Значи Свети Валентин може, но Хелоуин не е български празник.

  • 2 111
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 21 586
Добре, ето ти тука един календар на традиционните празници, написано е на кой какво се прави, кажи ни колко от тях спазваш с децата си.

https://balgarskaetnografia.com/praznici-i-obichai/kalendarni-pr … ci-i-obichai.html
хахаххаха, защо не се разходиш..нищо няма да ти казвам!

Ама много си странна, аз се опитвам да те улесня, понеже се вижда, че никак не си наясно с традиционните празници, ти грубиянстваш.

# 61
  • Мнения: 150
Добре, ето ти тука един календар на традиционните празници, написано е на кой какво се прави, кажи ни колко от тях спазваш с децата си.

https://balgarskaetnografia.com/praznici-i-obichai/kalendarni-pr … ci-i-obichai.html
хахаххаха, защо не се разходиш..нищо няма да ти казвам!

Ама много си странна, аз се опитвам да те улесня, понеже се вижда, че никак не си наясно с традиционните празници, ти грубиянстваш.
Да, изобщо не съм нясно!

# 62
  • София
  • Мнения: 35 214
Боядисва яйца на Великден и меси содена питка на Бъдни вечер, това прави.

Едва ли лазарува, едва ли мъжа ѝ коледува, едва ли хамкат, правят оратници на поклади, берат билки на Еньовден, пускат във вода , палят и гадаят на конец, яйце, орех, едва ли гонят бури, и викат дъжд, мачка грозде с бели балдъри, зарязва лозе, гони караконджули, самодиви и прочие традиции.
А, и едва ли свекърва ѝ е била с гайдаря в стаята ѝ на първата брачна нощ Mr. Green

# 63
  • France
  • Мнения: 12 957
Много избирателно четете. Не мисля, че съм длъжна да навлизам в излишна конкретика.
Не, ти избирателно обясняваш. Или както се изрази - не влизаш в излишна конкретика.

# 64
  • Мнения: 150
Боядисва яйца на Великден и меси содена питка на Бъдни вечер, това прави.

Едва ли лазарува, едва ли мъжа ѝ коледува, едва ли хамкат, правят оратници на поклади, берат билки на Еньовден, пускат във вода , палят и гадаят на конец, яйце, орех, едва ли гонят бури, и викат дъжд, мачка грозде с бели балдъри, зарязва лозе, гони караконджули, самодиви и прочие традиции.
А, и едва ли свекърва ѝ е била с гайдаря в стаята ѝ на първата брачна нощ Mr. Green
беше, беше. Да и лазарки имам и коледари приемаме и коледари имаме и за билки съм ходила , питка не меся, и в леденото хоро и за кръста е скачал и какво променя това?

# 65
  • София
  • Мнения: 35 214
Ако разбера защо е темата - ще ти кажа Joy

# 66
  • France
  • Мнения: 12 957
От кога точно леденото хоро е традиция? Thinking

# 67
  • Мнения: 150
От кога точно леденото хоро е традиция? Thinking
А какво е?
Леденото хоро е сравнително нов ежегоден български обичай в Калофер на Йордановден (Богоявление).[1] Хорото, наричано още мъжко хоро, се играе само от мъже (до 2021 г.) в ледените води на река Тунджа.

# 68
  • France
  • Мнения: 12 957
Какво ще рече "сравнително нов". Да не се окаже, че Хелоуин е по-стар? Thinking

# 69
  • Мнения: 150
Какво ще рече "сравнително нов". Да не се окаже, че Хелоуин е по-стар? Thinking
Стар или нов български обичай е.

# 70
  • София
  • Мнения: 35 214
То, и козунака е виенски внос по Дунава  в Русе от началото на 20 век, а не обреден хляб, ама на̀.
Така ще я караме и с Хелуин и Свети Валентин.

Такива са ни и имената, храната и традициите, внасяме - изнасяме, просто се радвайте. Ако не можете - не пречете на другите.

# 71
  • Мнения: 1 399
Добре де, дадохте 10000 примера за ХРИСТИЯНСКИ традиции, които не е задължително да са български, че да съществуват, но имате проблем със Св. Валентин (забележете, отново с християнски корени) и Хелоуин, който си е Вси Светии, който пак има християнски корени.

# 72
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 018
Абе карай, важното е да има противопоставяне. Много модерно напоследък. Нещо като леденото хоро Grinning

# 73
  • София
  • Мнения: 35 214
Абе, не са се родили в Алфатар и Чеканчево преди 25 год., не може!

# 74
  • Мнения: 150
Добре де, дадохте 10000 примера за ХРИСТИЯНСКИ традиции, които не е задължително да са български, че да съществуват, но имате проблем със Св. Валентин (забележете, отново с християнски корени) и Хелоуин, който си е Вси Светии, който пак има християнски корени.
Кой има проблем? Аз определено нямам.

Общи условия

Активация на акаунт