Февруари вино и бонбони, а ноември - биберони.~бебеправене 429~

  • 27 063
  • 845
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 5 455
Одри, на мен Грета Вълканова ми изписа спрей на същата марка, но зеленият, който е само вит.Д (3000 единици) и отделно Кетон. Моите изследвания излезнаха 11.5, което е още по-зле и дневната ми дозата е 3 пръскания наведнъж и заедно с тях Кетон.
Каза, че комбинираните варианти Д+К не са подходящи.

# 781
  • Мнения: 352
Караджова, пухкав финал и здраво бебче пожелавам🩷
Одри без да си спирала приема на вит Д (10 дни) си си пуснала изследванията, нали?

# 782
  • Мнения: 239
Одри, това е моят. Винаги съм ок с вит Д, когато си го пия. Изчистен е. По 2 капки на ден. Вземи си К отделно, както е писала Рокет.
Рокет, ти от къде се появи, направо се върнах сумати години назад ❤
Момичета, има ли някаква магия да предизвикам Ц да си ми тръгне по-бързо, защото това зацапване ще ми продължи бая дни , а Ц трябва да ми свърши възможно най-бързо. Някакви бабини дивотини?

# 783
  • Мнения: 3 278
Одри без да си спирала приема на вит Д (10 дни) си си пуснала изследванията, нали?
Не съм спирала, ма и не съм мега редовна, по 3 капки вземам като се сетя и горе долу капка на ден средно.
Мерси на всички.

п.п. Рокетче, какъв Кетон?

# 784
  • Мнения: 352
Един въпрос..според вас  дали да ходя на басейн(с минерална вода) като на 4 дни след това  трябва да ми идва(или дано пък не)😂

# 785
  • Мнения: 460
Mommy последния тест си е с много ясна черта, и с кръвен и без си бременна според мен 😊🍀

Одри, аз съм точно с този спрей от 3-4 месеца, последно вит.Д ми беше 24, откакто го приемам не съм тествала. Но впръсквам по 2 пъти на ден, някой път и по 1 път, защото пия и комбинирани, в които също има 600 единици и да не стане много.
Иначе преди това пиех таблетки 1000 единици по 1 на ден, за 1 година от 12 стана 24, явно не го усвоявам добре. Четох, че хората с по-тъмна кожа имат проблем с усвояването (аз си мислех, че е обратното), а аз не съм от най-белите и лятото ставам много черна.

# 786
  • Мнения: 1 428
V_gs , скоро няма да го вдигнеш с тази минимална доза. Не че не го усвояваш, а дозата е много малка. Едно впръскване е 1000, 2 са 2000. При такъв дефицит трябва доста по-голяма доза. Казваш , че понякога пръскаш по веднъж, което 1000 iu  и е доза за деца. Показвам ви схема на сегашните ви стойности и дозата , която да приемате, за да достигнете до определени нива. Аз също съм с дефицит под 20 iu и приемам 5000 iu.

# 787
  • Мнения: 5 455
Одри, глупости пиша.
Не Кетон, а КИНОН Grinning



Общият ми прием на ден е около 10,000 единици, което разбира се е съветвано с ендокриноложката.

Джули, появих се аз, уж за второ, но засега сме само на етап подготовка. Много ми е мило обаче да съм си пак в темичката! Heart

# 788
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 830
Биби хубаво е обяснила, аз само добавям че всекидневната употреба от тялото на възрастен на вит Д е 1200 единици. Човек като взима само толкова, изхабява го в рамките на деня, дефицит абсурд да навакса. А при боледуване организмът “харчи” и повече от 1200.

# 789
  • Мнения: 610
За витамин д - аз ползвам спрейче на бетър ю с витамин К и отделно ми сложиха на подкожна инжекция(шот)
Tity B аз не влязох в басейна точно понеже ми предстои ин витро и прецених, че по-добре да не рискувам. Може и да е безопасно ама не ми се рискува.

# 790
  • Мнения: 460
Честит празник! Обичайте и бъдете обичани! 💚

Bibi имах предвид, че явно не го усвоявам по естествен начин от слънцето. 4 месеца съм била по 3 дни в седмицата на плаж, а останалите дни пак съм била минимум час на слънце и пиех още 1000. И октомври тестът отчете 24. Тогава взех спрея. Ще направя контрола скоро и ако трябва ще увеличавам дозата. Благодаря за мненията!

# 791
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 830
Освен че има мутации за усвояването, има и други фактори. Например консумирането на храни отглеждани върху почва пръскана с глифозати и ДДТ. Глифозатите доказано възпрепятстват усвояването на вит Д, неслучайно в ЕС е забранен за употреба при хранително производство. ДДТ се ползваше до 80те, мисля. За съжаление остава в почвата с години. У нас още се продава глифозат/раундъп и всеки домашен производител може да го ползва, в Турция също е масово употребяван и има и много ДДТ храни (затова спрях да купувам техен внос).

# 792
  • Мнения: 1 068
Одри, аз приемам червения спрей с включен K2 по 3000 на ден (3 пръскания от него).
За три месеца го покачих с 10 единици, така че при мен дава приличен резултат.

# 793
  • София
  • Мнения: 3 064
на мен най-накрая ми дойде....толкова силно не ме е боляло от месеци.... но пък съм доволна точно на 28мият ден. утре мисля да пусна хормони да видя как се движат, мислех в Синево, но пък ендрото последният път каза, че не са добри за хормони.

# 794
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 830
Едно послание за мъжете, чиито половинки минават през инвитро: https://www.instagram.com/reel/C3N4Gu5uf_z/?igsh=ejM4ZmlpcW1ubnJ4

Общи условия

Активация на акаунт