Мъжът ми заминава

  • 6 985
  • 93
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 51
Според мен си е проблем, защото за 8 месеца нещата могат да се обърнат драстично. Тя, авторката, че ще се справи, ще се справи. Като нямаш избор и планини ще преобърнеш. Но съм на мнението на Рокстар.
Не бих го оправдала с това, че обича работата си, и че го прави заради кариерата си. Първо, защото, докато той гради кариера, другият няма възможност за това, дори и да иска! Тя също може да иска да гради кариера, ама като няма кой да гледа детето... И второ, защото, ако не дай Боже, ти се наложи да останеш неработоспособен, не кариерата ти и колегите, и шефовете ще са  край теб, а ще разчиташ на същия този партньор, когото си оставил именно заради въпросната кариера.
Съжалявам, за мен е неприемливо.

Последна редакция: пт, 02 фев 2024, 18:51 от Без цел

# 61
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Глупости на търкалета!
Каква кариера ще гради, като има дете на 2 години? Да гради, като толкова ѝ се работи, да го даде на ясла, детегледачка...
Калво може да се обърка за 8 месеца,  моля ви се? Да си намерят по любовник? Това е несериозно, има толкова много жени с пътуващи мъже по кораби, които си гледат децата.
П.п, преди 13 години, съпругът ми претърпя много сериозен инцидент, не съм си и помисляла да го оставя, защото преди това с години е работил в чужбина и ни е издържал. Стига сте драматизирали, в големи филми влизате...

# 62
  • Мнения: 51
Доня Дафина Черешова, и като даде детето на ясла, или градина, и вече ще е фрий, точно толкова, колкото и той... Мдааа, баш така ше да е.
И какво значи, че съпругът ви е издържал? Гледали сте децата, докато той работи. Или сте работили, а той е плащал за детегледачка, когато се наложи, и за домакиня, която да сготви, докато вие сте на работа?
Айде, моля ви се! Стига сме били и мъжът и жената в семейството!

Последна редакция: пт, 02 фев 2024, 20:51 от Без цел

# 63
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Вие се правите , или наистина не разбирате какво означава съпругът да издържа семейството си напълно?
Не знам какво и се молите,  о аз винаги съм била жената и майката в семейството. Вие явно обаче имате една камара комплекси

# 64
  • Мнения: 51
Хахахахахаха

# 65
  • Мнения: 21 586
Това, дето казваш, че може да се обърка за осем месеца, предполагам че е да си намери любовница. Такава може да си намери и тука без да ходи никъде.

# 66
  • София
  • Мнения: 38 704
Ооо, много други неща могат да се объркат за 8 месеца.
При такава ситуация рязко се разместват женската и мъжката енергия. Жената става мъж, който се оправя със всичко вкъщи. Стиска зъби и се държи мъжки със всички предизвикателства.
През това време, мъжът праща пари, да. Но в същото време, по телефона придобива една женска енергия - или утешава или се оплаква.

И двамата влизат в един "survival mode". По принцип, целта на семейството е сигурност и стабилност, именно да се избегне "режим оцеляване", да има спокойствие и щастие. Целта не е просто, за да сме щастливи и влюбени. Целта на мозъка ни е да излезе от режим оцеляване и да влезе в режим любов, при което се задейства предната част на мозъка, която отговаря за любовта, логиката, креативността. Когато рязко дръпнеш всичко това и вкараш мозъка отново в режим "оцеляване" - бий се, яж, пази детето - любовта рязко отива много назад.

Последна редакция: сб, 03 фев 2024, 10:33 от Rockstar

# 67
  • Мнения: 6 787
Ако изначално професията на единия или другия е свързана с пътуване и си наясно с какво се заемаш, е едно. Има много професии, свързани с дълги отсъствия. Но изведнъж единия родител да реши да го няма n на брой месеца, все едно е свободен и без ангажименти, е друго. Освен ако са останали без пукнат лев и никаква работа не може да се намери тук.
Родителите са солидарно отговорни. И аз имам опция да замина за чужбина, вместо да работя в тукашния офис, я да оставя децата и да отивам. Ще пращам пари, разбира се. Баща им ще се оправи, къде ще ходи. Не е там въпроса, като имаш ангажименти, не си тръгваш просто така, ако не е наистина наложително.

# 68
  • София
  • Мнения: 38 704
Да, някак така става, че майката "трябва" да остане да гледа детето/децата, а бащата "трябва" да замине да работи в чужбина.
А защо пък "трябва"?
И защо трябва да е точно тази комбинация?
И аз съм получавала предложения за работа в чужбина, да не е само той...

# 69
  • Мнения: 3 443
Да, някак така става, че майката "трябва" да остане да гледа детето/децата, а бащата "трябва" да замине да работи в чужбина.
А защо пък "трябва"?
И защо трябва да е точно тази комбинация?
И аз съм получавала предложения за работа в чужбина, да не е само той...

Ако имаш на кого да си оставиш децата, защо не? Стига сме се правили на жертви, на които едва ли не им е спряно развитието. Майка ми ме е оставяла на баба ми, за да изкара 6 месечен стаж в чужбина. Винаги има начин. Никой мъж не ти е виновен за това.

# 70
  • София
  • Мнения: 38 704
Хич не вменявам вина. Аз съм го получила, аз съм го отказала, защото аз така съм решила.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 646
Хич не вменявам вина. Аз съм го получила, аз съм го отказала, защото аз така съм решила.

Е, други семейства пък решават друго. Няма нужда да пречупваш всички чужди бракове в светлината на твоя личен кофти брак. Аз лично дадох два примера за майки, които са приели срочна работа в чужбина, така че няма "трябва" и "откъде-накъде бе" и "защо все лошия мъж", има всякакви хора, семейства, избори и решения. Кажи си мнението веднъж, кажи го два пъти, ама да намилаш през пост?! На авторката и без това ѝ е кофти и я е страх, което е нормално, дай си малко сметка как ѝ действаш в темата, а? Голяма жена си, тя е млада майка. Толкова пък да не се усещаш.

Последна редакция: нд, 04 фев 2024, 14:51 от Flip

# 72
  • Мнения: 6 787
Това, което казваме е, че е ок жената да не се чувства добре с това, че 8 месеца ще е 24/7 сама с малко дете. Мъжът й вероятно има доста опции за оставане вместо да коленичи пред тати. Обаче явно не му се занимава...и тя има правото да не й харесва да поеме всичко, защото някой се страхува да каже "не" на баща си. За семейства, в които заедно решават кой как, ясно, тук никак не са взели заедно решението.

# 73
  • Мнения: 3 443
Това, което казваме е, че е ок жената да не се чувства добре с това, че 8 месеца ще е 24/7 сама с малко дете. Мъжът й вероятно има доста опции за оставане вместо да коленичи пред тати. Обаче явно не му се занимава...и тя има правото да не й харесва да поеме всичко, защото някой се страхува да каже "не" на баща си. За семейства, в които заедно решават кой как, ясно, тук никак не са взели заедно решението.

Ами да си наеме бавачка - егати драмата.
Човека е зам. шеф, не чистач. Или по-добре да не ходи никъде и да вегетират без пари - най-добре.

# 74
  • Мнения: 6 787
Има си момент, в който да си решиш кое ти е приоритет. За някои това не е семейството и няма нужда да вкарваме драмата с тънещи в немотия, защото едва ли са такива.

Общи условия

Активация на акаунт