първолаците ви ходят ли с мобилни телефони на училище???

  • 3 155
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Да не казвам голяма дума, но дъщеря ми няма да има мобилен телефон, поне още 2 години (или докато не тръгне сама по лагери, хайде, поне на английски). Засега я водим и вземаме до и от училище, имам мобилния телефон на класната й, както и тя моя, живее на 5 мин. от училището. Не че не е замрънкала от една година насам, но няма да я огрее. Държа много ясно да разбере, че това е средство за комуникация, а не моден аксесоар и ще има такова едва когато възникне необходимост от него.
Поддържам същото мнение. Не виждам смисъл дъщеря ми да има мобилен телефон преди да стане на 13-14 години. Мисля, че е излишно и не държа да имам постоянна връзка с нея. След като аз съм могла да се оправям самостоятелно още от първия си учебен ден не виждам защо тя да не може.

# 16
  • Мнения: 192
Много съм изненадана, колко много родители дават на такива малки деца да ползват мобилни телефони. 

За сравнение, веднъж по погрешка забравих мобифонът, който стои в къщи за бабите или детегледачките на смяна, в училищната раница на дъщеря ми.  Учителката забелязала, че детето го е извадило от раницата.  Получих писмо от нея, че не е подходящо деца да носят мобифони на училище.  Нитедно нейно приятелче не носи мобифон на училище.   Ако има нужда да ми се обади (случвало се е не повече от 1, 2 пъти в учебната година) го прави от Канцеларията.  Аз имам телефоните на учителките, училището, мед сестрата в у-ще и шофъорите на у-щните автобуси.

Не, в никакъв случай не смятам за необходимо първолак да носи cell phone.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
Много съм изненадана, колко много родители дават на такива малки деца да ползват мобилни телефони. 

За сравнение, веднъж по погрешка забравих мобифонът, който стои в къщи за бабите или детегледачките на смяна, в училищната раница на дъщеря ми.  Учителката забелязала, че детето го е извадило от раницата.  Получих писмо от нея, че не е подходящо деца да носят мобифони на училище.  Нитедно нейно приятелче не носи мобифон на училище.   Ако има нужда да ми се обади (случвало се е не повече от 1, 2 пъти в учебната година) го прави от Канцеларията.  Аз имам телефоните на учителките, училището, мед сестрата в у-ще и шофъорите на у-щните автобуси.

Не, в никакъв случай не смятам за необходимо първолак да носи cell phone.


но сигурно и не се случва изведнъж да се окаже, че часовете са намалени поради липса на отопление и трябва да си прибереш детето три часа по-рано, за да не мръзне в училище. или пък да  не можеш да стигнеш до училище навреме, защото снегът И тази зима е изненадал общината (не се ли научиха, че през зимата обикновено вали сняг newsm78)... ей такива прозаични причини ме убедиха, че е добре детето ми да има средство за бърза връзка в случай на необходимост. а не се чуваме често по телефона, само когато се налага.

# 18
  • Ст.Загора
  • Мнения: 679
 Да има и е във втори клас.  Не го носи в  училище , което е точно срещу блока ни . Когато аз съм на работа се обаждам по няколко пъти  за да проверя до къде е стигнал с домашните. Иначе апаратът е обикновен  Сименс , не че не иска с камера и други екстри , но за 8 год. дете мисля че това е достатъчно .

# 19
  • Мнения: 192
Права си, не се случва.  Ако училището трябва да затвори извънредно, ще се обадят на всеки родител лично да си прибере детето или училището изобщо няма да отвори.  За това и голяма част от майките си "седят в къщи" и си гледат децата. 

# 20
  • Мнения: 656
Определено госпожата в началния курс не се дразнеше. Когато се наложи да ни се обадят (беше си пукнал главата и имаше нужда от шев), се обади от неговия телефон, вместо да прави сметка на своя...
От друга страна - това с воденето и взимането - когато има свободни часове предпочитам да ми се обади да го взема по-рано отколкото да играе футбол 2 часа на двора при -15С температура по тениска с къс ръкав. Просто си го знам моя на какво е способен, и колкото повече контрол има, толкова по-добре  Mr. Green
Е, сега е по-голям.
Колкото до чупенето - затова предпочитам по-старите и здрави модели - гледам само батерията да е издържлива.

# 21
Аз също мисля, че носенето на мобилен телефон в училище не е изгъзица, а удобство и необходимост.Особено за децата, които са по цял ден на у-ще.Моят второкласник вече няколко пъти свършва по-рано особено преди ваканции.Бусчето, което ги разкарва и не ги оставя по домовете спира на съответната спирка и детето слиза, независимо, че там не го чака никой.Имала съм вече няколко такива случая и шофьорите въобще не изчакват появата на родителя.Детето винаги се обажда някой да дойде да го вземе.Друг въпрос е , че един път го е боляло коремчето, получил е разстойство и ...нали се сещате.За беда точно тогава не е имал батерия, било го е срам да каже на госпожата и целия ден ....ужас!

# 22
  • Мнения: 3 164
Моят първолак няма  мобилен тел. защото не смятам за необходимо .той не е на това мнение обаче Crazy от неговия клас само няколко деца имат.Но скоро ще навърши 8г и за РД ще му подарим Peace

# 23
  • ново
  • Мнения: 5 964
Да, има мобилен телефон, с предплатена карта е. По време на часовете е изключен, включва го едва като излезе от училище, или в случай, че възникне някакъв проблем. До сега не го е ползвала не по предназначение. По принцип само ми презвънява и аз я набирам, защото говоря безплатно към нея.

Общи условия

Активация на акаунт