Nature Sun With Face

# 662
  • София
  • Мнения: 11 708
Честит рожден ден, момичета, само хубави емоции ви пожелавам. ☺️

Връщам се за две седмици в редиците на отслабващите, но през това време ще съм почти всеки ден на маса и аз съм рожденичка след седмица. Така че и на 1 кг свален ще съм доволна.

# 663
  • Мнения: 5 097
Добра вечер! Аз паднах жертва на семейния вирус. Всички вкъщи оздравяха, аз се разболях. Всичко ме боли, пия някакви неща, но освен да задържам вода от тях, друг ефект не виждам.
Чистенето на фризера вкъщи продължава и днес сме на мариновани свински ребра със зелена салата.
Ако някой се сеща как да оползотворя около 100 гр аншоа в буркан с НВ рецепта, моля да сподели.

# 664
  • Мнения: 5 084
Честити рождени дни на дамите  💐

По последния въпрос с аншоа ми хрумва салата "Цезар" ✌

# 665
  • Мнения: 3 477
Ох.. обожавам аншоа.. само дето е много солено и мазно, но са салата е топ точно, за да замести сотла и мазнината.

Понеже при нас е много традиционално ястие, мога да препоръчам по местна рецепта, чушки и патлаждани на фурна, малко сирене и аншоа вместо олио и сол.
Поливам обилно с оцет.

Отчитам супер ден вчера. След като ми поспадна хормоналня глад беше спокойно и лесно. Дори това което ядох не е било с много апетит.

Днес рано рано си направих упражненията , които правя всяка сутрин, изядох омлет с две гъби и много малко сирене и сядам да работя Simple Smile

@stonefaced, не яж аншоато след 1 часа. Много е солено и ако задържаш вода, не е ок.  Ако го ядеш рано имаш време да прочистиш с други неща.
Няма да ти издам никаква тайна, но наистина ако си направиш домашен бульон с малко сол ще ти дойде много добре за грипа. Сложи малко  пилешки гърди и така ще имаш и полезни протеини готови за ядене. Оправяй се бързо.

# 666
  • Мнения: 4 607
Добро петъчно утрооооо, момичета! Flowers Four Leaf Clover Най-любимия ми ден Yum
Първо да споделя нещо за снощното хранене. Много ми се бяха прияли плодове и си купих една гигантска ябълка "златна превъзходна", половин кило. За да не оклепам тотално режима си и за да си я изям с удоволствие, намалих мазнините на вечерята. Взех пилешки пържоли от бут без кожа, а гарнитурата беше тиквички. Едно пиУенце от темата ми подшушна, че има свежи, тънки тиквички на прИмоция в Билла. Наистина бяха много крехки и вкусни.
Та изядох 2 пилешки пържолки + тиквички и за десерт си изядох гигантската ябълка. Сутринта с трепет се качих на кантара, в очакване да покаже поне кило отгоре и о, чудо - кило надолу от вчерашната сутрин. Сега дори съм в "надутия" период, тъй като чакам цикъл до 4 дни и много изненадващо за мен нито корема ми е надут, нито съм задържала вода. Тези дни смятам да си проверя инсулина 2-3 пъти в лаборатория, след консумация на плодове и ако той е добре, ще вкарам дни с консумация на такива, но с намалени мазнини задължително. Захарта иначе ми е бетон. Като макроси ги докарах без да искам по равно 35/33/32. Доближаващо се до зоната, само че с по-голямо количество храна, щото аз с нейните 25 грамчета месце за блокче изобщо не мога да се наям.

Ако знаех преди 2 месеца, че времето в този период ще е толкова яко, щях да си карам рождения ден опъната на плажа в Несебър. Ама .....

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 13:19 от sharpy

# 667
  • Мнения: 13 364
Надявам се че няма да ти прозвучи като заяждане, ама какво разбираш под това да е добре инсулинът след плод? Не съм срещала норми за това, а пък знаеш че и мен ме вълнуват тия теми и все ровя и аз. То и няма как де, за да има норма за нещо трябва да е при ясни условия и да е изпробвано много.
Мисълта ми беше че те парите ще ти ги вземат да ти изследват инсулина, но за теб информацията няма да е чак толкова полезна. Ще трябва пак да си се наблюдаваш ти как ти се отразяват. Както и вече си започнала, де. Аз тия пари бих ги дала за пържоли, вместо за бодене Grinning

# 668
  • Мнения: 4 607
Ооо, не, Нати, защо да го приемам като заяждане... нищо подобно. Напротив, много хубав въпрос.
Идеята ми е да видя с колко ми се вдига инсулинът, за сметка на това да ми държи захарта в норма. Снощи измерих на 1ви час КЗ след вечерята, която описах по-горе и беше 5,2. Преди вечерята беше 4,5. Та искам да видя след нахранване с храна и добавен плод за десерт, колко ще е инсулинът. Като общо състояние се чувствах супер и снощи, и тази сутрин. Преди да оправя показателите не беше така - сутрин особено като се събуждах, се чувствах ужасно. Тромаво, замаяно, задъхвах се, понякога и треперене. Аз съм споделяла преди в другата тема, че чат-пат съм вкарвала плодове. На едно от изследванията, ако помниш, умишлено след вечерята ядох сливи. Инсулинът сутринта ми беше бомба - 3,5. Преди, това не беше така.
А информацията сега от резултата ще ми е полезна дотолкова, да знам до каква стойност се вдига на момента, за да запази КЗ стабилна. Убедена съм, че резултатът ще е много по-добър от този преди 3 години. Чувствам се много по-добре от тогава. И ако очакванията ми за добър инсулин след плодове се оправдаят, смятам да вкарам в храненето си умерено плодове с нисък ГИ.
То малко офтопик стана тук, защото темата не е баш такава....

Последна редакция: пт, 05 апр 2024, 13:18 от sharpy

# 669
  • Мнения: 13 364
Ам ти хубаво ще видиш с колко. А знаеш ли колко е нормално като за след ябълка или каквото е там и колко не е нормално? Риторичен въпрос де, то няма откъде. Пак ще опреш до това да експериментираш със себе си и да гледаш как ти се отразява.
Наистина е по-скоро за в другата тема и сме го нищили много пъти това и с другите, присъствала си на това със сигурност поне няколко пъти. Ами не, "натоварване" с плодове/банички/торти/шише кола не ти дава полезна информация, за него нямаш норми да сравняваш. Аз затова и ти казах че по-добре тия пари да ги изядеш във вид на пържоли, че за няколко пъти няма да е малка сума като удариш чертата.
Но пък ти си на режим от много време, оправи си показателите, свикнала си и да се следиш и наблюдаваш, та ще си разбереш сама в крайна сметка как ти се отразява ако вкараш плодове в диетата. Е, повече време ще отнеме о 2-3 ходения до лаборатория, ама накрая очаквам това да стане, със или без изследвания.
То хем се усеща, хем си личи ако влошиш инсулина - падат ти батериите, почваш да омазняваш екватора и горната част на тялото като цяло, абе играли сме го всички дето пишем в тая другата тема.

# 670
  • Мнения: 4 607
Ам ти хубаво ще видиш с колко. А знаеш ли колко е нормално като за след ябълка или каквото е там и колко не е нормално? Риторичен въпрос де, то няма откъде. Пак ще опреш до това да експериментираш със себе си и да гледаш как ти се отразява.
Скрит текст:
Не, разбира се. Ще изхождам от схемата при обременяване с глюкоза - до 5 пъти началната стойност. Но тъй като няма да е глюкоза на гладно, а плодове след хранене, ще гледам да е до 3 пъти началната стойност. И друго важно - дали ще падне до изходна стойност на 2-я час. Такъв експеримент си правих преди няколко месеца с "обикновено" мое хранене. Тогава излезе бомба: на гладно 3.8, на първи час 9.5, на втори час 5.2.
Ако примерно инсулинът излезе на втори час 20, никви ябълки, баЦе! Trollface да не говоря, че има хора дето би им станал и 80 сигурно.
Аз затова казах "експеримент", щото няма норма, просто за лична моя информация.

# 671
  • София
  • Мнения: 2 937
Все се хваля с килограми, сега обаче ще кажа че съм свалила НОМА индекса от 5,5 на 2,20 ! Просто много съм щастлива. Личния ми пусна профилактично изследвания,  всичко е в норма. Холестерол, чернодробни, всичко! Само витамин Д е под нормата.

# 672
  • Мнения: 4 607
Чудесна новина!

# 673
  • Мнения: 13 364
Охо, това си е много голям напредък наистина, браво!

# 674
  • Германия
  • Мнения: 3 452
Вчера бях -7,5кг в сравнено с края на февруари. Вечерта бяхме на РД и за награда изядох 2 бургера, домашно производство 🙈 с много салата към тях. Отчитам, че втория го изядох от лакомия и след това ми беше малко тежко. Но въпреки че другите си пийваха, аз бях на вода. И в заключение направих един фаст от 20 часа 🙃

Сутринта не посмях да се претегля 😝

Общи условия

Активация на акаунт