Карнавал и други страсти "на национално ниво". НЕМСКА тема 247

  • 18 677
  • 744
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 335
Добро утро на всички и хубава неделя! Благодаря за новата тема! Two Hearts

Colibri, Честито!
Не ми е ясно защо бавят даването на гражданство, трябва да се радват на хора като нас, даже трябва и да ни молят. Политиката им за даване на визи също е потресаваща, добре че има от време на време служители които могат да смятат 2+2, и на хора които са от ЮА и работят за по-малка заплата от това което германец би взимал, дават без проблем. 

Имам две приятелски семейства,чиито деца предпочетоха да учат в Испания- според мен точно заради климата и начина на живот изобщо...

Ами, прави са....разбра се че от работа въщи и пак работа, ползата е нулева. А и ковид-а много измени мисленето, така че по-добре в по-топли страни. Heart Eyes

# 91
  • Мнения: 1 378
Моят мъж има колега иракчанин и скоро пак искаха да го депортират. А говори немски доста прилично и работи вече 5-6 години, т.е. напълно интегриран е. Но не му дават постоянно разрешително да живее и работи тук.

# 92
  • Мнения: 533
Това е странно. Знам за случаи в които са дали разрешение за престой. Дори се изненадах доста, че вече имат право и аусбилдунг да правят хора които не са от ЕС. В градината на малкото има хайлпедагогин от Азия, дошла е преди 8 години тук като Au Pair, после е правила FSJ, след това аусбилдунг и сега от 3 год работи в градината. Каза ми, че ще подава за гражданство. Ние едно време нямахме право нито аусбилдунг да правим, нито Bafög, нито детски ни даваха.
А една позната от студентските години много се бориха с мъжът и. И двамата са завършили тук, имат деца и години наред ги притесняваха с визи по 6 месеца. Беше голям стрес. Най-накрая след 15 год им дадоха постоянен престой.

# 93
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Имам чувството, че зависи къде живееш и на какъв служител ще попаднеш. Имаме един колега от Еритрея, още е с  Duldung и на 3 месеца трябва да подновява престоя си.  Има безсрочен договор междувременно, говори по-добре немски от някои поляци, които са от поне 10 години в Германия, източно-православен християнин е..... но живее в нашия окръг, където служителите са "мамма миа" Rolling Eyes

# 94
  • Мнения: 7 275
Тези господа до сега не са ли си намерили по една ес приятелка ? При толкова време в страната. Според мен ако стоят в хомогенни общности няма как да се смесят и това е една от причините.
 Аз лично не харесвам затворени общности и ограничение в тях и намирам за неправилно да се оставят групи хора да създават такива.

# 95
  • Немция
  • Мнения: 7 006
Жените от ЕС пък са "умрели" за приятели и гаджета пакистанци, еритрейци, иракчани. Има и изключения, като едно познато семейство - тя е словачка, той сириец, лекари, но е рядкост такава комбинация. Много са различни като култура, религията същи дели хората. И аз не съм затворени общества, но често се получава.

След един уикенд със ски училище на ски писта на закрито, по 6 часа, сме с яка мускулна треска. От мен качествен скиор няма да стане Grin (това не е моето определено), но децата бяха супер. Сега обаче едва ходят.

# 96
  • Мнения: 1 492
Аз пък познавам доста германки "омотани" от разни от третия свят, с единствената цел дете за да си осигурят престой в Германия. Единят толкова го мързи да изкара В1, а тя е супер интелигентна и образована. Колко пъти си говорим с нея и й казвам, че трябва да мисли, да види в интернет как живеят тези хора, той не й помага с нищо и тя не може да разбере, че такива мъже така са отраснали и считат, че децата, домакинската работа е само за жената. Две деца имат, не са в брак, окончателно се разделиха. За капак този преди няколко години като си ходил при техните го оженили и булката чакала, чакала той да си я взема, и дошла при него без да го предупреди, той я пребил  и беше  в защитено жилище. Ужасна история.

# 97
  • Мнения: 7 275
Жените от ЕС пък са "умрели" за приятели и гаджета пакистанци, еритрейци, иракчани. Има и изключения, като едно познато семейство - тя е словачка, той сириец, лекари, но е рядкост такава комбинация. Много са различни като култура, религията същи дели хората. И аз не съм затворени общества, но често се получава....
Жените от ЕС са едни богини ... ум да ти зайде. Има такава простотия , толкова малодушие и толкова инетрност сред населението на ЕС . 
В момента имам работа с един индиец, все още с индийски паспорт, но женен за учителка германка и имат 2 малки деца .  И имам съседи полякиня и мароканец с 3 деца , имам също познат от Пуерто Рико , но в същност мексиканец с рускиня за жена ... Често не разбирам на коя камбанария седи бибитката да гледа от там.
Sephora много самота и липса на себеоценка , себестойност и липса на ориентация има тук. Много. И корона мерките и рестрикциите  не изиграха добра роля и в този аспект много ощети хората .

# 98
  • Немция
  • Мнения: 7 006
Окей, има смесени бракове с някои по-екзотични националности, но чак пък масово... Да кажем, че се случва като вариант. Wink
Познавам и други смесени- като българка с индиец, германка с чернокож.
Мир да има!

Последна редакция: пн, 05 фев 2024, 11:35 от Бибит

# 99
  • Мнения: 1 482
Люси Дяковска била победител в някакво телевизионно RTL шоу- аз такива предавания не гледам,но се радвам! Grinning

# 100
  • Немция
  • Мнения: 7 006
Четох по случайност, че участва в Dschungelcamp-a, не знаех, че е победила. Честито! Наградата била 100 000 евро.

Виждала съм я на живо в един бар лятно време, в Германия, беше душата на компанията, както се казва.

Последна редакция: пн, 05 фев 2024, 11:45 от Бибит

# 101
  • Мнения: 11 341
И аз не знам кой го гледа тоя Junglecamp, обаче цялата българска диаспора се беше ангажирала да гласува за нея. Симпатяга е, ама чак до този формат да стигне за едни 100 х евро, хм, не знам.

# 102
  • Немция
  • Мнения: 7 006
Според мен тя няма скрупули да участва в различни шоу, реалити предавания.
В интернет има куп информация за нея, доста е активна, използва популярността си, за да печели от това. И във VOX, Google Deutschland, участвала e през есента, собственик и на луксозен хотел край Плевен.
Няма да я мисля за финансите й, оправя се добре.Smile

Последна редакция: пн, 05 фев 2024, 12:54 от Бибит

# 103
  • Германия
  • Мнения: 8 106
Аз я помня от das perfekte Dinner, беше много отдавна, звънна на баба си в България да пита за рецепта. Направи мусака и питка, посрещна гостите си танцувайки ръченица.  Един от гостите и беше лекоатлет и я критикува доста. Останалите бяха доволни от гостоприемството и.
На мен ми беше странно, че участва в джунглата, но нейно си решение.  Явно е спечелила сърцата и гласовете на доста зрители.

# 104
  • Germany
  • Мнения: 8 028
Гледахме Люси е един детски мюзикъл преди доста години, тук в Германия. Беше страхотна. После имаше възможност децата да се снимат и запознаят с актьорите и моите се наредиха на опашката. Направи ми много добро впечатление - мила, позитивна и много сърдечна. Вчера разбрахме късно за учистието й, иначе щяхме да гласуваме за нея.
За капсуловането по произход - и ние го правим. Най близките ни приятели тук са българи и така както с тях можем да се забавляваме и общуваме, няма как да стане с чужденци. Децата обаче, се чувстват повече германци и имат преобладаващо немски приятели.

Общи условия

Активация на акаунт