Замаяност и отпадналост...

  • 717
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Здравейте! Преди 5-6 дни се разболях и симптомите бяха: Главоболие, болка в очите, замаяност, болка в мусколите, температура и мноогоо много отпадналост. Последните 2 дни толкова бях отпаднала, че не можех да си стъпя на краката... 5 дни само съм лежала без да ставам от леглото.До снощ бях така и тази сутрин трябваше да пътувам и като по чудо станах на крака и се раздвижих. Но проблема е там, че все още ми е замаяно и малко трудно да се държа на краката си и това ме притеснява..(отделно съм с паник атаки и дереализация). Въпросът ми е следния: Според вас това замайване възможно ли е да е от това, че 5 дни не съм ставала от леглото? И ако имате опит кажете какво да правя за паник атаките и дереализацията, че е ужас! Благодаря, че ме изчетохте!❤️

# 1
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Иди на лекар, всичко може да е.

# 2
  • Мнения: 86
Иди на лекар, всичко може да е.
Здравейте бях на лекар, отговора беше "Грип" Вече нямам температура, нито нито един от симптомите освен замаяността, която все си мисля, че е от многото лежане..

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 363
От самият грип ще е. При мен симптомите на грип продължиха 4-5 дни, а замайването и липсата на енергия след това - близо 3 седмици.

# 4
  • Мнения: 86
От самият грип ще е. При мен симптомите на грип продължиха 4-5 дни, а замайването и липсата на енергия след това - близо 3 седмици.
Благодаря !❤️

# 5
  • Мнения: 501
Симптомите наподобяват точно тези при грип тип А, но ако се притеснявате може да поискате второ мнение ако не се почувствате по-добре скоро.

Относно паник атаките и дереализацията, имам опит и с двете, но много зависи от какво са породени и колко време продължават. При мен бяха породени от депресия, паник атаките бяха кратки. Целият такъв период продължи няколко месеца и се дължеше на много стресови ситуации, през които преминавах.
Ако обаче продължава по-дълго и се дължи и на други фактори (например социална фобия, тревожно разстройство) и паник атаките се появяват по-често, състоянието Ви може да се хронифицира и да прерастне в паническо разстройство.
Ако е така при Вас бих Ви посъветвала да се консултирате със специалист.

# 6
  • Мнения: 534
За мен е от вируса. Големият ми син беше така миналата година март месец. Даже като станеше от леглото повръщаше. Не можеше да чете или ползва телефона си, защото също му се виеше свят. Само лежеше, изморяваше се от всичко. Мина му за 10тина дни, 2 седмици не беше на училище. Явно организма ви още не е оздравял и има нужда от почивка. На мен пък след ковид прекаран през юли 2022г., 6 месеца ми се виеше свят. Мина ми изведнъж, но беше ужасно. За тези 6 месеца ходих по няколко пъти на кардиолог, унг, невролог, правих снимка на шийни прешлени и никой не успя да каже от какво е.

Общи условия

Активация на акаунт