Обсъждане на имотни обяви - 34

  • 40 942
  • 760
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 41 950
Ами, да кажем - капарираш апартамента, и към този конкретен момент нямаш сили за паркомясто или гараж, (които са по 20-30000 евро). И в момента на капариране се отказваш от тази ЕКСТРА. Фирмата си разпродава ЕКСТРИТЕ (гаражите) както си иска. И в един момент се сдобиваш с кола, допълнителни пари и почваш да тропаш по масата и да искаш правото си на гарантиран гараж. Така ли ще става? Защото аз не виждам механизъм, по който да се гарантира на всеки собственик на апартамент, и паркомясто (гараж). С изключение на механизма - задължително в нотариалния акт. Обаче, тогава, се увеличава драстично цената на кв.м. жилищна площ, и това е по-лошият вариант според мен.

И къде е проблемът? Нали имаме отказ. Преди капариране се подписва някакъв предварителен договор и там всичко си е описано - какво се купува, как се купува, как се плаща. Ще се запише и отказът от гараж. Ако искаш да продадеш ИЧ от своя имот например нали също първо трябва да предложиш на другия собственик и ако той откаже продаваш на когото искаш. Принципно е същото.
А това, което ти пишеш, е различно - гарантираното място е само до сключването на сделката. Щом има отказ гаранцията отпада. Изобщо не виждам проблем.

# 736
  • София
  • Мнения: 6 069
Живеем около Ситняково, е за 10-12 год сигурно 100 души ( комшии около нас) са ме питали дали не отдаваме паркомястото или дали някой не отдава или продава паркомясто или гараж в сградата ни ( всеки апартамент има паркомясто/ гараж ).
Даже като питат: Някой продава ли? почват да се смеят на собственият си въпрос .... като виц е.. кой ще продава? да не е луд Flushed
Виж за апартаменти, дали са ме питали 5-10 души , май и толкова няма... лепят едни обяви по вратата че агенции търсят.. То като няма, няма...Проблема е много голям , та ако имате тази опция купете си паркомясто, гараж

# 737
  • Мнения: 18 816
А други хора казват, че няма да купят гараж или паркомясто, което ще им струва колкото още една стая. Предпочитат една стая повече пред паркомясто. Всеки си прави своя сметка.

# 738
  • Мнения: 219
А в Осло как вървят, не на 1 час?

Ами

Скрит текст:
https://www.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=353863142&ci=7

Двустаен в не много хубав квартал, 40 квадрата на партер, 293 хиляди евро обявена цена, но сигурно ще задмине 300 продажна.

https://www.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=352940382&ci=11

Тук пък имаме един куриозен случай на 30 квадрата в много хубав централен район, където няколко квадрата са преградени да се направи спалня с душ (това не знам дали даже е законно, не мисля, че е) - обявена цена 331 хиляди евро, но със сигурност ще достигне 350 при наддаването заради местоположението. Който се излъже да го купи, рискува да си има разправии с общината и може да трябва да махне душ-нишата от спалнята.

Значи са несравними по-скъпи от София, и аз на един час от София мога да си купя в Перник и отвъд, както беше на 1 ч от Осло по-евтино от София Grinning

# 739
  • Мнения: 2 890
Явно не е такъв ужас, щом продължаваш да живееш там и да въртиш по 2ч, за да намериш място. Ако мен нещо ме ужасява и стресира, ще го променя. Явно за теб е по-голям ужас да живееш извън центъра. Въпрос на приоритети.
Има много хора без автомобил, защо им е да дават 20-30-40к евро отгоре за нещо, от което нямат нужда нито пари.

# 740
  • София
  • Мнения: 1 499
Разбира се, че е въпрос на приоритети и изборът да живея където живея и да понасям минусите (паркиране и мачове на Националния стадион), но и  да се възползвам от плюсовете, е мой. По- голям ужас е да живея в нов квартал без улици и градски транспорт и или да съм личен шофьор на децата си в продължение на години или да се чудя как се прибират от училище.
Извън центъра с нищо не е по- добре на много места, сравнително често ходя в три квартала- Красно село, Хиподрума и Люлин, след мола вдясно. В никой от тях не мога да спра просто ей така, пред входа, обикалям и търся. В Хиподрума (любимият ми квартал) до преди година беше съвсем добре, сега и там е приключение. Та не е и до квартал.
И ако в старите квартали е ясно, че гаражи няма, то в новите крватали, които изникнаха през последните години и също се пръскат по шевовете, може би нямаше да е така, ако беше помислено законово как да се ограничи проблемът.

# 741
  • Мнения: 9 946
Имам познато семейство, наемат си електромобил когато имат нужда. Живеят в центъра на София. Нямат желание да си купуват кола на този етап, а са с две малки деца.
Правилата трябва да са еднакви и за центъра на София, и за ... Петрич. Мислите ли, че жителите на Петрич(или Малко Търново или Севлиево...) ще са във възторг от това да бъдат задължени да си купят гараж заедно с апартамента, който после да търсят на кого да дадат под наем - само защото някой в София иска да му е гарантирано мястото за паркиране

# 742
  • Мнения: 192
На тези безумни цени за София, Варна и Пловдив не е рентабилно покупка на паркомясто на цената на луксозен автомобил (между 30 и 60 000 лв). За гараж е друго, имаме и е супер удобно за колела и багажи, макар цените в момента и на това да са безумие. Ще дам пример за цена 110 лв месец покрито паркомясто , сравнено със закупуване да кажем 40 000 лв смятайте за колко години се избива и сте вкарали едни пари, които могат да се завъртят . Както и да го смятам , сметката не излиза за големите градове

# 743
  • Мнения: 4 397
Това за гараж и паркомясто е важна дискусия. Изборът по-малка квадратура, но с гараж или паркомясто или по-голяма квадратура, но без, е труден.
Човек трябва да помисли колко време мисли да живее там, ще му трябва ли кола в бъдещето, дори и сега да няма. Има ли градски транспорт наблизо, има ли деца (нуждата от кола нараства след като човек стане родител), и т.н.

Аз определено бих се постарала максимално да взема гараж или паркомясто, които да отдавам под наем, докато не ги ползвам. Това е гарантиран месечен доход, особено в София, където търсенето надвишава с много предлагането.

# 744
  • Мнения: 41 950
На тези безумни цени за София, Варна и Пловдив не е рентабилно покупка на паркомясто на цената на луксозен автомобил (между 30 и 60 000 лв). За гараж е друго, имаме и е супер удобно за колела и багажи, макар цените в момента и на това да са безумие. Ще дам пример за цена 110 лв месец покрито паркомясто , сравнено със закупуване да кажем 40 000 лв смятайте за колко години се избива и сте вкарали едни пари, които могат да се завъртят . Както и да го смятам , сметката не излиза за големите градове

Както винаги и тук си има нюанси.
- Дали изобщо може да се наеме и къде? Има разлика дали мястото е пред входа или някъде си, макар и недалеч и много често просто няма.
- Кое е по-важно, удобството исигурността или спестяването?  Наетото паркомясто може по всяко време да бъде отнето и ако няма предлагане това си е кофти.
- Не е нужно паркомястото да се изплати, защото то си носи стойността със  себе си и след години тя даже ще се е увеличила.
- Не се знае след години какво ще стане, но до паркомястото в мазето или в двора може да се докара ток за зарядна станция.

Ние някога купихме едно, а не две, понеже така си представяхме плановете за бъдещето, а и ни беше писнало да даваме пари, но сега съжаляваме. В последствие, като останем с една кола, можехме да го даваме под наем. Е, бяха по-евтини, де.

# 745
  • София
  • Мнения: 9 970
Не открих "Софийска" тема, но към днешна дата кой тип строителство е за препоръчване - стара тухла или Ново строителство (и от кои години?).
- райони да кажем: Лагера, южната част и източна (над Гео Милев..., Света Тройца ми е краен вариант.
Времето се оправи и ще започна да обикалям (в Слатина не съм бил от години, сега строят метро... дано не стане като в Овча Купел, т.е. през 100 метра...строеж)

ЕПК - всички ли са над 13 етажа (така ми се стори от обявите)? Ако е така - то ще отпадне този вариант.
Зелено, също не е опция.
Панела и той отпада (заради шума най-вече)
с ИК ще е и някакво самоучастие, затова и НС ще е трудно постижимо (ако търся, реални ЗП 55-62м2)

Някой чел ли я е - утре ще е на панаира на книгата и мисля да отскоча...
Подготовката. Как да купите жилище: Стъпка по стъпка - книга 1
Автор:   Поля Христова, тук има съдържанието:

# 746
  • Мнения: 192
В Лагера се пригответе за полупромишлен пейзаж, а цените не отговарят на качеството околна среда, тип Дружба с малко по-добра локация, без нещо уау. Минавали ли сте там скоро??

# 747
  • Мнения: 257
Някой чел ли я е - утре ще е на панаира на книгата и мисля да отскоча...
Подготовката. Как да купите жилище: Стъпка по стъпка - книга 1
Автор:   Поля Христова, тук има съдържанието:
Точно днес пристигна, взех я за моя близка, която иска да си купи жилище, но ще й хвърля и аз едно око. Дано да си заслужава.

# 748
  • Мнения: 126
В Лагера се пригответе за полупромишлен пейзаж, а цените не отговарят на качеството околна среда, тип Дружба с малко по-добра локация, без нещо уау. Минавали ли сте там скоро??

Това звучи като лош виц и може да го напише някой който хал хабер си няма от квартала. Доста неадекватно изказване.

# 749
  • Мнения: 2 890
Аз ще ви кажа как да си купите жилище безплатно. За съжаление този метод за мен няма да сработи (сами се сетете защо). Стъпка по стъпка - напишете книга, продайте я, купете си жилище с парите на другите. Инфлуенсъри 101. За неразбралите, честито. Можете да си сложите книгата на лавицата до всички други безсмислени курсове, книги за самоусъвършенстване, които сте си купили или до снимката на Юли Тонкин.

Общи условия

Активация на акаунт