Спане по гръбчето (бебето до 6 месеца) - за или против?

  • 1 715
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 917
Докато не можеше да се обръща я слагах настрани - като сменях страните, след това е спинкала така, както я искала Peace

# 16
  • Мнения: 27 524
И това, като всяко нещо, търпи промяна и човек се обърква. Аз лично слагах сина си да спи настрани. Слагала съм го и по гръб и ако е повръщал си обръщаше главичката настрани. Обаче ме беше страх и го слагах настрани да е, като често сменях страните. Не знам със сигурност кое е правилното, довери се на инстинктите ти. В болницата го слагаха настрани, после пък педитата казаха само по гръб, за да се избегне СВС, така че съвсем ме объркаха и действах както намерих за правилно.

# 17
  • Мнения: 6 461
До като не се обръщаха спяха на страни,като през опраделено време сменях страните.
След това те започнаха сами да се намесват на гръбче.
Наблюдавах ги ,понеже е опасно ако повърне бебчето да не задави
.

# 18
  • Мнения: 1 101
Дени си спеше както му е удобно. Разбира се, като новороден го слагах на една страна, но той сам си се завърташе по гръбче и така си спеше. Никакви проблеми не сме имали, но аз винаги бях в неговата стая докато спеше и не се притеснявах, че може нещо да се задави. Ако детенцето повръща често, най-добре да се подпре с възглавничка отзад и да спи настрани

# 19
  • Мнения: 795
Докъм 2-рия месец я слагах настрани, сега си спи по гръб с главичката на една страна! По нагоре прочетох, че ако не спи настрани мускулите на ръцете атрофирали  Thinking!? Не че няма логика, ама доста пресилено ми звучи!

# 20
  • Мнения: 772
докъм месец подпирах беба с навита на руло хавлия като редувах страните.после обаче тя сама започна да се извърта,по-късно спеше по гръб а сега се обръща на едната страна като заспива.никога не е спала по корем.
леко раждане Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 549
Ами че то си зависи от предпочитанията и характера на бебето. Моят Алекс първия месец се лъжеше да спи настрани - редувах ляво и дясно, за да не се схване или да се получат синки, ако спи само на една страна. Но после той сам пожела да спи по гръб и нищо не е в състояние да му повлияе на решението.  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 2 677
Синът ми никога не е спал настрани. Аз и не смятам, че е нужно. Но един-два пъти баща му се опита да го сложи на една страна, който беше привърженик на тази теория, и не се получи. И аз съм чувала, че ползата е единствено бебето да не се задави, но честно казано, наблюдавах Бранко и осъзнах, че няма как да стане, защото и по гръб, и обърнат, главичката му е все на една страна, поне докато беше съвсем малък и когато е връщал храна никога не се е задавял с нея. Така че слагай си детенцето, живо и здраво да ти е, да спи така, както на него му е удобно.  Peace
Леко и успешно раждане!  Hug

# 23
  • Мнения: 19 303
Аз не отглеждам бебето си в България и за пореден път откривам огромни разлики в съветите ,които получавате там. Тук (както и в много статии и книги ,които съм чела ) се смята за опасно оставянето на бебето да спи по корем , заради опасност от задушаване , и е разрешено само когато е под наблюдение(т.е. не през ноща) . Разбира се когато е будно трябва да се слага по корем за да си вдига главичката.
Моето бебче спеше само по гръб, а в последните месеци чак започна да се обръща на една страна.

аз ходих на курс за как да с е грижим за новороденото.на нас също ни казаха бебето да спи по гръб и в никакъв случай по корем,без да е под наблюдение.обесниха ни,че когато е по гръб бебето само обръща главичката си настрани и така ако повърне няма опасност.наистина има огромни разлики в съветите в БГ и чужбина

# 24
  • Мнения: X
 Чакайте сега.....нали има риск и в двете пози - когато спи по корем, може да се задуши, а когато е по гръб, може да се задави, или с храна, ако не е оригнало навреме или със слюнка. В крайна сметка , означава, че бебетата трябва да спят само настрани и в този ред на мисли да ви кажа, че Иван е на 2 години вече и съвсем скоро започна да спи настрани. До тогава винаги ( дори и като новородено), спеше или по гръб или по корем в повечето случаи, но винаги си извърташе главичката настрани, независимо как е обърнат. Просто не трябва да се оставя без надзор и мисля, че няма проблем....а вечер спи при нас, и си се звърта на една страна за да е гушнат в мене, така че пак сме нямали проблем. А и така му усещам всяко движение. Никога не съм го увивала в нещо, или подпирала с възглавници за да го заступоря в една поза. Опитах, но видях, че просто му е некомфортно и не спи изобщо добре.

# 25
  • Мнения: 24 467
За спането по корем на бебе, навършило два месеца изрично съм питала педиатри и мнението на всички беше, че ако детето е развито нормално /то си надига главата и я обръща абсолутно самостоятелно още след първия месец/ няма опасност от задушаване. Големият ми син можеше да спи само така, поради ужасните си колики, това ме накара да проуча въпроса. Малкият ми син не е имал колики и затова го слагах на страни през първия месец, а след първия той сам си лягаше по гръб с главичка леко настрани.

# 26
  • Мнения: 4 621
В началото слагах малката настрани, след 2 -3 месец спеше по гръб Peace

# 27
  • Мнения: 164
Бебето е хубаво да спи на една страна, подпряно с възглавничка, за да не се задави ако повърне. Ние спяхме така до три месеца, докато не се уверих че не връща мляко, а и тя сама се обръщаше по гръб вече!

# 28
  • София
  • Мнения: 1 248
Слагам я настрани,но почти винаги се обръща по гръб,като главата е настрани.Със сигурност бебетата както и да спят няма опасност от повръщане да се задушат.Като при всяко живо същество,а при бебетата - инстинкта за живот е доста силен.

P.S. В момента спи по гръб и с главата нагоре.

 Grinning

# 29
  • Мнения: 157
Като се роди я оставях да спи на една страна, а като почна да се обръща я оставях да спи както и е удобно.

Общи условия

Активация на акаунт