брак с чужденец

  • 9 671
  • 101
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 959
Никога не бих се омъжила за чужденец и по принцип не удобрявам смесените бракове.Сблъсък на култури,на интереси,начин на живот.Малко такива бракове оцеляват.
Е ПО ГОЛЯМА ГЛУПОСТ НЕ БЯХ ЧУВАЛА. Sick
От къде ти е статистиката че такива бракове не оцеляват.Позната на майка ми е женена за германец от повече от 25-год една друга от 15год.Примери много мога да ти дам.

# 16
  • Мнения: 3 423
Аз пък като гледам колко българо-български
бракове оцеляват, та страх ме хваща. И като
чета във форума колко болка има в семействата,
питам се, адекватно ли е изказването на Стефани66...

# 17
  • Мнения: 750
Никога не бих се омъжила за чужденец и по принцип не удобрявам смесените бракове.Сблъсък на култури,на интереси,начин на живот.Малко такива бракове оцеляват.
Оф...това пък какво беше  ooooh!Дара-бара...пълни глупости!Вси4ко си е до 4овека,до възпитанието,до разбирането му,отношението му към жената....!Аз ли4но съм опитала и от двата вида брак Mr. Green!За мен бракът ми с 4ужденец е много по-добър,от първият-с българин Party!Защо....не ми се философства по въпроса-просто слу4их на 4овек!Само мога да благодаря на майка му,4е го е възпитала на уважение към жената Flutter!

# 18
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Смесените бракове са си рисковано начинание. Дори и въпросния чужденец да е най-прекрасния мъж, той все пак е расъл в друга среда. Човек трябва да се подготви да го приеме заедно с различните обичаи, традиции, навици. За него важи същото. Просто и двете страни трябва да са готови да правят компромиси. Друг момент е как ще те приеме родата му  и как твойта ще приеме него. Ако и това преминете успешно, остава въпроса с разстоянията. Защото независимо къде ще живеете, дали в неговата, дали в твойта, дали в трета страна, разстоянията поне за единия си остават. Тежко е когато по телефона разбереш, че някой от семейството ти е болен, да не можеш просто да вземеш трамвая и да отидеш да го видиш.
Другите проблеми идват, когато се родят децата- къде ще учат, какъв език ще говорят, къде ще прекарват ваканциите, като пораснат къде ще живеят, после за кого ще се оженят и т.н, и т.н.
Като изключим всички гореописани проблеми обаче, смесеният брак е едно голямо приключение. Той е възможност да опознаеш цял един нов свят, да научиш много неща за другите и още повече за самия себе си. Поне мен бракът с чужденец ме направи по-толерантна, по-мъдра, по-добронамерена, милостива и човечна.
Във времената, в които живеем, смесените бракове ще стават все повече. И мисля, че човечеството само ще спечели от това.

# 19
  • Мнения: 289
Аз съм "ЗА" смесените бракове. Мисля че най-важното е да намериш сродна душа, независимо в коя точка на света  Grinning

Обаче съм за наистина пълноценните такива бракове, в които партньорите са равностойни - защото се сблъсквам с една много неприятна тенденция... все повече чужденци пристигат в България "с цел брак", както се казва, и смятат че като извадят 500 евро, всяка жена трябва да им скочи на врата.. за съжаление често става точно така - заради гражданството, заради доброто бъдеще на децата, заради стандарта, много момичета тръгват с разни.. чичковци, че и по-възрастни, които ги третират повече като слугинчета, които са измъкнали от мизерията, отколкото като съпруги.. много ми е неприятно да гледам това.

# 20
  • Мнения: 1 559
Когато станах на 20,взех крайното решение,че никога няма да се омъжа за българин.Може би до момента се бях сблъсквала все с едни мачовци и затова реших така.Останала съм с впечатлението,че за един българин,жената е като слугиня(че и пари трябва да вади).Отделно,че са големи кръшкачи(това го има навсякаде ,но незнам защо българите са ми са набили най вече в очите)
Абе щастлива съм че мъжът ми е холандец.... Peace

# 21
  • Мнения: 4 629
Ти сериозно ли? А не познаваш ли българи, които живеят много по-добре от чужденците?

# 22
  • Мнения: 1 393
За мен бракът ми с 4ужденец е много по-добър,от първият-с българин Party!Защо....не ми се философства по въпроса-просто слу4их на 4овек!Само мога да благодаря на майка му,4е го е възпитала на уважение към жената Flutter!

Може ли и аз да се подпиша под това мнение?  Peace

# 23
  • Мнения: 3 461
За мен бракът ми с 4ужденец е много по-добър,от първият-с българин Party!Защо....не ми се философства по въпроса-просто слу4их на 4овек!Само мога да благодаря на майка му,4е го е възпитала на уважение към жената Flutter!

Може ли и аз да се подпиша под това мнение?  Peace

И аз. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 295
Че възпитанието има значение, има. Ама и народпсихологията също. Мен и до сега ме майтапят, че в БГ жените били наливали ракията вместо мъжете.
А по принцип като дойде сляпата неделя, не пита българин ли е, чужденец ли е. Макар че някои се женят по сметка - независимо дали българско или чуждо.
А че смесените бракове оцеляват по-малко - доста крайно изказване. Аз лично познавам няколко семейства с над 35 години семеен стаж и то смесени бракове.

# 25
  • Мнения: 577
Смесените бракове са си рисковано начинание. Дори и въпросния чужденец да е най-прекрасния мъж, той все пак е расъл в друга среда. Човек трябва да се подготви да го приеме заедно с различните обичаи, традиции, навици. За него важи същото. Просто и двете страни трябва да са готови да правят компромиси. Друг момент е как ще те приеме родата му  и как твойта ще приеме него. Ако и това преминете успешно, остава въпроса с разстоянията. Защото независимо къде ще живеете, дали в неговата, дали в твойта, дали в трета страна, разстоянията поне за единия си остават. Тежко е когато по телефона разбереш, че някой от семейството ти е болен, да не можеш просто да вземеш трамвая и да отидеш да го видиш.
Другите проблеми идват, когато се родят децата- къде ще учат, какъв език ще говорят, къде ще прекарват ваканциите, като пораснат къде ще живеят, после за кого ще се оженят и т.н, и т.н.
Като изключим всички гореописани проблеми обаче, смесеният брак е едно голямо приключение. Той е възможност да опознаеш цял един нов свят, да научиш много неща за другите и още повече за самия себе си. Поне мен бракът с чужденец ме направи по-толерантна, по-мъдра, по-добронамерена, милостива и човечна.
Във времената, в които живеем, смесените бракове ще стават все повече. И мисля, че човечеството само ще спечели от това.

Peace
да...и аз тъй казвам bouquet

# 26
  • Мнения: 1 263
И аз съм съгласна с споделеното мнение,че всичко е до характера на човека ,а не до националността му.Това,че аз не попаднах на свястен балгарин за мен в никакъв случай не означава,че няма свестни бълг.мъже,просто понякога такава е съдбата.
Със сигурност доста българки омъжени в чужбина нямат стандарта на живот за който ти си мислиш,че имат.
Според мен ,ако е относно чужденец и се замисляш за брак с него трябва задължително да си отговориш на 2 въпроса:
1.Що за човек е той и какви възгледи има относно семейството като начин на живот
и ако си отговориш положително на 1 въпрос,задължително трябва да се запиташ и 2-ия
2.Ако ще живея с него в страната му доколко ще мога да го понеса?Далеч от приятели,далеч от роднини,далеч от всичко българско................Повярвай ми,задължително трябва да си отговориш честно и на този въпрос,защото от това зависи и доколко ще се чустваш щастлива.А това е по ценно дори от стандарти на живот или осигуряване бъдещето на децата ти.И в българия има стахотни мъже с които да създадеш семейство,просто не трябва да се отказваш да търсиш.

# 27
  • Мнения: 3 268
Момичета,моля не ме нападайте така,явно тук повечето сте женени за чужденци и мнението ми не ви хареса.Желая ви дълъг семеен живот и дано след 20 години брак,колкото е моят,сте на същото мнение като сега! Peace

# 28
  • Мнения: 1 488
Никога не бих се омъжила за чужденец и по принцип не удобрявам смесените бракове.Сблъсък на култури,на интереси,начин на живот.Малко такива бракове оцеляват.
Е ПО ГОЛЯМА ГЛУПОСТ НЕ БЯХ ЧУВАЛА. Sick
...............
И АЗ. ина4е според мен много зависи от самия човек какъв е. какво е възпитанието му и светоусещането му. аз съм омъжена за чужденец, който е по-добър от всички българи, който познавам, но немога да твърдя това за вси4ки останали чужденци, както и че няма добри български мъже

# 29
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Въпрос на характер, възпитание, среда.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт