Издръжките

  • 4 289
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 809
А той опита ли да говори с теб преди да дойде с полиция и ти разреши ли му да види детето?
И той плаща ли издръжката която му е присъдена?
Дотук както си го написала звучи че човека е искал да види детето си (което биологично е колкото твое толкова и негово), ако не си му забранила - има си пълното право да дойде с полиция. Еми че това е неговото дете, как така ще му забраняваш?
Какво значи негово дете?!Това да не е предмет,който когато си искаш да го видиш?!Кефне ти днес -вземаш го,минава година пак ти кефне...пак го вземаш...Това дете си има душа и тази душа ще бъде наранена.Или след като е негово дете,той има право да си прави каквото си иска с него?!-ЕТО ПАК ТОВА ПРАВО!!

# 16
  • Мнения: 1 809
Е добре ти като го прави това дете с тоя човек не го ли видя какъв е идиот?
Темата не е:Кога и как разбрахме какви са ни мъжете?Коментираме:До кога ще ги жалят с тия смешни издръжки!?

# 17
  • Мнения: 1 425
А как да обясни на детето кой е този чичко?

Не се извинявай, всички сме понесли много болка, и то главно заради децата.
Ясно беше, че с темата ще провокирам татковците, които плащат символична издръжка.
Мисълта ми беше кога ще стане нормална?
Хора, минималната заплата в страната е 180 лева от тази година. Миналата беше 160. И има доста хора които наистина получават такива заплати. Вие каква издръжка искате?
Ситуацията в България е следната: човек почти за нищо не може да разчита на държавата. И на мен не ми харесва, ама това са фактите и се съобразявам с тях.
Кога ще се смени ситуацията не мога да кажа. Аз лично като правя нещо се съобразявам с това което е в момента, дори и да прогнозирам някакви промени в положителна насока - не бих разчитал на тях.

@Малвина
Няма право да прави каквото си иска, но има право да го вижда. И това право ти си му го дала като си го направила баща. Никой не е казвал че детето е предмет. Не е собственост на баща си, ама не е собственост и на майка си. Защо смяташ, че само ти знаеш какво е добро за детето?

# 18
  • Мнения: 920
Хора, минималната заплата в страната е 180 лева от тази година. Миналата беше 160. И има доста хора които наистина получават такива заплати. Вие каква издръжка искате?
Ситуацията в България е следната: човек почти за нищо не може да разчита на държавата. И на мен не ми харесва, ама това са фактите и се съобразявам с тях.

Да де, повечето татковци разчитат на това, че издръжката се определя на основа на  мин. работна заплата.

А от държавата какво искаш - да ти гледа децата? Аз искам да осигурява адекватна издръжка.


@Малвина
Няма право да прави каквото си иска, но има право да го вижда. И това право ти си му го дала като си го направила баща. Никой не е казвал че детето е предмет. Не е собственост на баща си, ама не е собственост и на майка си. Защо смяташ, че само ти знаеш какво е добро за детето?

Ами сигурно защото сама го е гледала през тези години.

# 19
  • София
  • Мнения: 6 478
Пантерчо, айде да ни ти казвам, че в частните фирми има "черни каси" и заплатата пред държавата е минимума, който се иска за заеманата длъжност. И в този ред на мисли ако осъдя генетичния материал наистина ще ми присъдят 70 лв. понеже 2/3 от заплатата му се дава на ръка. И съответно никой не може да му поиска повече...законно! Така че не ми казвай за мъже в България, които работят реално за 180 лв....щото имам определена дума за такъв тип мъже и тя е свързана с едни малки гъбички, дет виреят по стар хляб!

# 20
  • Мнения: 1 425
Пантерчо е наясно със видовете каси.  Grinning
Пантерчо просто отбелязва че все пак има и такива хора които работят за 180, вие си знаете мъжете за колко бачкат.
Пантерчо използва същата дума за родители дето правят деца и после не си ги гледат  Grinning (като не е на кеф и по-тежки думи използва  Twisted Evil)

# 21
  • София
  • Мнения: 6 999
Panther, не така ако обичаш  Naughty

Като нямаш друг аргумент и айде - "Ти си го избрала този мъж за баща." Не е коректно да вменяваш чувство на вина, когато спориш с някой. То по тая логика има много хора биещи децата си - но да им ги оставим, щото са им родители.

Истината е, че точно такива 'буквалисти' като теб са в основата на това и родители, които не трябва, да виждат децата си...щото съм и родители, а психическото равновесие на детето не е важно.  #2gunfire #2gunfire

И честно казано хич не ме интересува колко вземал на хартия мъжа. Моя бивш на хартия май и безработен се води, но издръжката на дъщеря ми е 250 лева и пак го смятам за малко, защото само градината й е 350... Ами храна, ами дрехи, ами това че поне веднъж месечно се разболява... Мен някой пита ли ме дали не изкарвам 160 или 180? Не - просто ТРЯБВА да си издържам детето. Ами ако и аз не мога? - Какво правим тогава? 

Добре че в рамките на 3-4 месеца успях да обясня на бившия си мъж, че: 1. Ако не плаща - няма да вижда детето си. 2. Че му е по-изгодно да ми дава 250 лева отколкото да му връча детето и той да го издържа, а аз да му давам 250... 3. Че това дете е общо и двамата имаме задължения към него.

За съжаление ноу-хау не мога да предложа - сменях тактиките поне 100 пъти.  ooooh!

П.С. А, между другото - нали уж мъжете издържаха жените си в БГ и вземаха големите заплати, докато ние се почесваме? Защо не си издържат децата тогава, Пантер? Ами ние с 'малките' заплати ги издържаме??

# 22
  • Мнения: 1 425
А ти какво предлагаш Иса? Бащата да плаща издръжка (защото изглежда че си я плаща) и да няма право да вижда детето си? Ти ли ще прецениш кой трябва и кой не трябва да вижда детето си? Съдиите и законотворците явно и те са буквалисти като мен, но ти разбира се знаеш повече от всички заедно?
И да - мъжете в България взимат повече пари от жените си. Издържат ги докато са бременни и се грижат за децата си.
Тези дето правят деца и после не ги гледат и дори издръжка не дават не са мъже, ами са:
... едни малки гъбички, дет виреят по стар хляб!

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
А ти какво предлагаш Иса? Бащата да плаща издръжка (защото изглежда че си я плаща) и да няма право да вижда детето си?

А ти всъщност къде видя да го пиша това? Никъде...

В правото има един прост принцип: Комуто ползите, нему и вредите... Който ползва апартамента - той плаща данъците му. /например/ В нашия случай - Който издържа детето - той и му се радва. Кое тук ти е трудно да проумееш?
Или аз следва да поемам всички негативи, а те повярвай ми не са само пари. Те са безброй много неща, от които аз съм се отказала, за да си отглеждам детето, а баща му нищо. Поради каква причина? Как го беше написала госпожата в една друга тема... Нещо за действията обичайни за всички живи твари...

Родителство е преди всичко отговорност, а не полза.

Ами онези мъже, дето не са гъбички защо не си издържат децата? Или те в твоята идеална представа не се и развеждат може би...?

Иначе моя бивш и си плаща и си вижда детето - не го мисли ти него. Нещо повече, тъй като му намалих издръжката на 250 лева веднъж седмично гледа вечер дъщеря си, за да излизам аз и да не плащам на бавачка.

Законотворците не са буквалисти - много е добър законът, но за съжаление в повечето случаи законите се прилагат от хора....

# 24
  • Мнения: 1 425
Всички хора които не си гледат децата или поне не ги осигуряват финансово според възможностите си са мухлювци/мухлювки.

Да се разведеш не е срамно - срамно е да не се грижиш за децата си.

Ако "бащата" плаща издръжка - има право да вижда детето.
Ако не плаща - има си правни начини начини да се принуди да плаща, ако продължава - може и родителските права да му се отнемат. В тази тема не виждам някоя мама да се е оплакала че екс-мъжа й не плаща издръжка - следователно бащите имат и право да си виждат децата.
Родителство е преди всичко отговорност, а не полза.
С това съм съвсем съгласен.

Твоя бивш нито го мисля нито ме интересува.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Всички хора които не си гледат децата или поне не ги осигуряват финансово според възможностите си са мухлювци/мухлювки.

Да се разведеш не е срамно - срамно е да не се грижиш за децата си.

Това са само епитети, Пантер... На детето хич не му дреме мухльо ли е баща му или безотговорник и колко е срамно това, което върши... Детето иска маратонки от 200 лева, ГСМ от 500 и незнамсиощекво...

Та в тази връзка аз епитети не желая да раздавам - да е какъвто ще бившия. НО да си издържа детето и то що годе с адекватна сума.  Peace 
Това е всичко.

# 26
  • Мнения: 1 425
Е аз пък раздавам епитети, кой каквито си е заслужил.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 999
А това твоето са само празни приказки Иса.

Може и да си прав, но за сега получавам издръжка и то задоволителен размер, което е важното за мен.  Mr. Green

# 28
  • София
  • Мнения: 6 999
Е аз пък раздавам епитети, кой каквито си е заслужил.

Дума дупка не прави... Това ли е заслужил човек, който не се грижи за детето си? - Епитет?

Аз мисля, че не е заслужил да го вижда...

 

# 29
  • Мнения: 1 425
Така е - и има законови начини това да се постигне.

С риск да се повторя:
В тази тема не виждам някоя мама да се е оплакала че екс-мъжа й не плаща издръжка - следователно бащите имат и право да си виждат децата.

Общи условия

Активация на акаунт