Осмокласници 2023/2024 - Тема 3

  • 19 972
  • 252
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 1 297
У нас - на Приморско с училището през юли. Преди това през юни на море в компанията на майки и момчета ( с компания момчета, набори на батко й- 10 клас за втора година ще ходим на море в края на юни за 4-5 дни 4 майки с 6-7 момчета... без бащи. На наборката също й харесва.)
През останалото време на гости на баба и дядо - да им помагат във фермерството и по фермерски пазари.

# 226
  • Мнения: 2 085
Юни месец не са ли на училище още 😄?
След тези ваканции не зная как ще го изкарат юни, в който се почива 2 дни за 7-класното НВО и останалото е гърч в жегата…

# 227
  • София
  • Мнения: 1 545
Юни месец не са ли на училище още 😄?
След тези ваканции не зная как ще го изкарат юни, в който се почива 2 дни за 7-класното НВО и останалото е гърч в жегата…
Няма ли да им дадат и 2та дни за 10-класното НВО? Не съм гледала как са ги обявили тези точно.
То май 10.06. ще дойде неучебен за всички заради изборите.

# 228
  • Мнения: 2 085
Не, 10-класното НВО тази година ще е от 11ч. на 10 юни - заради изборите само смениха часа, иначе щеше да си е в учебно време - като на 4 клас.

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 1 297
Юни месец не са ли на училище още 😄?
...
Да. На училище са. И, да, на 10.06. е едното НВО на 10 клас (и сме на Камен Донев вечерта на Античния, живот и здраве).
Но за това море ги освобождавам 21 до 25-26.06. по "семейни причини". Миналата година така направих и тази също мисля така.
В края на месеца и на уч.година не изпускат чак толкова драматични неща.

# 230
  • Мнения: 192
Аз направо имам  усещането, че вече приключиха с ученето. Такава скука я налегна, че се записа на курс по програмиране и разговорен немски. Немският не е точно курс, но 1-2 пъти на седмицата 1 час говорене по интересни за тях теми без предварителна подготовка. Пак е по-добре от нищоправене. Иначе програмата за лятото е доста интензивна- Германия, Австрия, после лагер от училище и море с нас.

# 231
  • Мнения: 90
Тъй като цял живот ще учат и работят, лятото ни е разпределно за почивка - книги, кино, музика, градинарство, готварство, чист планински и морски въздух.

# 232
  • Мнения: 480
Абсолютно същото и при нашата дъщеря за това лято.

# 233
  • София
  • Мнения: 12 250
Бърза информация за всички с младежки карти към ПИБ.
При мен едната кака имаше такава, но тъй като не я ползваше решихме да я деактивираме и да закрием сметката.
Отидохме заедно  в офис на ПИБ, подадохме заявление, оказа се че без карта има вече такса по сметката, но ще е за един месец само, защото е нужно да мине месец след деактивиране на картата за да се закрие и сметката. Миналият петък получих смс от ПИБ, че картата е деактивирана и да отида да закрия сметката. Отидох, обясниха ми да платя на каса 4-5 лв и да я закрием. Дамата, която ме обслужваше обаче се замота, пита след колко време става на 18 години дъщеря ми и в крайна сметка ми заяви, че не може да се закрие тъй като е непълнолетна. След три месеца може да отиде да я закрие, а дотогава трябва да си плащаме и месечна такса от 4-5 лв на месец Simple Smile След като се прибрах вкъщи , звъннах и на нациолният им номер и след бърза консултация, служителката с която разговорях потвърди тази информация. Можело да се закрие, но с разрешение от районен съд Simple Smile
Така че ако имате младежка карта, не деактивирайте поне дебитната сметка, за да не плащате такса, да я закриете поне в ПИБ най-вероятно няма да може. А защо аз и детето можем да открием сметка, но не можем да я закрием без районен съд, за мен е мистерия и защо никой не ме предупреди за това.
Бях ходила наскоро да откривам  и на наборката, но бях забравила акта за раждане, сега вече съм доволна, защото със сигурност няма да и открия. Тя не взима стипендия, защото именно заради това бях открила и на двете и по-големи сестри навремето.

# 234
  • Пловдив
  • Мнения: 1 297
Aila,
нямам общо с ПИБ, но е много полезно това, което пишеш.

# 235
  • Мнения: 1 613
Детска сметка не може да се закрива, когато си решим, защото това според ДАЗД може да не е в най-добър интерес на детето, затова и искат решение от съда. С тези идиотии за най-добрия интерес на детето доста хора се изненадаха, когато поискаха да закрият детски влог, просто защото са открили, че не им е изгоден и само плащат такса обслужване.

# 236
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 066
Хм, интересно е това за детските сметки. И аз не знаех.
Моят младеж е шапка на тояга. Изкарва оценки , без много да си дава зор, че и стипендия гони.
Взех го да работи при мен последния месец, доволен е , но много бавен, интересно му е , учи се и поне ако не е с приятели, не е в къщи . Има си надник и пита как може да го увеличи Simple Smile

# 237
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Къде ги намирате тези деца? Едното иска скучно лято, да си седи в стаята и да не се социализира особено. Ще изтрае с доста мрънкане едно море и това е. Отказа всякакви курсове. На английски ходи през годината, но няма да се явява на изпит за сертификат, не виждам смисъл на този етап. Ниво В2-С1 е някъде. Немския продължава да й е труден обаче. Щяла да си решава кротко задачи по математика в стаята, само да не я закачаме да ходи някъде навън.
Другата аз също исках да я запиша на програмиране, за да си помогне за следващата учебна година, но и тя ме отсвири. Състезания, лагери, тренировки, това й е лятото. И да си почине от ученето и двете дини под една мишница.
Айла, благодаря за информацията за сметката. Таман се бях засилила да изкарвам банкови карти в ПИБ, ще си помисля... Вместо само да плащате такса, защо малката не ползва банковата карта на кака си, щом си искала да й изкарваш? Едва ли ще е проблем.

# 238
  • София
  • Мнения: 12 250
Защото ние вече я деактивирахме и уж трябваше да мине месец за да закрием сметката. Дори получих смс в петък от фибанк, че картата е деактивирана и да отида да закрия сметката. И изненада.

# 239
  • Немция
  • Мнения: 6 919
Жабче, във форума всички изглеждат перфектни. Wink

Синът пожела сам да се яви за сертификата по английски, не съм го подговаряла. Училището е предложило и той реши да участва. Сертификат на този етап не му е необходим, но се усеща сигурен в езика и затова се яви.

Честно казано, нямам против кратката им лятна ваканция, защото той е сравнително саможив и самодостатъчен, особено през пубертета се засили това. С брат си са много близки и добре се разбират.

В училището е ангажиран, денят му има структура, отделно допринася за социализацията.

Не е спортен тип, ходи на един вид спорт, колкото да не е без хич. Спортни лагери, турнири- не са неговото.
Кара много колело обаче.

Общи условия

Активация на акаунт