Продажба/некоректен купувач

  • 3 156
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 29 761
Аз пак да кажа, понеже явно се пропуска, че купувачът е имал преглед, приел е стоката, носил я е и тя вече не е, както е закупена. Дори и в магазин няма да му я приемат като рекламация, камо ли в ОЛХ.
Има правила за връщане в 14-дневен срок и ето тук:

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarant … urns/index_bg.htm

си пише ясно, че случаят влиза в изключенията.

Изключения
Забележка: 14-дневният срок за отказ не важи за

билети за самолет и влак, както и билети за концерти, резервации за хотели и за автомобили под наем, а също и за кетъринг услуги за определени дати;
храни и напитки, които ви се доставят редовно – например доставки на мляко
стоки, изработени по поръчка или явно персонализирани (например костюм, ушит по поръчка);
аудиозаписи, видеозаписи или компютърен софтуер (напр. на DVD) в запечатана опаковка, която сте отворили
онлайн цифрово съдържание, ако вече е започнало изтеглянето или стрийминга и сте дали съгласието си, че губите правото си на отказ след започването на този процес.
стоки, закупени от физическо лице, а не от дружество/търговец
договори за неотложни дейности за ремонт или поддръжка — ако повикате водопроводчик за поправка на душ, който капе, не можете да отмените поръчаната работа, след като сте се споразумели за цената на услугата

Не казвам кой прав, кой крив, а отново, че покупките от ОЛХ носят съответния риск и всеки трябва да си го поеме, когато реши да пазарува от там.

# 76
  • Мнения: 17
Не схаванах, продавачката е сигурна, че е сребро, така ли?
Тя уж не е бижутер, уж беше добра ,уж нея я измамиха, пък на края и нагла, и вече знае че е сребро пък и е евтино 😀 .


Няма човек, който да не знае че среброто е супер евтино😂😂😂
Ти на колко го купуваш и от къде? И колко грама е твоя пръстен за 70 лева ,при мен за тия пари 23грама ще е пръстена. Ако е по -малко твоя , при мен ще е евтино 🤣🤣 при тебе не .




Няма да споменавам откъде е купуван е за 150

# 77
  • Мнения: 385
Не схаванах, продавачката е сигурна, че е сребро, така ли?
Тя уж не е бижутер, уж беше добра ,уж нея я измамиха, пък на края и нагла, и вече знае че е сребро пък и е евтино 😀 .


Няма човек, който да не знае че среброто е супер евтино😂😂😂
Ти на колко го купуваш и от къде? И колко грама е твоя пръстен за 70 лева ,при мен за тия пари 23грама ще е пръстена. Ако е по -малко твоя , при мен ще е евтино 🤣🤣 при тебе не .




Няма да споменавам откъде е купуван е за 150
Аз цената я разбрах ,но колко грама е пръстена ,ако знаеш , в Олх гледам някой продават и втора ръка неща по-скъпи от нови 😀. И все пак какво стана с купувача?

# 78
  • Мнения: 11 405
Еми така е - и за мен тарикатите са купувачите в ОЛХ, дето искат нещо тънкана, ама да е ако не като на магазина то поне два пъти по-добро, и да имат всички потребителски защити, както за стока закупена от магазин и да кимат с главици как магазините си слагат петторна надценка....

Искам да попитам девойката дето има магазин за сребро - ако ти утре ми продадещ сребърен пръстен и аз ида на минерални басейни със сяра с него всички знаем, че той ще стане черен и то завинаги. Обаче аз реша, че ти трябва да ми върнеш парите, защото на пръстена няма табела с предупреждение и не са минали 14 дни от покупката, какво ще стане? 

# 79
  • Мнения: 988
Защо не? Спомени от къде е, дай линк и тн., да го видим позеленяващото злато/сребро с падащи камъни.

# 80
  • Мнения: 1 405
За да е тези пари и този метал: според мен е от Pandora  Grinning Ще се радвам да разбера, защото съм си планувала едни обици от там.

# 81
  • Мнения: 385
Еми така е - и за мен тарикатите са купувачите в ОЛХ, дето искат нещо тънкана, ама да е ако не като на магазина то поне два пъти по-добро, и да имат всички потребителски защити, както за стока закупена от магазин и да кимат с главици как магазините си слагат петторна надценка....

Искам да попитам девойката дето има магазин за сребро - ако ти утре ми продадещ сребърен пръстен и аз ида на минерални басейни със сяра с него всички знаем, че той ще стане черен и то завинаги. Обаче аз реша, че ти трябва да ми върнеш парите, защото на пръстена няма табела с предупреждение и не са минали 14 дни от покупката, какво ще стане? 
Ако за мен говориш ,аз нямам магазин за сребро, продавам всякакви неща и съм имала и по -нестандартни ситуации( от страна на незнаещ клиент), но с клиенти винаги е така, затова истински търговец предприема при продажба цялата информация и документация за продукта си . Ако аз като обикновен продавач продам сребро  защото така съм си измислила ( тук не видях аргументи за истинността на метала )и то стане зелено, оранжево или лилаво и нямам оправдание или доказателства за истината ще върна парите, макар че съм напълно съгласна че това ще е решение от човешка гледна точка и никой не може да ме задължи . Затова и казах при нейния случай ,,очи гледали ,очи плакали " . Но все още съм на мнение ,че тук случая е с цел измама за която авторката е била наясно още от самото начало и просто не е минала продажбата както си я е представяла. Моята дейност да обясня е заложна къща ,така че не само продавам ,а и доста се опитват и да ме лъжат уж незнаещи  какво искат да продадат или да заложат 😀.

# 82
  • Мнения: 6 618
Soul Free, какви потребителски права намеси? За едното ЗЗД говоря - чл. 195.

# 83
  • Мнения: 29 761
съвсем се отнесе.... ЗЗД пък съвсем е неприложим в случая на продажба в ОЛХ от физ.лице и с преглед на стоката.

Нали това се нищи в случая - има ли право купувачът да върне стоката и да си изиска парите...? Мисля, че отговор се даде, вкл. и изключения от задължението за връщане. Както казах, дори и да е магазин, дори и да може да се върне, стоката не е в състоянието, в което е получена. На мен са ми отказвали връщане в Лидл, понеже не пазех касовата бележка от предния ден. Бях купила дрешка с грешен размер (на кутията пише един размер, вътре сложен друг), на която опаковката и етикета стояха, но уви бях хвърлила касовата бележка. Казаха ми - сори, да си я пазила.
В случая дори е още по-лесно - продажба от физическо лице, проверена в офиса на куриера и приета, носена стока. Няма никакво основание за връщане.

Още един случай ще разкажа. Преди няколко години поръчах през сайт от фирма чаша с надпис за подарък. Доставиха ми размазана картинка, изобщо не ставаше за подарък. Тогава им писах, те ми отказаха да върна чашата и каквото и да било, понеже това била чаша по поръчка и било в изключенията на 14-дневния срок за връщане. Казах им, че продуктът не отговаря на посоченото в сайта и т.н., не ги интересувало. Заплаших ги с КЗП, най-нагло ми отговориха....като си нямам работа, да пускам жалби, няма нищо да се случи, тъй като си спазват изискванията. (явно не им се случваше за пръв път)

В случая пак казвам, че не заемам страна кой прав, кой крив, а, че при покупка в ОЛХ най-напред се гледа при получаването на продукта още в офиса на куриера. Като си го приел, взел и носил, няма как да претендираш за нещо.... Както каза някой по-горе, ако този пръстен е накиснат в някакви химикали, също може да даде реакция.

# 84
  • Мнения: 6 618
Моля те, не пиши неверни неща. Прилага се ЗЗД и още как. Явно си юрист, учи се в 3-ти курс, по облигационно право.

# 85
  • Мнения: 11 405
Скрит текст:
Еми така е - и за мен тарикатите са купувачите в ОЛХ, дето искат нещо тънкана, ама да е ако не като на магазина то поне два пъти по-добро, и да имат всички потребителски защити, както за стока закупена от магазин и да кимат с главици как магазините си слагат петторна надценка....

Искам да попитам девойката дето има магазин за сребро - ако ти утре ми продадещ сребърен пръстен и аз ида на минерални басейни със сяра с него всички знаем, че той ще стане черен и то завинаги. Обаче аз реша, че ти трябва да ми върнеш парите, защото на пръстена няма табела с предупреждение и не са минали 14 дни от покупката, какво ще стане? 
[/quote]
Ако за мен говориш ,аз нямам магазин за сребро, продавам всякакви неща и съм имала и по -нестандартни ситуации( от страна на незнаещ клиент), но с клиенти винаги е така, затова истински търговец предприема при продажба цялата информация и документация за продукта си . Ако аз като обикновен продавач продам сребро  защото така съм си измислила ( тук не видях аргументи за истинността на метала )и то стане зелено, оранжево или лилаво и нямам оправдание или доказателства за истината ще върна парите, макар че съм напълно съгласна че това ще е решение от човешка гледна точка и никой не може да ме задължи . Затова и казах при нейния случай ,,очи гледали ,очи плакали " . Но все още съм на мнение ,че тук случая е с цел измама за която авторката е била наясно още от самото начало и просто не е минала продажбата както си я е представяла. Моята дейност да обясня е заложна къща ,така че не само продавам ,а и доста се опитват и да ме лъжат уж незнаещи  какво искат да продадат или да заложат 😀.
[/quote]

Не ме интересува в тази ситуация как си мислиш, че би постъпила. Питам - продаваш и казват стана черно /били са в басейн/ ти какво правиш? Връщаш парите?

И към юристите - купувате си страхотен кашмирен пуловер от гъзарски магазин. Носите го 10 дни, перете го и става на топчета. Отвате и го връщате и си искате парите? Все пак е станал на топчета, свил се е - кашмир е трябява да издържи всичко, на което го подложите?

Последна редакция: нд, 04 фев 2024, 16:32 от the Дорис

# 86
  • Мнения: 385
Скрит текст:
Еми така е - и за мен тарикатите са купувачите в ОЛХ, дето искат нещо тънкана, ама да е ако не като на магазина то поне два пъти по-добро, и да имат всички потребителски защити, както за стока закупена от магазин и да кимат с главици как магазините си слагат петторна надценка....

Искам да попитам девойката дето има магазин за сребро - ако ти утре ми продадещ сребърен пръстен и аз ида на минерални басейни със сяра с него всички знаем, че той ще стане черен и то завинаги. Обаче аз реша, че ти трябва да ми върнеш парите, защото на пръстена няма табела с предупреждение и не са минали 14 дни от покупката, какво ще стане? 
Ако за мен говориш ,аз нямам магазин за сребро, продавам всякакви неща и съм имала и по -нестандартни ситуации( от страна на незнаещ клиент), но с клиенти винаги е така, затова истински търговец предприема при продажба цялата информация и документация за продукта си . Ако аз като обикновен продавач продам сребро  защото така съм си измислила ( тук не видях аргументи за истинността на метала )и то стане зелено, оранжево или лилаво и нямам оправдание или доказателства за истината ще върна парите, макар че съм напълно съгласна че това ще е решение от човешка гледна точка и никой не може да ме задължи . Затова и казах при нейния случай ,,очи гледали ,очи плакали " . Но все още съм на мнение ,че тук случая е с цел измама за която авторката е била наясно още от самото начало и просто не е минала продажбата както си я е представяла. Моята дейност да обясня е заложна къща ,така че не само продавам ,а и доста се опитват и да ме лъжат уж незнаещи  какво искат да продадат или да заложат 😀.
[/quote]

Не ме интересува в тази ситуация как си мислиш, че би постъпила. Питам - продаваш и казват стана черно /били са в басейн/ ти какво правиш? Връщаш парите?

И към юристите - купувате си страхотен кашмирен пуловер от гъзарски магазин. Носите го 10 дни, перете го и става на топчета. Отвате и го връщате и си искате парите? Все пак е станал на топчета, свил се е - кашмир е трябява да издържи всичко, на което го подложите?
[/quote]
 Това което питаш може да се докаже и тогава купувача носи отговорност, не продавача . Пак казвам има всякакви случай в който и незнанието на клиента е фактор , но винаги ако истината е една, е лесно  доказването и. И ако са някакви селяндури ,които никога не са виждали сребро и след доказване с тест в истинността на моите думи ,бих ги върнала и въобще не бих си хабила нервите .

# 87
  • Мнения: 11 405
Teст?
Кой ще е този безпристрастен правяч на тестове? Колко ще му платите за ТЕСТА? И кой ще плати?
Клинта звъни и казва - Черно е - връщай парите!

Как ще докажеш, че са били на бани и са го прецакали?

Или как ще докажете, че кашмирения пуловер е пран правилно?

Значи тук имаме повредена вещ и всички нападнахте момичето, защото се виждате в ролята на бедните измамени ползватели, но по същия начин може да погледнете ползвателите като измамници, които неправилно са ползвали вещта /как така падат камъни на пръстен за 10 дни? - че те на детските пръстени от тенеке издържат повече/.
Защо отхвърляте вероятността пръстена да е подменен със стар?
Защо повярвахте на 100%, че щом ползвателя казва, че оставя синкава диря това е чистата истина? А ако лъже?

# 88
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 026
Всичко допускаме.
Казахме ѝ вече, че може и тя да отговори на заплахите за полиция със заплахи за полиция. Казахме ѝ да не връща парите, като са вземали пръстена от куриера, да са гледали. Щом са го платили, значи са го харесали. После какво и как е станало, можем само да гадаем...

# 89
  • Мнения: 385
Teст?
Кой ще е този безпристрастен правяч на тестове? Колко ще му платите за ТЕСТА? И кой ще плати?
Клинта звъни и казва - Черно е - връщай парите!

Как ще докажеш, че са били на бани и са го прецакали?

Или как ще докажете, че кашмирения пуловер е пран правилно?

Значи тук имаме повредена вещ и всички нападнахте момичето, защото се виждате в ролята на бедните измамени ползватели, но по същия начин може да погледнете ползвателите като измамници, които неправилно са ползвали вещта /как така падат камъни на пръстен за 10 дни? - че те на детските пръстени от тенеке издържат повече/.
Защо отхвърляте вероятността пръстена да е подменен със стар?
Защо повярвахте на 100%, че щом ползвателя казва, че оставя синкава диря това е чистата истина? А ако лъже?
А ти къде видя авторката да даде някакво доказателство че пръстена е сребро, даже и в този си отговор се колебае ,та пък ти толкова повярва ,че клиента го е счупил . Сто пъти и зададох въпроси да се защити ,като колко грама е , тя как го е купила има ли документи.  Всичките отговори са ами не съм бижутер, нося злато , ама те ми се карат по телефона, ама той струва 150лева . Е как да не вярваш че е измама , направи ми ти хронологията ,че аз аргументи не видях от нея .  Всеки ден мога да ти направя тест и то напълно безплатно сребро ли е , злато ли е , диаманти ли са , розово ,синьо ,черно . Два пъти и казах ако може да каже всичко от началото до края ,даже питах и какво стана накрая с купувача и нищо . Ти ако беше продала нещо и питаше и така отговаряше щеше да си получила други отговори и съвети как да реагираш ,ама на другите отговори на авторката чиста измама е .

Общи условия

Активация на акаунт