Кога кърмихте за първи път след раждането?

  • 6 172
  • 189
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 925
Аз съм със секцио, оперираха ме в 13:30ч., дадоха ми бебето на другия ден, въпреки че нямаше нищо все още. Много съм доволна от напъдствията в родилното от акушерките. Имах сигурно 1 час "лекция" по кърмене и колко е полезно кърменето, направо не го очаквах. Бебето си стоеше при мен, взимаха го да му слагат памперси. Родих във Вита. В съседната стая имаше родилка с нормално раждане, дадоха и бебето няколко часа след като роди  Peace

# 166
  • Мнения: 3 069
Между 12 и 24 часа след раждането.

# 167
  • София
  • Мнения: 1 877
Каката е раждана в Македония, така че не се брои...

Бебо - роди се със секцио в 12.00 в сряда. Веднага след като се качих от реанимация (към 9.00 на другия ден) си го поисках и към 10 го бях сложила на гърда. Но пък по чисто моя инициатива Peace. Раждах в МД.

# 168
  • София
  • Мнения: 5 760
Гласувах с последна опция, защото просто тогава ми го дадоха - раждах секцио в Шейново. Но всъщност никога не съм кърмила нормално и изцяло - цедях се дори и в болницата и му давах с шише.  Tired Просто не можеше да захапе както трябва, дърпаше два-три пъти и започваше да реве, аз след него.  Sad

# 169
  • Мнения: 8 769
Два пъти раждах със секцио, пълна упойка, в различни болници във Варна. И двата пъти ми дадоха бебето около 24 часа след раждането.

# 170
  • Мнения: 1 427
Ха, не помня ooooh!Между 6-ия и 9-тия час беше, но точно не мога да кажа...

# 171
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
За пръв път кърмих Калина на петия ден от раждането й. Първо, аз бях в реанимация 24 часа след цезарово. Второ, тя беше още 4 дена на системи. Засмука веднага и оттогава не е пускала...  Mr. Green

# 172
  • Мнения: 217
раждах в Майчин дом - и пак така ще направя ако е рекъл Господ за второ. При нормално раждане без усложнения практиката е такава - 1 час в след родилна зала, после ти дават бебето и заедно с него те качват на 12 етаж. там акушерката, която го поема го преглежда отново, слага памперс и ти го ПОСТАВЯ НА ГЪРДИТЕ заедно с инструкции какво и как и проверява гърдите за наличие на коластра. Дойде чак след 30 мин да го вземе и да го постави в креватчето до мен, за да мога да си почина и аз, и да не се налага поне първия път да ставам. По подразбиране всички бебета се държат гладни поне три дни докато слезе кърмата, лошото е че ако не питаш повече изрично, може да имаш проблем, но да няма кой да го забележи. И  ако от неопитност не знаеш че имаш проблем  Sad после нещата може и да не тръгнат добре /както стана при мен/, но благодарение на една баба и въпреки всички педиатри - продължаваме да се кърмим. Така че момичета - бъдете настоятелни
АМ се дава само по изрично настояване на майката.

# 173
  • Мнения: 5 401
Родих в Шейново в 20,20 ч. Донесоха ми бебето в 6 ч. сутринта на следващия ден, но не помня дали успях да го накърмя или беше спящ. Не съм доволна от организацията на кърмене там. Ако не бях чела и не познавах кърмачки, нямаше да се справя сама!

# 174
  • Мнения: 8 505
9 часа след.

# 175
  • Мнения: 2 529
Не съм изчела всички отговори, но сигурно аз съм рекордьорката по късно започване на кърменето - вторият ми син засука за първи път на 13-ия ден от живота си. Разбира се това се дължи на независещи от мен или от болницата причини  Sad. Както и да е, важното е, че от тогава до днес е само на кърма и наддава добре  Grinning Първият ми син пък засука на 6-ия ден от живота си (имаше по-трудна адаптация след раждането) и така до 10 месеца и половина  Grinning...
Надявам се с моя опит да окуража много майки, да не се отказват, ако имат желание за кърмене  Peace

# 176
  • Мнения: 498
Кърмих на 2рия ден след раждането.Първия ден бях в реанимация и нямах тази възможност.Родих в Св.София. Peace

# 177
  • Мнения: 689
На третия ден след раждането. Родих секцио.

# 178
  • Мнения: 568
роди се вечерта и ми я донесоха на другата сутрин, за да си почина. Мисля, че я бяха нахранили с Ам защото не беше гладна и си поспа още 2-3 часа. Въпреки относително късното поставяне на гърдата не сме имали проблеми с кърменето и си суче и досега-1 г. и 1 месец.

# 179
  • Мнения: 678
след като я родих ми я донесоха на 2-рия час , спинкаше
след като се събуди я сложих на гърдата- засука толкова жадно от раз - все едно досега това е правила.  Grinning
днес прави 11 мес - още я кърмя  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт