Февруарчета 2024 -Тема 12

  • 25 166
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 224
Ехеееей, какви хубави новини и днес!
Честити да са и Йоан и Невена! Да са здрави и безгрижни, а мамите бързо да се възстановяват 😍

Тони, всичко ще е наред. Не е най-приятното нещо поради такива обстоятелства да ви настанят за наблюдение от по-рано, но си в сигурни ръце, бъди спокойна. И да, най-важното е вие с бебе да сте добре, пък вече сме на такъв етап, че когато и да се случи е добре дошъл Heart

# 16
  • Мнения: 34
Честити Йоан и Невена! Прекрасни български имена! Много здраве и късмет!

Бързо възстановяване на новите майки!

Като чета тези новини, вече много се вълнувам и аз! 💕💕💕

# 17
  • Мнения: 535
Честата и здрава да е малката Невена! Страхотно име! Бързо възстановяване!  🩷👼🏻🩷
Мама Еднорог, искам да те попитам за хиалороновия гел, тъй като и на мен ми предстои секцио и съм с ендометриоза. Пише, че се съхранява в хладилник..та въпросът ми е, как го транспортира до болницата? В хладилна чанта или няма проблем и без?
Без. В една торбичка си го носех, казаха че няма никакъв проблем. Като ме приеха го дадох на Акушерката и така. Аз също съм с ендометриоза и основно заради това го сложих. А и защото ми е второ секцио.

# 18
  • Мнения: 345
А защо толкова те е боляло не си ои с упойка ? Спинална ли беше ? или пълна

# 19
  • Мнения: 107
Аз не пия магнерод но да не ми се пие 🤣

Честито за цели две бебета в групата да са живи и здрави Simple Smile

Нещо съм се объркала от предните коментари

# 20
  • Мнения: 535
А защо толкова те е боляло не си ои с упойка ? Спинална ли беше ? или пълна
Със спинална. По време на самото секцио не ме боля, само като изважда ха бебето и плацентата имаше едно гадно издърпащо чувство. Но сега ме боли, като ме пусна упойката. Имаше разни сраствания, които да се махнат, да се изчисти от предното секцио и така. Може би затова боли доста.
Тъкмо и ме раздвижиха. Добре, че ми бяха дали обезболяващи преди това 🤣
Макар че по-големият проблем бе колко съм висока и как ми се вие свят. Но успях да се раздвижа. Утре вече ще е по-добре.

Като слушам бебетата как плачат от неонатологията и само се чудя, това сега Невена ли е? 🌼🤯

# 21
  • Мнения: 345
Много бързо са те раздвижили , в шейново чакат чак до другия ден. Аз ще моля за епидурална.Теб как са те оперирали предполагам класическо секцио ?

# 22
  • Мнения: 20
+1 за болката, като ме отпусна спиналната упойка, докато ми сложат обезболяващо си беше ад
А защо толкова те е боляло не си ои с упойка ? Спинална ли беше ? или пълна
Със спинална. По време на самото секцио не ме боля, само като изважда ха бебето и плацентата имаше едно гадно издърпащо чувство. Но сега ме боли, като ме пусна упойката. Имаше разни сраствания, които да се махнат, да се изчисти от предното секцио и така. Може би затова боли доста.
Тъкмо и ме раздвижиха. Добре, че ми бяха дали обезболяващи преди това 🤣
Макар че по-големият проблем бе колко съм висока и как ми се вие свят. Но успях да се раздвижа. Утре вече ще е по-добре.

Като слушам бебетата как плачат от неонатологията и само се чудя, това сега Невена ли е? 🌼🤯

# 23
  • Мнения: 535
Много бързо са те раздвижили , в шейново чакат чак до другия ден. Аз ще моля за епидурална.Теб как са те оперирали предполагам класическо секцио ?

Първият път беше Щарк, сега съм с класическо.

# 24
  • Мнения: 1 323
Честити Йоан и Невена! ❤💙 Прекрасни имена сте избрали! Да сте живи и здрави и бързо възстановяване на мами и бебчета! 🌷

# 25
  • Мнения: 197
Честито на всички, бъдете здрави и щастливи и бързо се възстановявайте! 🥰
Тони, всичко ще се нареди, пък и 36-37 г.с. си е доносено бебче!
Нас също още на 6тия час след секцио ни раздвижваха и аз съм с класическо, не ме болеше, но ме беше страх да не се скъсам ако се изправя хахах

# 26
  • Мнения: 345
оо ще си искам аз значи епидурална

# 27
  • Мнения: 183
Честити да са Йоан и Невена, бъдете здрави и много щастливи!
На мамчетата бързо възстановяване, раздвижване и прибиране вкъщи! 🙏🍀💙❤️🤗
Бочи, ти за естествено Ли си, мила? Аз раждах с епидурална,броя си дните до месец след аспирина, защото искам пак така да родя....и се следя, че да спра фраксито на време.

# 28
  • Мнения: 1 002
Честити да са Невена и Йоан! Бързо възстановяване на вас момичета! 😚

Аз също ще съм в Шейново и обмислям ВИП стая. И честно, последното, което искам е някой да ми дава акъл..нищо, че ще ми е първо дете. Хвърлям се сама на дълбокото и така ще се науча най-добре.

# 29
  • Мнения: 345
не секцио съм аз. Аз просто не помня никой да се е оплаквал раждал при Вецев от такива болки след секциото за които говорите повечето тук. Момичетата с мен в стая с преднотр секцио бяха с спинална и не са се оплаквали изобщо. Аз бях с епидурална мен ме обезболяваха но пак смятам да си поискам защото не съм спала от не помня кога , на денонощие връзвам 2 часа сумарно . Нито искам да ме боли нито нищо. Искам така да си отпочина в реанимация като за 3 те години назад
Даже ако можеше и в реанимация да съм сама да си спя щеше да е супер 😀

Общи условия

Активация на акаунт