Кога кърмихте за първи път след раждането?

  • 6 171
  • 189
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 205
Родих секцио 11 часа на обяд, донесоха ми Иво за кърмене на другата сутрин към 9 и си остана при мен до изписването. Не сме имали абсолютно никакъв проблем с кърменето. Акушерката беше изпълнена с добро желание да ми обяснява как да поставя бебето и така нататък, но просто нямахме нужда от нея.

# 151
  • Мнения: 1 081
Около 12-13 часа след раждането, защото бебето не беше при мен и ми го донесоха чак след обедното хранене, а родих в 3.25 сутринта.

# 152
  • Мнения: 1 216
на 2рия ден след раждането. бях с цезарово. Кърмих 9 месеца
Сега ще съм пак и искам пак да кърмя, дано всичко е наред!

# 153
  • София
  • Мнения: 10 336
След 24 часа Sad. Родих със секцио. Сама отидох да си търся детето като ме изписаха от интензивното, да ти помогнат или обяснят нещо - забрави. След половин час ти го дърпат от ръцете, а ти междувременно си висял в коридора с други ошашкани майчета като теб и кой накърмил, кой незасукал - АМ!
Акушерките в "Св. София" направиха всичко възможно де що има кърмеща майка да й попречат!

# 154
  • Мнения: 2 950
През първите 24 часа не можех да се надигна от леглото, защото имах тежко раждане и изгубих много кръв. Раждах нормално в 1 АГ Св. София - София. Но след като ме настаниха в стая, веднага ми донесоха детето. При мен дойде една жена - мисля, че неонатоложка, която ми обясни как да кърмя, защото ми беше първо дете. Стоя при мен през цялото време на първото кърмене. След това каза, ако има проблеми, да я потърся пак да дойде.

# 155
  • Мнения: 14 133
На 5-я ден след раждането. Тогава ми тръгна кърмата.

# 156
  • Мнения: 653
След 24 часа Sad. Родих със секцио. Сама отидох да си търся детето като ме изписаха от интензивното, да ти помогнат или обяснят нещо - забрави. След половин час ти го дърпат от ръцете, а ти междувременно си висял в коридора с други ошашкани майчета като теб и кой накърмил, кой незасукал - АМ!
Акушерките в "Св. София" направиха всичко възможно де що има кърмеща майка да й попречат!
за бившата Тина Киркова ли става въпрос?  newsm78
аз съм с други впечатления, за целия ми престой там, ми обясниха как да кърмя и да изцеждам, добавка ми дадоха на 3-тия ден, защото аз помолих и като цяло се стимулираше кърменето
и да не забравя - децата стояха при нас и нямаше никакъв проблем всеки да кърми, когато поиска

# 157
  • София
  • Мнения: 10 336
Да, за нея. Като ми дадоха детенцето в стаята нямаше проблем, но преди това един ден ходих да си го кърмя в точно определените часове, а то дали спи или не, никой не го еня. Молих се на всички акушерки да ми помогват и да ми покажат. Първата дойде чак на третия ден, стоя пет минути, каза не става, дай му сега АМ, пък после ще видим. Втората дойде на четвъртия ден, надвеси ми се над главата, миришеше на пот и чесън, даде ми съвет да си купя силиконови зърна и изчезна. Малката не щеше да захапе гърдата, гърдите ми се надуваха, втвърдяваха, аз се пробвах да се цедя с помпата, ръчно, нищо не тръгваше - ужас. Помолих всички акушерки да ми помогнат да се изцедя за първия път поне - цък. Давай си с помпата и това е.
Излезнах срещу подпис пресрочно, когато естествено ме увериха, че беба е добре. На изписването ходех превита, но не от секциото, а от болезнените гърди и схванатия гръб от това. В къщи изживях месец и нещо истински ужас с кърменето, топли компреси, ръчно цедене, помпи. Беба вече сучеше, но кърма нямах почти никак. Сучеше златото по половин час, накрая гладна оставаше, а кърмата все повече намаляваше. Що ядки съм изяла и чайове съм изпила...Нищо. Към четиридесетия ден вече изцеждах само по пет милилитра на ден!
Не знам защо стана така, физиологичен х

# 158
  • София
  • Мнения: 10 336
Уф, сайта ми днес цял ден се бъгясва. Нещо става!
Няма значение, де, не успях с кърменето, но и акушерките не ми помогнаха!

Айде поплаках си, олекна ми, спирам.  Stop

# 159
  • Мнения: 1 170
Родих секцио в 00:12ч. На сутринта ме експедираха в следродилно и на обяд се кърмихме Grinning

# 160
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
И двете си деца родих в Майчин дом в София. И двете ги сложих на гърдата втория час след ражданито с тази разлика, че вторият път всичко беше много по-лесно, с първото имах доста проблеми който за щастие преодолях.

# 161
  • Мнения: 230
Гласувах с последната опция (след 24 часа).
Всъщност Влади засука след 3 дни. Първо беше в кувьоз, второ акушерките "чакаха" да ми дойде кърмата, а педиатърката така ме стисна за зърното все едно със сила щеше да извади нещо. Благодарна съм все пак на една (единствена) акушерка, която като ми видя отчаяната физиономия с много леки натискания провери гърдата и млякото (което си е било там, ама, който не чете и чака от другите bambam ) тръгна.
След това вече ако исках бебето можеше да е постоянно при мен.

# 162
  • Мнения: 520
Повече от 24 часа, и то чак на 5-тия ден.Беба беше в сектора за специални грижи.

# 163
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Щях да кърмя Петър веднага, защото кърмата ми слезе веднага, но тъй като болницата беше претъпкана с родилки, трябваше да изчакам да мине изписването, за да се освободят стаи. Настаниха ме в стая, която не беше пригодена за бебе и съответно ми го взеха, а после когато вече ме качиха в нормална стая /това стана пет часа по-късно/ никой не се сети да ми го донесе, та трябваше да ходя да си го търся, та си получих дребчо едва вечерта към 19 часа, а бях родила в 5:25 т.е. повече от 12 часа.

# 164
  • Мнения: 268
На 13-я час от раждането. Тогава успях да се довлека до детското и да си взема бебето (в "Тина Киркова" не ти го носят). Родих в 3 през нощта, а го кърмих за първи път в 16часа. Дотогава не можех да мръдна от стаята, защото много ми беше паднало кръвното и ми причерняваше още докато стигна вратата Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт