Любители на кучета - 140

  • 23 066
  • 729
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 546
Ех, че хубави "лигавници"! Способна "мама" на красиво "дете", браво! Веднага отговарям с един "сезон на дините", да си припомним вкуса на лятото:

Райчето е виден любител на този плод и го чака много. А Буря вече не яде ябълки......

# 91
  • Мнения: 11 497
В неделя оправяме оградата и аз решавам да ида да изхвърля малко боклук на контейнерите. Берга е пусната, но възможността да избяга през оградата е да мине покрай приятеля ми, който се занимава с оградата. Карам си аз спокойно и изведнъж преди да изляза на главния път виждам куче което подминава колата ми. Познайте кой беше. Естествено Берга. Спрях и я вкарах в колата. Приятеля ми каза: като те видя, че тръгваш, прескочи през мен и газ след колата, викал я, но ефект нула. Та, таз случка много ми напомни на случката на galenaa Grinning

Хора, всяка сутрин давам на Берга, по малко от половината банан или четвъртинка ябълка. Нали е добре за нея? Не й вредя?

Последна редакция: пт, 16 фев 2024, 11:20 от Реа

# 92
  • Варна
  • Мнения: 546
Не ти напомня - направо я копира. Давай да ги съберем да си живеят заедно в някаква кучешка комуна с двуметрова зидана ограда, а ние ще отговаряме за продоволствията Satisfied

Не мисля, че вредиш, дори напротив. Аз давам по цяла ябълка, но Буря нещо я отказва. Много е смешна, защото налапва парчето и демонстративно го изплюва. Рая пък, след втория път, схвана каква е "процедурата", и понеже много обича ябълки, застава до нея приклекнала и чака. Така като го разказвам не е нещо вълнуващо, но на живо е много смешно: Давам парчета ябълки, Рая яде лакомо и шумно, Буря лапва - изплюва, Рая разбира последователността и прикляка, и щом Буря ритуално и възмутено го изплюе, Рая веднага го излапва Animal Pig Но тя Райчето си е всеядна, затова и "на изхода" всеки ден си даваме отчет за резултата, ако не сме били на разходката.

# 93
  • под тепетата
  • Мнения: 9 558
Ей, тези калпазанки морски! Винаги ще ме усмихнат!
galenaa, знам, че семките на ябълките не бива да се дават. Иначе и Ози ги обича. На неговия бандан трябва да има краставици Stuck Out Tongue Winking Eye
 Добре дошъл на новия кучо, но не видях снимка, а и името не разбрах!

# 94
  • Мнения: 148
Привет на всички, отдавна не съм се включвала, но виждам че сте подхванали тема, която много ме вълнува в момента. Купихме си къща и диването ще стане селско чадо. Пътя е около 30 мин, той е свикнал с колата и пътуване и с това проблем няма. Миналата неделя за пръв път пристъпи там, на 30-та минута все едно цял живот там е живял. Бесня здраво из двора, не е като апартамента Simple Smile От неделя надвечер та до понеделник вечер, не разбрах че има куче в къщи. Само се премяташе от стая в стая Simple Smile Днес поръчах вече противопаразитна каишка. Отново Скалибор, много сме доволни от нея. Само, че до сега е ползвана все в градски условия. Тепърва ще пръскаме двора, още даже и не знам с какво, против гадинки. Трябва ли да накапвам и с нещо допълнително. Голямо куче си е, 50 кила корсо, а може и повече. След 10 дни ще разберем, че е рожденик, на цели 3 години. Притеснява ме да не го нахапят, каишката сигурно утре или понеделник ще дойде. Пипети, нещо за пръскане ли...? Все ми се струва, че вече в двор, само каишка за външно май няма да се достатъчна...

# 95
  • Мнения: 915
И нашата Рая много обича диня ама при нас и двете са лакоми. При нас такава ситуация с яденето е с баткото и малката, той каприз голям и не иска да яде, а тя пък само чака да й кажем, че й го даваме.
Вчера Съни си похапна една развалена ябълка. Не знам как чак сега си я намери под дървото.
galenaa освен зидана ограда и бетонирано отдолу да не прокопават тунели. Нашата клетка вече има лека дупка в цимента, а ако беше земя ....

# 96
  • Варна
  • Мнения: 546
Отговарям поред на въпросите:
Чистя фанатично семки, дръжки, "мустаци" от всичко. А морковите, които обожават дори беля, за ужас на една съседка.
Не са стигнали още до прокопаване на дупки, не че не опитват. Но те май поспряха с опитите за бягство, засега. Просто има човек по цял ден вкъщи и по-скоро чакат да ги гали, особено Буря - тя е като една вечно "полегнала Тодора". Само да се появиш на вратата, застава пред теб с оня поглед: "Ко пра'йм сега, ще ме галиш, или ще се разсейваш?" Satisfied
Сутрин ми брои глътките кафе, защото знае, че тази операция за мен е свещена. Щом оставя чашата на масата и веднага застава в поза "караул" - готова за чесане.

# 97
  • Мнения: 892
Привет на всички, отдавна не съм се включвала, но виждам че сте подхванали тема, която много ме вълнува в момента. Купихме си къща и диването ще стане селско чадо. Пътя е около 30 мин, той е свикнал с колата и пътуване и с това проблем няма. Миналата неделя за пръв път пристъпи там, на 30-та минута все едно цял живот там е живял. Бесня здраво из двора, не е като апартамента Simple Smile От неделя надвечер та до понеделник вечер, не разбрах че има куче в къщи. Само се премяташе от стая в стая Simple Smile Днес поръчах вече противопаразитна каишка. Отново Скалибор, много сме доволни от нея. Само, че до сега е ползвана все в градски условия. Тепърва ще пръскаме двора, още даже и не знам с какво, против гадинки. Трябва ли да накапвам и с нещо допълнително. Голямо куче си е, 50 кила корсо, а може и повече. След 10 дни ще разберем, че е рожденик, на цели 3 години. Притеснява ме да не го нахапят, каишката сигурно утре или понеделник ще дойде. Пипети, нещо за пръскане ли...? Все ми се струва, че вече в двор, само каишка за външно май няма да се достатъчна...
Само с каишка на Сересто при същите условия не е имало нито кърлежи, нито бълхи без да се слага нищо допълнително. Един път само бълхи и то някъде октомври или ноември, че каишката беше на много месеци, а времето беше топло. Двора не се пръска, но е винаги окосена тревната площ, а останалите части не са трева. Ако пръскате много добре проучете с какво.  Бих по-скоро обърнала внимание на възможностите за измъкване извън двора, защото изобретателността нараства.

# 98
  • Мнения: 148
Привет на всички,няма да се достатъчна...
Само с каишка на Сересто при същите условия не е имало нито кърлежи, нито бълхи без да се слага нищо допълнително. Един път само бълхи и то някъде октомври или ноември, че каишката беше на много месеци, а времето беше топло. Двора не се пръска, но е винаги окосена тревната площ, а останалите части не са трева. Ако пръскате много добре проучете с какво.  Бих по-скоро обърнала внимание на възможностите за измъкване извън двора, защото изобретателността нараства.

Много благодаря за отговора. Тревната площ не е толкова голяма, но да, ще разпитаме добре какво и как преди да правим каквото и да е. А за измъкване извън двора, всъщност изтръпвам само при тази мисъл. Огледахме уж добре, но това изобщо не е гаранция или да ме успокои. На мен ми се струва, че оградата не е толкова висока, около 1.50м, портата също не ми вдъхва доверие, ще се прави всичко ново, но няма да е веднага. Засега е лепнат за мен, че още му е непознато, но кога ли ще реши да проеври сам какво има отвъд... Simple Smile
Няма тогава да тичам стремглаво за пипети. Благодаря още веднъж!

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 6 246
Кучешката захапка и стомах са в състояние да убият, сдъвчат, изядат и преварят жив плъх.
Вие семки и мустаци чистите Simple Smile
Не че и аз не чистя на тази, дето навън всякакви г*вна яде...

# 100
  • Варна
  • Мнения: 546
Кучешката захапка и стомах са в състояние да убият, сдъвчат, изядат и преварят жив плъх.
Вие семки и мустаци чистите Simple Smile
Не че и аз не чистя на тази, дето навън всякакви г*вна яде...
То това си е самата истина, но аз съм гнуслива, а за тях разсъждавам като за човеци. И щом аз не мога, значи  и те не трябва да ядат гадости. Само гдето Рая явно има друго разбиране за думата "гадост".
Ето сега, вече са си легнали в къщата, обаче нещо явно шава по пътя и се разлаяха. Излизам да издам команда "Марш в къщата" и какво да видя  и чуя: Буря лае, обаче от прага на клетката си - тя не се мори да излиза, само демонстрира страховитост. Щом се нахрани, на бегом се изнася да превземе предпочитаното място в "Апартамент А" и не мърда оттам, защото знае, че А е излязла, А Рая се е нанесла.
Рая пък търчи като шашава по оградата и хич не се щади - въргал да става, шум да има и страх да всява. Като ме види, обаче, веднага се прибира в "гнездото си".
Аз винаги отивам и хубаво затварям входа им, който през студените нощи покриваме с една голяма черга. Така и тази вечер, след като влезе Рая. Обаче, тръгвайки нагоре чувам някакво трошене отвътре и се върнах. Какво да видя: Рая набързо е забърсала един бадем и си замезва, а Буря си вкарала льОбимата топка, но я сложила пред себе си и си затворила входа.
Боже, мога да изпиша цяла енциклопедия Британика с техните чудатости, дай ми сили да ги предвидя и издържа!!!!

Последна редакция: пт, 16 фев 2024, 20:51 от galenaa

# 101
  • Мнения: 1 339
Патенце благодаря за съвета, очертава се ходене по мъките, но ще пуснем изследването и ще отидем и за второ мнение.
Сега сменихме и храната, без пиле пък да видим.
Лигавниците са страхотни и модела е прекрасен.

# 102
  • Мнения: 858
Здравейте!
Нахълтвам в темата, защото имам спешна нужда от съвет.
Осиновихме кученце. Пинчероподобно. Той е прекрасен. Учи бързо. Ползва тоалет само на вън. Но! Както винаги има Но!
Имаме осиновен котарак на 4 години. Интересното е, че той приема кучето, любопитен е. А кучето само като го види и агресира . Живеят разделени и това е кошмар за семейството ни. Живея в страх да не забравя отворена врата. Когато излизам проверявам по няколко пъти, връщам се.
Мисля да пробвам услугите на треньор.
Бихте ли препоръчали такъв за град София, който е надежден и би ни помогнал в този труден период на тас.

# 103
  • Бургас
  • Мнения: 6 246
Какво значи "агресира"? Лае? Нахвърля му се? От първия момент ли е така, или впоследствие? От колко време кучето е у вас?

# 104
  • Мнения: 858
Всичко изброено.
Не мога да разбера дали е от радост. Или е от злоба. Не смея да го пусна. Само го държа. Котката идва до него и той започва да лае като оголва зъби.
У дома е от седмица.
Знам, че е кратък период за адаптация. Но имам усещането, че няма да се справя сама.

Общи условия

Активация на акаунт