Хитринки за всякакъв случай - 38

  • 38 912
  • 749
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 862
А когато тенджерата е загоряла отдолу как процедирате?
Един такъв тиган мъжът ми го лъсна до блясък с винтоверта и телена четка. Иначе за не силно загоряло намазвам с препарат за миене, после обилно сода, след това поставям няколко домакински хартии отгоре и заливам с оцет. Оставям поне 20-30 мин и след това търкам.

# 481
  • Мнения: 6 392
А когато тенджерата е загоряла отдолу как процедирате?
Почистващ прах Bingo

# 482
  • Мнения: 4 313
Благодаря,  ще пробвам всички препоръчани. А по колко кърпи на пералня да слагам 1 или 2?
И аз като съм купувала, излизаха оцветени, но все си казвах, че е заради дрехите, а не толкова заради ефективността им 🤭.

# 483
  • Майничка
  • Мнения: 12 694
Момичета, как да изчистя дооста загоряла тенджера? Черна е чак...накиснах с вода, ама...
Пляскаш вътре една таблетка за съдомиялна, заливаш с топла вода доголе и оставяш цяла нощ. На сутринта обираш с гъбичка.

# 484
  • Пловдив
  • Мнения: 3 366
Благодаря,  ще пробвам всички препоръчани. А по колко кърпи на пералня да слагам 1 или 2?
И аз като съм купувала, излизаха оцветени, но все си казвах, че е заради дрехите, а не толкова заради ефективността им 🤭.
Аз си сортирам дрехите преди прането на цветни и светли и никога не съм ги оцветявала...

# 485
  • Мнения: 2 931
Аз също винаги сортирам прането- бяло, светли дрехи, черно, спално бельо и хавлии и понеже имах издънки преди много години винаги слагам х 1кърпичка.

# 486
  • Мнения: 3 678
Сортирането едно на ръка, но има бели дрехи с цветна вложка, а има цветни и цветни - някои по-светли, други по-тъмни и тъкмо вторите има риск да оцветят първите.  Аз също при цветно винаги слагам кърпичка, а при много съмнителни, особено по-нови тъмни дрехи - и по две.  Ако някоя дреха пуска много боя и след второ, трето пране, просто я изхвърлям, очевидно е некачествена. Досега две имаха тази съдба и две на ММ чакат, ама са му подарък от близък и още се въздържам. Не ги носи, прибрала съм ги вдън гардероб.

# 487
  • Мнения: 5 825
Най-много ме е яд на детски дрехи, който пускат боя.
 Недопустимо е детско боди, бельо, пижами да пускат боя...

# 488
  • Мнения: 4 966
За детските дрехи няколко бодита-подарък ме бяха побъркали. Момче, но като му подарят нещо червено или тъмносиньо и само то пуска боя, какво да го правя и как да пера само една дреха с бебешки препарат? Така и си останаха.

Аз не слагам кърпички, защото една се беше озовала във филтъра на пералнята, не знам как.

# 489
  • Мнения: 6 392
Аз не слагам кърпички, защото една се беше озовала във филтъра на пералнята, не знам как.
И на мен се е случвало. От тогава слагам кърпичката в една от онези мрежести торби с цип и продължавам да ги ползвам.

# 490
  • Мнения: 4 619
И аз слагам цветоулавящите кърпички в торбичка за пране, откакто се озоваха във филтъра и пералнята не искаше да изпомпва водата.

# 491
  • София
  • Мнения: 3 893
За цветоулавящи кърпички  - най-доволна съм от тези на dm, най-бюджетни са, особено ако се вземат с купон за рожден ден или друга остъпка. Слагам винаги в мрежа за пране, не се размекват, не се разпадат, много добро качество са.
https://www.dm-drogeriemarkt.bg/denkmit-karpichki-za-ulavyane-na … 010355487988.html

# 492
  • Мнения: 5 825
Само да попитам как се получава купон отстъпка за рожден ден?

# 493
  • Пловдив
  • Мнения: 3 366
Само да попитам как се получава купон отстъпка за рожден ден?
Не е за тази тема, но с регистрация в приложението. За други въпроси, заповядай в темата - https://www.bg-mamma.com/?topic=1639254

# 494
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 843
Училищната униформа на детето е комбинация от тъмно синьо и бели ръкави. Забелязвам, че след няколко пранета с цветно белите ръкави са започнали леко да сивеят. С бяло не смея да я пусна. И на ръка не ми се занимава. Как се перат подобни дрехи?

Последна редакция: чт, 04 апр 2024, 11:14 от Лита

Общи условия

Активация на акаунт