Кърмите ли на обществени места и изобщо навън?

  • 3 891
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 927
Цитат на: mishka
Даа, и в колата съм кърмила и в движение дори.
 

надявам се поне не си била зад волана......
напоследък като гледам по улиците как се возят бебета на предната седалка в майката, а 2-3 годишните шофират в скута на баща си, лошо ми става Rolling Eyes  Shocked

извинявам се за отклонението

# 16
  • Мнения: 1 793
да, редовно и хич не ми дреме. тук обаче това го приемат за нормално и може би затова не се притеснявам. лятото като бяхме в БГ бебчо беше на 3,5-4 месеца и там също го кърмих навън. на плажа също. гледаха ме странно, ама много важно. какво толкова - храня си бебето. а иначе и на мен колата ми е като 'втора кърмаческа станция' - точно казано. Grinning

# 17
  • Мнения: 5 255
Да, кърмила съм, но не толкова на "обществени" места.
Веднъж бяхме на излет над Бистрица. Седнах на един камък до реката и кърмих Лора. Минаха няколко туристи, и бабите ми помахаха в знак на одобрение.
Най редовно в колата.
Лятото, когато се разхождахме повече време си правих почивки в приятелки за кърменето.
Това е до момента, нататък ще видим.....

# 18
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
От най-крехка възраст се кърмим навън.Още на 10-тия ден го изведох на разходка(на 07.08.2004 е роден) и понеже имаше ужасни колики и само навън спеше,кърмех навън.Е,кърмила съм само в Морската и в колата,ама то и другаде не ми се е налагало.Иначе винаги кърмя дискретно и само в началото се притеснявах,първите няколко пъти.Че как няма да кърмя навън-тя манджата с мен Laughing Питате ли ги тези мами,дето са на формула,мъкнат вода,бъркат,подгряват,охлаждат......и пр.процедури,пък аз ще си лишавам детенце,щото някой си,някъде ме видял-е,и? Laughing  Laughing  Laughing

# 19
  • Мнения: 934
Кърмя вече 11 м., но никога не съм го правила на обществени места. В колата-ДА без проблем, но в градинка, в магазин-никога! Просто се притеснявам...друга причина-НЯМА!

# 20
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Прибираме се от разходка с една приятелка през лятото, но нещо се позабавихме и нейното гардже като ревна...ужас. Летим ние с количките с бясна скорост, но още много път ни оставаше, а бебето вече супер се изнерви. Едва я придумах да се скрием на една пейка под една чудна сянка та да се накърмят. Тя дори си носеше специално приготвена пелина за криене с дантелки, която пусти срам не използваше Simple Smile Накърми тя бебка, аз напълних един джоб джанки и спокойно се прибрахме.  Laughing
Не съм против, но аз не бих се пресрамила, защото съм с огромен бюст, който трудно бих могла да скрия  Embarassed

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз не Embarassed Много ми се иска да се пресрамя, ама пусти манталитет ли, каво ли....не мога Embarassed Става дума за наистина ОБЩЕСТВЕНИ МЕСТА.На по-закътанко сигурно бих се навила, ама не ми се е налагало досега.Лятото ще видим Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 2 958
Кърмех навън- на пейка ,в ресторант ,пицария ,в колата -дори и в движение/на задната седалка Wink /.....и така... Laughing
Много лесно и удобно.Въобще не съм се притеснявала, покривах се с  пелена .  Sunglasses

# 23
  • Мнения: 182
И аз съм кърмела навън, но все гледах да не е много оживено. Спомням си два случая:
1. Разхождаме се из един квартал, много зелен, направо като парк. Малкия изведнъж се събуди и като ревна да яде- няма как спираме, ще кърмя. То обаче ни пейка ни нищо, къщи с дворове без огради обаче. Майка ми като мерна една пейка направо пред нечия къща като ме задърпа да съм ходеле там, едва я отказах. Обаче зор- седнах на един по-голям пън пак близо до къща, но поне в края. Точно посред кърменето пристига семейството дето живее, т.е. майката с 3-4 деца в един ван. Гледам жената се приближава и на мен вече ми призлява, а тя ме пита как съм и ми предлага да съм отишла с нея, че да ми е по-удобно.
2. Разходка близо до Ниагара. Пак се оказваме на зор и гледам къде на по-спокойно да се мушна. Намерихме една по-отдалечена пейка дето нямаше хора, но гледа към реката. По едно време от къде се взеха някакви, че като се наредиха да се снимат... тамън те си тръгват, гледам друга група се задава и те решиха, баш около мен да се снимат. Еее лошо ми стана, мястото не беше никак особено, ма като види някой, че друг се снима и решава, че има нещо и айде и той да не изпусне... Определено не им пукаше за мен, поздравяват ме и си се щтракат.

# 24
  • Мнения: 2 529
Кърмила съм веднъж-дваж на много закътани места в парка и това е. Винаги така съм си подреждала нещата, че да има къде да се настаним удобно с бебчо. Това лято едва ли ще кърмя още, така че проблемът ми отпада Grinning  
Иначе не виждам нищо лошо и срамно, дори напротив Grinning Пекла съм се монокини на плажа, но с бебето винаги съм предпочитала уединението. Wink

# 25
  • до Герена
  • Мнения: 118
Да си кажа честно първо и аз се притеснявах да кърмя навън, прибирахме се по-рано от разходка,за да ядем.  Shocked Но като видях в парка една майка спокойно да си кърми детето и то не на много скрито място, и аз се престраших. В крайна сметка като  храната ни е под ръка и готова, а детето на зор, защо да не се възползваме Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 784
Кърмила съм я пред брата на мъжа ми,той се притесни и излезе,но какво да направя като идва на гости по време,когато с бебка сме сами,детето си гладно ли да оставя,я!!!Лятото най-вероятно ще се кърмим в Морската,живот и здраве.Не виждам какво срамно има,а и по-добре е да се погрижиш за детето си,отколкото да мислиш дали хората ще се почувстват неудобно.Който е против-да не гледа.Пък и гърдите в случая са източник на храна-не е като да си показваш срамотиите под шлифера:))))

# 27
  • Мнения: 4 242
И аз имах вече удоволствието да кърмя на въздух преди 2 месеца. Бяхме по задачи с мъжото и се позабавихме доста а бебката прави вече 4-5 часова пауза и всеки миг я чакам да се събуди от зверски глад newsm45  (беше на 1 месец). Оглеждам се и си харесвам една малка градинка, заплюх си пейка без бабички (то закрити пейки нямаше) и се нагнездих. Криво ляво оправих се, важното е че бебето ми заспа сито и спокойно и ние се прибрахме по живо по здраво. А на мен ми хареса тръпката newsm47  newsm48 , то и  без това такава скука Tired  зимно време у дома с бебоче, та вдигнах малко адреналина #Milti . В   car003  съм кърмила много пъти . Гости като имам също кърмя, като докато се наместим се обръщам на една страна и после продължаваме разговора нормално, ми нямам избор ние сме в гарсониера, къде да ида да кърмя Wink !

# 28
  • Мнения: 713
Кърмила съм навън. Определено не е било за да си размятам циците и да смущавам невинните свидетели, а за да си нахраня детето. И какво значение има колко е голямо детето, което се кърми? Това си е хранене и пиене. Бре!
Какво да кажа за хора, които поставят майките, хранещи децата си по най-естествения начин, в толкова неудобни ситуации!? Детето и ще е гладно, а тя не може да го нахрани заради сульо и пульо дето виждат сексуални картинки в кърменето. Айде вместо да зяпате кърмещите майки в циците, си гледайте бизнеса.

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Още не сме се кърмили навън,че в този сняг и да опитам,се съмнявам да пусне мляко Simple Smile Но иначе нямам нито колебания,нито притеснения за кърменето навън,а и няма да имам избор - винаги ми е било много странно кърмещите мами в квартала как хукват набегом към къщи,щом писне бебето,и повличат и ревящия и дърпащ се батко или кака,с които тъкмо са дошли на площадката уж да играе голямото.Е на моя син съм се зарекла да не му се случва,пък и всеки - особено бебетата - има право да яде където си иска Simple Smile Само в началото,когато правилното слагане на гърда ни отнемаше 20 мин и изискваше цялата видимост,която е възможна,се питах как ще се оправяме навън - но това отмина още първия месец,сега бебешорката захапва безотказно и сама си се намества,че даже и главата си завива с блузата ми напоследък и свършва за 5 мин,така че изобщо не го мисля.А относно това,че щял някой да ми види циците - ми да гледа,но в Плейбой,дето може да го види на всяка витрина,има по-хубави,че и без бебе връз тях Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт