за кръвната група

  • 6 535
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 230
reflex явно си медицинско лице, затова да попитам, защо се разминават така резултатите при този случай:
От няколко години кръвните групи се определят по по- различни показатели от преди, да речем, 5-10 г.
За пример - на моето картонче от поликлиниката пише B (+). Да, ама не. В ЖК гинката ме накара да отида в Пирогов, че само оттам ги признавали (или нещо подобно). Оказах се A2B (+). 
Тука, в бг-мама, има статия по въпроса.
на мен също ми казаха, че в кръвната банка към Пирогов са най-точни резултатите и само на тях да вярвам. С нашия татко обаче се доверихме на лаборатория Кандиларов.
Тъй като все пак кръвната група е доста важна, не дай Боже да се случи нещо, защо се получава това разминаване в резултатите?
И двамата се оказахме с еднаква кръвна група А1 +

# 16
  • София
  • Мнения: 1 230
Ето това намерих: ТУК

# 17
  • Мнения: 8 505
защо се разминават така резултатите при този случай:

Maxin,нямам идея защо.Всъщност ми прилича на неточно определяне на кръвната група.

lorka barborka,вече писах,че алфа и бета не са разновидности.Щом си група 0,на повърхността на еритроцитите ти няма аглутиногени,а в плазмата ти има и двата аглутинина-анти А и анти Б,т.е. и алфа,и бета.
А плюсът е извън система АВ0.

# 18
  • Мнения: 911

Точно тази статия имах предвид по-горе.
 Simple Smile

Който се съмнява и притеснява най-добре да отиде в Пирогов. Кръвна банка - влиза се от локалното, през входа с бариерата (то, май друг няма), приемат до към 10. 30, без петък, около 15 лв (не се предвижда от ЗК).
За съжаление, за останалите от страната не знам къде могат да отидат.

Общи условия

Активация на акаунт