Къде да срещна своя човек?

  • 5 056
  • 120
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 162
Интроверт е шикарен етикет, който си самозалепят хората, когато хем не се вписват, хем не искат те да излязат кривите. А когато човек не се вписва, обикновено е в грешната среда. Най-нормалното в този случай е да си вдигне четирибуквието и да си потърси подходяща среда. Идеалните партньори и без това са кът, но ако очакваш и да са с кристална топка, сочеща към теб...ами няма да ти се получи.

# 61
  • Мнения: 4 534
Извинявайте, обаче това да си интроверт не значи, че не можеш да общуваш нормално. Интровертите са просто хора, които се зареждат с енергия от времето си сами, а изразходват в общуването с хора. Аз съм интроверт и нямам проблем да се запознавам и да общувам с нови хора. Важно е количеството и качеството.
В това число имам позната, която е супер екстроверт, а изобщо не умее да общува нормално и има много тесен кръг от приятели, защото е абсолютен енергиен вампир, който не млъква и само се оплаква. Всичките мъже общи познати казват, че не познават по-непоносим човек. И все пак и тя си има мъж и семейство, тъй че за всеки влак си има пътници.

# 62
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 743
И само в интернет да пишеш пак може да си срещнеш своя човек ако ти хареса написаното, без въобще да излизаш навън. То не пречи и ти да инициираш връзката ако някой ти хареса, не сме 18 век.

# 63
  • Melmak
  • Мнения: 3 349
Интровертите и те са хора, дишат въздух, живеят някак и те на тая земя. Някои успяват и да се оженят/омъжат. Имам една приятелка, мега интроверт. Мисля, че дори не е имала гадже преди мъжа си. Общо взето си чакаше някой да я открие и да я сваля. Свестен човек е, много се радвам, че се задоми, ама и нейното беше някаква крайна фаза, по 1 седмица не си подава навън носа от тях, не ходи никъде. Как да я намери принца? Запознаха се на работа.


Просто със самотните занимания е по-трудно, когато вече си напуснал университета и нямаш толкова много контакти с хора на твоите години. Особено в женски колектив като на авторката. Аз работя в голяма фирма, мъже много, млади, симпатични. Даже не търся мъж, но винаги се намира с кой да си намеря приказка.

Авторката да се ориентира към някакви клубове по интереси, примерно планинари, които катерят насам-натам, танци, нещо подобно.

# 64
  • INFJ
  • Мнения: 9 596
Една от основните черти на интроверта, е че няма желание да се вписва където и да е, а не че не може. Тази липса на желание, може да се окаже проблем, когато дойде ред да се търси партньор.

# 65
  • София
  • Мнения: 13 026
Проблемът на интровертите не е че те са интроверти. Съветите в тези теми много добре описват проблема: "Спри да бъдеш интроверт. Бъди като нас. Ако не го правиш - защо се учудваш че не успяваш?"
Този тип съвети са толкова "адектватни" колкото и "Бъди себе си," "Излез от зоната си на комфорт" и други подобни банални фрази. "Смешното" е как не го осъзнават това даващите съвети.

Аз поне не давам такива съвети. Да, трябва да се излезе от зоната на комфорт, и да, трябва да се общува, иначе няма да стане - това са просто факти от реалността. Но:

1. Ако си интроверт, приеми, че си интроверт.
2. Не се мъчи да бъдеш екстроверт, не се чувствай виновен или скучен, че не са ти интересни същите неща като на екстровертите.
3. Потърси хора и дейности, които са ти интересни, вместо да правиш това, което прави масата.
4. Общувай, но умерено - интровертите се изморяват от прекомерно общуване и имат нужда да презаредят. Ако се мъчат да го правят постоянно, ще си изхабят батериите и съвсем ще се почувстват отблъснати от идеята да социализират.
5. Да си интровертен не значи да си асоциален, срамежлив, необщителен, скучен. Ако си такъв, то това е съвсем отделно нещо. Интровертите могат да социализират напълно спокойно, да са уверени, да общуват умело и да са много интересни събеседници. Обикновено условието е на тях самите да им е интересно. Те рядко общуват заради самото общуване.
6. Колкото е и да е съблазнително да обърнеш поглед навътре и да забравиш за света около теб, много от хубавите неща в живота идват чрез други хора, а другите хора имат нужда от твоето внимание. Затова отделяй такова на хората, за които те е грижа, като разбира се не забравяш да отделяш и време за себе си.

Това мога да посъветвам аз интроветите. А не - ами интроверт си, няма решение, прецакан си. Ами не, не си.

# 66
  • Мнения: 12 923
От описаните мъки на интровертите добивам впечатление, че това са някакви хора - отшелници, пустинници, живеят в пещери и пущинаци.
И непременно това е огромен, огромен недъг.
Ами, не щеш ли - не е така. Аз съм също интроверт, не живея в землянка в гъстата гора, нито на някакъв връх, далеч от суетата.
Хайде да не преувеличаваме толкова.
В случая става дума за жена, тоест - ако тя се покаже, мъжът сам ще я намери. Но ако се самоизолира (защото, видиш ли - интроверт!!!) - принцът на белия кон няма да потропа на портата.
Хората се запознават чрез приятели, приятели на познати, познати на приятели, по сватби, по купони... И да, и онлайн.

# 67
  • Мнения: 308
Тва с интровертите не е точно тъй... интроверти сме, щото е удобно. Като почнеш да правиш неща, които са ти неудобни и ще видиш как всъщност не си интроверт, а просто си залюпен. И аз до ден днешен съм си домошарче и излизам в редките момени, когато ми се излиза само. В по- горните класове като ученик обаче, след като бях решил да не умирам девствен, излизах в морската да каня мадами на срещи всеки ден. Нямаше такъв срам Grinning После като свикнеш да ти казват "не" и ти е все тая, просто се пробваш за спорта. Ако питаш 100, все една ще се излъже да ти каже "да". То в интерес на истината като почнеш да се излагаш по- уверено и те го взимаха за забавно, вместо за странно, пък и на теб ти става по- лесно и не толкова некомфортно да ръсиш тъпотии.

Та, мисълта ми беше - прави са горе, че да си интровертен не те прави автоматично някакъв прокуден от обществото. Просто бих пробвал същото, ама като за по- големи... допускам, че едва ли ще ми пускат ся, ако ги свалям с дъвки турбо какичките.

В на авторката случая е даже по- лесно, тя буквално само трябва някъде да се покаже в приличен вид и няма шанс някой да не я заговори. Даже тва не е толко трудно. Ся лятото като почнете да ходите полуголи и на всичко мъжко ще му светнат очите...  Такива крокодили съм виждал, които пак си намериха мъже, че просто не мога да си обясня кво трябва да не е наред с една жена, за да не си хваща нищо.

Последна редакция: вт, 06 фев 2024, 14:38 от murcinhum

# 68
  • Living for Pleasure
  • Мнения: 298
Аз поне не давам такива съвети. Да, трябва да се излезе от зоната на комфорт, и да, трябва да се общува, иначе няма да стане - това са просто факти от реалността. Но:

1. Ако си интроверт, приеми, че си интроверт.
2. Не се мъчи да бъдеш екстроверт, не се чувствай виновен или скучен, че не са ти интересни същите неща като на екстровертите.
3. Потърси хора и дейности, които са ти интересни, вместо да правиш това, което прави масата.
4. Общувай, но умерено - интровертите се изморяват от прекомерно общуване и имат нужда да презаредят. Ако се мъчат да го правят постоянно, ще си изхабят батериите и съвсем ще се почувстват отблъснати от идеята да социализират.
5. Да си интровертен не значи да си асоциален, срамежлив, необщителен, скучен. Ако си такъв, то това е съвсем отделно нещо. Интровертите могат да социализират напълно спокойно, да са уверени, да общуват умело и да са много интересни събеседници. Обикновено условието е на тях самите да им е интересно. Те рядко общуват заради самото общуване.
6. Колкото е и да е съблазнително да обърнеш поглед навътре и да забравиш за света около теб, много от хубавите неща в живота идват чрез други хора, а другите хора имат нужда от твоето внимание. Затова отделяй такова на хората, за които те е грижа, като разбира се не забравяш да отделяш и време за себе си.

Това мога да посъветвам аз интроветите. А не - ами интроверт си, няма решение, прецакан си. Ами не, не си.
Това е много по-адекватно и отразяващо истината мнение от предното ти включване.
НО, липсва една последна точка. И тя е вследствие на всичко описано по-горе. Тоест резултатът от всичко тези точки е... това което първоначално написах. Именно тази реалност прави решаването на проблема с новите запознанства при интровертите много труден, и за много дори невъзможен, и защо съветите които работят за другите не работят за тях.

Твърдения тип че хората не полагат достатъчно усилия и подобни не знам как да ги коментирам. Шокиращо е невежеството (и друго...) зад такива мнения, сериозно. Ако беше въпрос на някакво усилие дето само от него зависи, нямаше въобще да има такива теми и такива статистики. Запознайте си как самотата се отразява на здравето, и физическо и психическо. Хората правят абсолютно всичко по силите им като попаднат в такива ситуации. Самата идея че някой би предпочел "да не излезе от зоната си на комфорт" отколкото да продължава да страда по този начин е... нелепа, меко казано.

Последна редакция: вт, 06 фев 2024, 14:38 от Gentleman of Leisure

# 69
  • София
  • Мнения: 13 026
Това е просто по-подробно обяснение на неща, които съм казвала и по-назад в темата. Иначе не твърдя, че на интровертите им е по-лесно - общуването е най-важно за връзките, а на интровертите точно то не им е в топ приоритетите. Но ако искаш нещо, трябва да работиш над нужните умения. Така е с всичко.

А за невъзможно... как интровертността прави нещата невъзможни? Аз поне не се сещам.

# 70
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 743
Една от основните черти на интроверта, е че няма желание да се вписва където и да е, а не че не може. Тази липса на желание, може да се окаже проблем, когато дойде ред да се търси партньор.
Желанието непрекъснато да плямпаш и да комуникираш с всичко дето диша също може да се окаже проблем, когато дойде ред да се търси партньор, дори е по-нежелано отколкото някой дето е тих и кротък човек, така че интровертът не е такъв проблем за задомяване колкото се описва.

# 71
  • Мнения: 1 648
Интроверт е шикарен етикет, който си самозалепят хората, когато хем не се вписват, хем не искат те да излязат кривите. А когато човек не се вписва, обикновено е в грешната среда. Най-нормалното в този случай е да си вдигне четирибуквието и да си потърси подходяща среда. Идеалните партньори и без това са кът, но ако очакваш и да са с кристална топка, сочеща към теб...ами няма да ти се получи.
Това е просто спекула с понятието интроверт от хора, които или не знаят какво означава, или както казвате се използва като оправдание. Преобладаващата част от обществото е смесен тип според тези класификации.

# 72
  • Мнения: 1 902
Мисля, че често се слага знак за равенство между интровертност и асоциалност или социално безпокойство, а те нямат общо. Интровертите също работят, имат приятели, излизат, просто не са толкова шумни, експресивни и отработват стреса и емоциите си в самота и съзерцание, а не като плямпат пет часа по телефона с приятелка. Те просто нямат проблем със самотата, защото тя им дава спокойствие. Обратното на повечето теми тук, които са пуснати от хора, които имат проблем със самотата, но избягват социални събития, лично според мен, заради тревожност.

# 73
  • Melmak
  • Мнения: 3 349
Е, сега, да си интроверт не е да имаш печат на челото. Не е невъзможно да се задомиш, то иначе никой интроверт нямаше да се жени и всичките щяха да умират самотни.

Проблемът е, ако си човек, който трудно комуникира и рядко излиза. Просто така имаш по-малък шанс да намериш партньор, защото не срещаш нови хора или ако срещаш, просто не успяваш да влезеш в контакт с тях (примерно извън работа).

Не знам защо мислите, че екстровертите сме някакви досадни същества, които не млъкваме по цял ден. Важното е да намериш същото/подобно същество на теб, с което да не се дразните един на друг, а да си пасвате.
Виждала съм, че и интро хора се обвързват с екстроверти, майка ми и баща ми бяха така. Но с известна компромисност от двете страни. За мен това ще е мъка да съм с домошар и интроверт и не бих си го причинила.

Мисля, че интровертите са супер като си намерят своя човек. Просто преди това е по-трудно.

# 74
  • Living for Pleasure
  • Мнения: 298
Това е просто по-подробно обяснение на неща, които съм казвала и по-назад в темата. Иначе не твърдя, че на интровертите им е по-лесно - общуването е най-важно за връзките, а на интровертите точно то не им е в топ приоритетите. Но ако искаш нещо, трябва да работиш над нужните умения. Така е с всичко.

А за невъзможно... как интровертността прави нещата невъзможни? Аз поне не се сещам.
Аз визирах конкретно това което ти писа като ме цитира, назад не съм чел мненията.

Невъзможно става точно когато трябва двама такива човека, не само да се намерят, а и да минат през всичко което трябва за приятелство, потенциално връзка. Нали идеята че един интроверт само трябва да се покаже, и с хората които ще намери някъде си там ще си паснат и ще са първи дружки ти точно разбираш колко е грешно.

Затова и при повечето интроверти ако ги питаш как се познават, най-често е вследствие на шанс - работа, приятели, потенциално от онлайн игра и пр. Ако единственият начин проблемът ти да се реши е със случайност, той по дефиниция е невъзможен за решаване от директните ти действия. Което и обяснява реалната ситуация - повечето хора са изчерпали всичко каквото им е хрумнало и сега чакат на шанс, не защото ги е "страх да излязат от зоната си на комфорт" или подобно, а защото не им е останал друг ход.

Последна редакция: вт, 06 фев 2024, 14:56 от Gentleman of Leisure

Общи условия

Активация на акаунт