За маникюра

  • 7 105
  • 123
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 916
избутвам кожичките, никога не съм ги изрязвала.

Но и избутването си има чалъм - не трябва да е със силен натиск, защото деформира ноктите, които предстои да израстват и те стават вълнообразни. Не знам дали съм го обяснила добре, но друго не можах да измисля. ooooh!

# 76
  • Мнения: 13 512
А да ви попитам...какво правите, когато  капачките на лаковете ви засъхнат и не се отварят? понеже моите ги държа в една чанта, а не подредени изправени-  нв можах да отворя 2 лака, а са нови и на OPI, ne ми се ще да ги прежаля и да ги хвърля. Някакви идеи?

# 77
  • Мнения: 2 849
Монда, ако издържиш да не ги режеш известно време, а само да ги избутваш, кожичките ти ще станат хубави (все едно са изрязани). Казвам го от личен опит!
така и аз спрях да ги режа .Сега са си добре ,меки ,никога не са били твърди . Peace
Сучвало се е да ми залепне капачката  ,упорита съм и ги отварям .Редовно изхвърлям ,хич не ги жаля .

# 78
  • Мнения: 13 512
Монда, ако издържиш да не ги режеш известно време, а само да ги избутваш, кожичките ти ще станат хубави (все едно са изрязани). Казвам го от личен опит!
така и аз спрях да ги режа .Сега са си добре ,меки ,никога не са били твърди . Peace
Сучвало се е да ми залепне капачката  ,упорита съм и ги отварям .Редовно изхвърлям ,хич не ги жаля .
А, жаля аз- 1-2 пъти съм се лакирала..единият е 15 лева лак, другото е като лак, само ч е  е заздравител- 20 и няколко лева беше. е, ако няма начин-ще ги хвърля, ама....поне ще знам да си ги държа изправени

# 79
  • Мнения: 9 095
моите си ги държа легнали, но като почне да става трудно изчиствам това дето е по шишенцето Peace

# 80
  • Мнения: 2 663
Никога не са ми рязали кожичките, много са финни и почти не се забелязват.Аз никога не съм си правила сама ноктите и с ножичката най-много да си отрежа някой пръст- хич ме няма!

Jessy I, за разликата между акрила и обикновения гел
  погледни  … 90;ук второто мнение на Бибенцето

# 81
  • Мнения: 1 014
Като си говорим за маникюр, аз да попитам доволни ли сте от лакирането на маникюристките ви? Аз все намирам кусури и не ми харесва как ме лакират, особено ако е с по-тъмен лак (червен например).

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
казва се Ваня джиесем- 0885327045

jaklins, това не съм го писала аз Naughty

Миленика ще дадеш ли координати на твоята маникюристка?

Аз ходя при Росито, която работи в салона на Кондев. Но, трябва да си запишеш поне няколко дена по-рано час, ако те интересува ще ти дам координати на ЛС.

# 83
  • Мнения: 535
konstans Thanks! Като видях какво са написали момичетата  Shocked май ще се откажа от акрила! newsm78

# 84
  • Мнения: 52
Здравейте, кутикулата ( кожичката ) има важна роля и независимо кой е вашият метод, трябва да сте много внимателни. Както изрязването, така и избутването могат да доведат до нежелани резултати, ако не се подхожда с необходимото внимание. Функцията на кожната гънка и кутикулата е да предпазва от навлизане на бактерии и  гъбички към матрицата. Матрицата е най-важният участък от нокъта. Там кожните клетки се видоизменят, за да образуват нокътната плочка. Нокъта е много мек, докато се осъществи пълното вроговяване и уврежданията в този участък могат да доведат до постоянно деформиран нокът.
При неправилно изрязване(порязване) могат да се пренесат болести, да се получи замърсяване ,което да доведе до кожен панарициум (най-леката форма, тъмно виолетов цвят, леко може да прозира гнойна торбичка) . При изрязване кутикулата расте по бързо.
При избутване, когато е неправилно може да увреди матрицата, което да доведе до постоянна деформация на нокътната плочка.
И  един съвет: никога не пилете(режете) ноктите, след като ръцете са били във вода.
Надявам се , че съм била полезна.   bouquet
пс Относно снимката на нокти след акрилна ноктопластика, това са гъбични нокти. Това не може да се получи от  акрил.

# 85
  • Мнения: 13 512
Много благодря за компетентното мнение. Аз  си избутвам кожичките с нещо като маркер- той е мек- едновременно омекотява и избутва /знаеш за какво говоря,нали?/..по този начин не бих могла да нараня нито плочката, нито кожичката.

# 86
  • Мнения: 53
Аз на маникюр не ходя.Станах толкова добра,че сама си го правя.Само при мисълта какъв Хепатит В или С могат да ми лепнат.Отваряйте си очите с какви инструменти ви го правят

# 87
  • Мнения: 4 916
Аз на маникюр не ходя.Станах толкова добра,че сама си го правя.Само при мисълта какъв Хепатит В или С могат да ми лепнат.Отваряйте си очите с какви инструменти ви го правят

по-скоро дали имат стерилизатор.

Последна редакция: пн, 12 фев 2007, 18:46 от argun

# 88
  • Мнения: 1 449
А да ви попитам...какво правите, когато  капачките на лаковете ви засъхнат и не се отварят? понеже моите ги държа в една чанта, а не подредени изправени-  нв можах да отворя 2 лака, а са нови и на OPI, ne ми се ще да ги прежаля и да ги хвърля. Някакви идеи?

Пробвай да ги пуснеш в съд с вряла вода и после ако не се отварят опитай да ги стиснеш внимателно с клещички с едната ръка, а с другата развърти самото шишенце.

# 89
  • Мнения: 13 512
А да ви попитам...какво правите, когато  капачките на лаковете ви засъхнат и не се отварят?

Пробвай да ги пуснеш в съд с вряла вода и после ако не се отварят опитай да ги стиснеш внимателно с клещички с едната ръка, а с другата развърти самото шишенце.
много ти благодаря, довечера ще го пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт