Неуважително ли е за половинките ви?

  • 11 752
  • 302
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 44
Това е рискът да се държи като нарцис, да не взима под внимание мнението и чувствата на партньора - той ще трае, ще трае, пък ще вземе да му писне и да я зареже накрая.
Е изобщо не го изключвам като вариант, много е възможно, но първо да пробвам с добро.

# 286
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Стигнахме ли вече до бягай с 200? И тва заради едни заглеждания, евала. Само да отбележа, кръшкачите не демонстрират по никакъв начин това, което правят, много примерни са с половинките си по принцип и за тва рогатия дълго време може да не си усети рогата. Другото са комплекси и ниско самочувствие, съчетани с липсата на такт при отсрещната страна. Не е за мен основателна причина за край на връзката, нито тези жена да бъде определяна като нарцис.

+1!
На същото мнение съм.Напоследък всеки втори човек се определя като  нарцис,само защото си изразява мнението без драма,или защото е коментирал някой ,а видите ли благовереният/та  ревнува......
Това не значи,че заради такива глупости се слага край на една връзка!

И моето мнение давам,за да не е спам.

В днешно време не виждам какво лошо намирате  да се загледаме по хубава/хубав...поддържан/а жена/мъж?
Дори пред половинката си?
По ли е добре да се крием,да сложим слънчевите очила,,само защото някой има болезнена ревност?
Това не е ли проблем?
Недоумявам понякога в какви драми се изпада в много от темите тук!

Едно е открито да се флиртува,или примерно да се точат лиги или да се коментира в детайли задник,бицепс,татуси или каквото и да е.
Съвсем друго е просто да се отбележи примерно тази/този... жена/мъж е добре облечен/а,добре поддържан/а.
Аз лично нищо не влагам в това ,а просто се радвам на хората със стил,физика,излъчване,аура ...
Това далече не мисля,че може да се определи като горните изказвания,ако бях в ситуацията на приятелката на автора.
За да му сподели и да бъде открита е много по достойно от това да се крие,слага цедка на езика или каквото и да ,само защото на него така му е ок или да не го засегне!
Щом сте заедно и е избрала теб,защо сам си правиш драмите от нищото?

Последна редакция: пн, 04 мар 2024, 19:41 от mira5356

# 287
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
Нека той, или който е в неговата ситуация да определя дали драмите са от нищото. Защото точно това е нарцистична черта - да създаваш ситуации, и да си ги определяш като "нищо", докато половинката ти е наранена.

# 288
  • Мнения: 1 347
В тази тема се повтори 200 пъти, че е едно да кажеш, че някой изглежда добре, облечен е добре и някакви подобни повърхностни забележки. Съвсем друго е да определяш приятелите на мъжа си като сладки и да обясняваш колко са красиви.

Нормално: 'Да, Гошо не изглежда зле, нормален мъж, добре сложен.' (И ТОВА Е В РАЗГОВОР, а не просто да седиш и да си мислиш вечер, че Гошо е готин и да решиш, че и мъжът ти трябва да знае)

Неадекватно: 'Ей, миличък, твоят приятел Гошо е много сладък, страхотен мъж.'

Та, трябва да си пълен нарцис, че да не те интересуват чувствата на околните и да смяташ, че да имаш голяма уста и никакво чувство за такт е някакво уникално качество. 

# 289
  • София
  • Мнения: 38 652
Основна част от елементарното възпитание е да знаеш къде, кога и какво да говориш.

# 290
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Да търся истината по средата, знам че не става, но нямам друг варянт, тя се кълне че в главата съм и само аз, поглеждала е други мъже, но по напълно нормален начин, казвала е нещо, но не е вложила нищо, според нея аз имам проблем с доверието, това всичко ме обърква, затова търся истината по средата.

Като това мнение на автора и другите му такива,смятам става ясно,че никъде не е казала жената горните ви интерпретации за неуважение!
Самата е казвала,че не влага нищо,нито има флирт,нито задявка,нито желания някакви.
Защо откровеността на хората често се бърка с липса на такт и липса на възпитание?
Дайте сега защото мъжете станаха твърде ревливи,чувствителни и объркани,да си сложим бурка и само да се подчиняваме,кимаме и мълчим!


Когато човек е комплексиран,недоверчив,с ниска самооценка и твърде чувствителен като този мъж,съвсем нормално  е да се опита да говори нормално с жената.Не както четох в неговите постове -/с нейните камъни по нейната глава,щял да си връща и т.н./

Това уважително ли е,мъжко ли е,тактично ли е?При все ,че жената е в първа връзка още повече,както написа автора.....
Пълни детинщини!Ти така ама и аз така......


Ако една жена трябва  да ходи на пръсти и да внимава какво говори във всеки един аспект ,само защото половинката е недоверчив, болезнено ревнив,комплексиран и с негови си дефицити,тогава за какви нормални отношения се говори...

Мое лично мнение е това .През моя поглед на изчетеното.

# 291
  • София
  • Мнения: 13 455
Не е ходене на пръсти да правиш разлика между "Иван е много привлекателен мъж и наистина грабва женското внимание."  и "Иван е мега якото парче и всеки път, когато дойде да пиете по бира, ми потичат лигите по него.".

# 292
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
Да се говори "нормално"? Колко пъти? На нормален човек се казва веднъж, не се водят "нормални" разговори всеки ден. В някакъв момент, човек започва да търси други методи, за да бъде чут и разбран.

И не го обръщай на насилие от мъжа към жената, защото става още по-жалка картинката. Ако беше мъж да коментира всяка мацка, която види, че и прителките на жената, пак щеше да е насилие от мъж към жена, и нямаше да питаш на пръсти ли да ходел около нея.

# 293
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Разбирам,но никъде не съм прочела в темата следното:

Не е ходене на пръсти да правиш разлика между "Иван е много привлекателен мъж и наистина грабва женското внимание."  и "Иван е мега якото парче и всеки път, когато дойде да пиете по бира, ми потичат лигите по него.".

Разбира се,че тогава би имало разлика.
Затова мое лично мнение е това,което съм написала по горе.

# 294
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 014
Редно е първо да се прочете темата.
Поне мненията на автора и тогава да се коментира.

# 295
  • Мнения: 2 203
За мен пък да коментираш сексапила на други мъже пред съпруга си, който многократно те е помолил, да не го правиш, е меко казано неуважение, граничещо с правене напук.

Ама голяма мъка и насилие е да не говориш сексуално за други хора.

# 296
  • Мнения: 2 260
И аз не разбирам жената на автора. Точно правене на пук е. На негово място бих започнала да коментирам всяка приятно изглеждаща жена, която видя. В детайли при това - стегнато дупе, блестяща коса и т. н. Всеки ден, по няколко пъти поне. Бас държа, че на жена му никак няма да и е приятно. Може пък да се усети. Ако не - лошо.

Последна редакция: вт, 05 мар 2024, 11:12 от alex_jp

# 297
  • Мнения: 12 857
И аз не разбирам жената на автора. Точно правене на пук е. На негово място бих започнала да коментирам всяка приятно изглеждаща жена, която видя. Вдетайли при това - стегнато дупе, блестяща коса и т. н. Всеки ден, по няколко пъти поне. Бас държа, че на жена му никак няма да и е приятно. Може пък да се усети. Ако не - лошо.
Той е пробвал да й върне със същата монета, но тя му се е развикала, не било същото, защото той изкоментирал позната жена, докато неговата приятелка коментирала непознати.
Освен той да започне да коментира тогава непознатите жени, но не е ли детинско?
Правене напук е, определено. Започвайки коментара, тя вече знае как ще реагира той, но все пак го прави.

Нещо й има на тази жена, нещо се опитва да докаже. Чак толкова да й е важно да отбележи за всеки минал готин пич, че е готин? Мъжът ми ако се занимава да коментира минаващите жени, тая секси, оная сладурана - аз какво, ще се радвам и ще го приема като лек непринуден разговор? Ако наистина ММ започне да го прави и ако наистина не влага никакви сексуални помисли (аре бе!), то значи е празноглав, за да няма нищо по-смислено да ми каже, докато е с мен.

# 298
  • Мнения: 2 260
Ами да коментира непознати, де Simple Smile. Да не се отказва. Но съм сигурна, че тя пак ще вика.
Не е детинско, нека усети какво е, след като се прави, че не разбира какво и се казва. След като не можеш сам да се поставиш в обувките на другия, е време за нагледен пример.

# 299
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 014
Аз обаче не виждам никакъв смисъл. След като човекът не те разбира от айде да не е първата, но от втората приказка и продължава да не се съобразява, осланяйки се на концепцията Ами аз съм си такава, няма смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт