Давахте ли добавка в родилния дом?

  • 4 082
  • 140
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 942
Ами аз почти ти отговорих в другата темичка,къде си я пуснала,ама сега мога по детайлно да опиша(и да се оплача Close) от отношението на персонала Mr. Green
Та значи тъй да си довърша ........родих,дадоха ми Ники да суче и израждащата акушерка си отиде у дома Sad Та два часа след раждането ми донесоха Ники да си я накърмя,ама никой като не ми обясни по колко се държи бебето на гърдата newsm78и аз давам на Ники първо от дясната 5-10-15-20 минути и те отидоха от дясната 25 минути кърмене(Ники,къде спи,къде суче...)ама викам си аз неможе само от едната,ха на мама слънцето ха сега от лявата и там се повтаря същото  Shocked Идват да ми я вземат,аз им викам ама ние още не сме се накърмили Rolling Eyes и акушерките накрая престанаха да ни притесняват и май даже забравиха за нас, тъй като два часа никой не дойде да ми вземе детенце ConfusedВсичко хубаво ама на следващото кърмене Ники като почна да повръща  Shockedаз се паникьосах и отивам да търя акушерките и те ми я взеха и ми казаха че ще пропуснем следващото кърмене(много била яла, та чак прияла и от това повръщала) #CrazyВикам си аз как така ще го пропуснем,то горкото ми бебче ще умре от глад Close и за мой късмет се смениха смените.И носят ми Ники и аз пак същата история като преди,колкото може по-дълго държа Ники на гърдите си Rolling EyesИ така целият първи ден Rolling EyesДа ама на следващия Ники изобщо не иска да суче ConfusedИ идват сестрите и гледат че бебка не суче и почват една през друга да ми предлагат АМ #Cussing outАз накрая на деня не издържах и им викам на следващия ден да ми донесат добавка. Embarassed Добре че сестра ми дойде да ме види и като чу,само дето не ме разтреля публично #2gunfireИ така носят ми добавката  на следващия ден и аз сега немога да откажя и я взех,обаче дяволчето Twisted Evil в мен вика "Дай",а ангелчето(гласът на сестра ми) "Я си дала ,я съм те #2gunfire" и накрая така и недадох,но направих една глупост Embarassed Изхвърлих добавката,изцедих малко кърма и я сложих в шишето Embarassed(много нехигиенично,ама тогава не съм мислила)  Embarassed И така всички доволни.На следващия ден сестрите(акушерките) ми викат"Е,виждаш ли сега колко много е наддало детето".И аз hahaha hahaha hahaha Joy Joy JoyТака и неразбраха,че не съм давала АМ hahaha

Май стана много дълго, ама исках да опиша подробно преживяването ми. Simple SmileНадявам се да е поучително за бъдещите мами Hug

# 16
  • Мнения: 1 032
В Бургас практиката е много ненормална за раждалите секцио. През трите дни, в които бях в реанимация ми донесоха малката точно веднъж, за да я видя за 5 минути. Тъй като съм в реанимация не ми позволиха да изляза и да отида до детското отделение. За кърмене и дума не можеше да стане, тук никой не си разваля спокойствието заради някаква майка и детето й. Акушерката, която после пък ме "учеше" да кърмя беше още по-  smile3511  Дойде в 12 на обяд, Петя спеше тя ме накара да я събудя, за да суче. След 10 минути неуспешни опити се опитах да обясня, че явно детенце не е гладно, а му се спи. Отговорът беше "ти пък как разбра", акушерката все пак събуди малката, за да суче и резултатът след това беше фонтан от кърма върху мен и пода. Абе откачена работа. Иначе добавка се даваше на всички, които са секцио, независимо дали кърмят или не. Явно да се застраховат ако има проблем. За съжаление мойта беше с рефлукс и повръщаше постоянно. Явно кърмата като по- лека храна се задържаше по- трудно в стомахчето й, така че още от болницата при нас превес имаше АМ, с което и продължихме след това.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 381
Не съм давала добавка, но в детското й даваха. Когато я взимах за кърмене тя обикновено спеше сладко-сладко и доволна, като по брадичката й имаше следи от мляко.

# 18
  • Мнения: 46 518
Давах, защото бях на лекарства, несъвместими с кърменето.

# 19
  • Мнения: 3 456
Давах, защото бях на лекарства, несъвместими с кърменето.

В друга ти тема съм уточнила

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Раждах секцио в Майчин дом Варна. АМ са и давали първата вечер, на втория ден кърмих, показаха ми как по-удобна поза заради операцията, и давах АМ - да ме питаш защо, ама си мислех, че едва ли тече нещо. По обяд вече се сетих, че ако не и стига ще плаче, а и бебетата бяха при нас и можех да я кърмя когато си поискам и спрях добавката. Донесоха ми и помпата и започнах и да цедя.Иначе ме питаха дали да ми носят АМ щом кърмя. На 3-я ден вече не ми носеха, защото аз им носех това, което изцеждах след дребната - изненадата ми беше пълна, когато видях, че носят от моята кърма на другите бебета. После ме подиграваха, че няма да ме изпишат - хранех половината отделение.

# 21
  • Мнения: 1 273
Първите два дена. Той беше в кувиоз, а аз нямах кърма от притеснение. После обаче като шурна.... Laughing

# 22
  • Мнения: 155
Раждах секцио в Шейново. Оперираха ме в Понеделник в 11.00ч. Във Вторник в 13.00ч ми дадоха бебето за пръв път. Кърмата ми слезе на 3-тия ден. До тогава го слагах да се мъчи да суче, за да стимулирам слизането на кърма, а после му давах добавката, която слагаха в креватчето. Щом започвах да имам достатъчно кърма, аз отказах добавката и спряха да ми носят.
Персоналът в моето отделение беше много мил, обясняваха за кърменето и стимулираха. Още кърмя!

# 23
  • София
  • Мнения: 563
Раждах в Св София. Може би добавка са и дали само първата нощ, когато я оставих в детското, за да мога да се наспя. Иначе през цялото време беше при мен, не са настоявали да и давам добавка, насърчаваха да я слагам по-често на гърдата.  Wink

# 24
  • Мнения: 262
Родих в Света София в 00,02 мин. Донесаха ми го чак в 13,00 часа и аз не знам защо. Сигурно са си мислили че съм много уморена от раждането, а аз цяла нощ не съм мигнала в чакане. Като го донесаха беше премръзнал и зъзнещ и акушерката ми го напъха в кревата да съм го топлела и се умете. Детенце реве. Аз му давам цицата, а той само лапа и плюва. Явно съм случила на смяна, защото не ми донесаха АМ. След няколко часа неуспешни опити и рев се появи една санитарка, която ми показа какво да правя. Представя те ли си санитарките ще ме учат а докторите ми предлагаха да си купя силиконови зърна, че да не съм се мъчела аз. #Cussing out

# 25
  • София
  • Мнения: 276
Родих в Окръжна болница- София. Детето беше постоянно при мен и не съм давала добавка, само малко вода. Докато бях в болницата (2 дни), имах само коластра, но тя му беше достатъчна.

# 26
  • Мнения: 5 877
Ами явно й даваха - за да не им плаче. Не беше при мен, в детско интензивно беше, чаках я осем дни да я изкарат от кувьоза и да почне да се храни през устата. На осмия ден ми я донесоха да я кърмя - заспала непробудно. Не можах да я събудя, да я накарам да яде - още по-малко. Три часа по-късно пак не беше гладна. На мен това ми говори, че междувременно се е събудила, проплакала е и са й бутнали шишето.
На другия ден аз бях с температура, дадоха ми антибиотик, нея съответно ми я донесоха с шишето.

# 27
  • по света
  • Мнения: 1 587
Родих в Окръжна болница- София. Детето беше постоянно при мен и не съм давала добавка, само малко вода. Докато бях в болницата (2 дни), имах само коластра, но тя му беше достатъчна.
Аз също, и вода не съм давала дори.

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не, не давах. Не знам имах ли мляко достатъчно - коластра имах, бебето сучеше нещо... Simple Smile
Мина една акушерка на другия ден след раждането, пита искам ли добавка, аз казах категорично, че не искам, а тя се засмя, 'брей, нито една майка не иска добавка'... и така Simple Smile

# 29
  • Мнения: 2 381
Давах, докато не разбрах, че коластрата ми слиза.Това се случи на втория ден.Но бяха минали 24 часа, родих в 9 сутринта.
Бях със секцио, раждах в МД-Варна.Акушерките ми показаха как да поставя бебето на гърда.Добър старт ми дадоха.Оттогава добавка не ми носиха, знаеха, че кърмя.

Общи условия

Активация на акаунт