Февруарчета 2024 -Тема 13

  • 19 907
  • 407
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 158
Болките са като менструални и с времето се засилват и стават много на често. Момичета, имам въпрос към тези, които са си били фраксипарин. Още в началото на бременността, като го биех до 3 месец, ми излизаха едни сурбящи петна, като ухапване от комар само по корема. После го спрях обаче тея сърбящи петна продължиха да се появяват от време на време... не знам какво ги активира... до ден днешен се появяват, ама не сърбят вече.... при вас има ли нещо такова и знаете ли нещо по въпроса колко време ще излизат... аз вече родих, не съм слагала фракси от 3 месец...иии не спират....

# 31
  • Мнения: 79
При мен пък само една приятелка ме проверява, защото термина ми е на 23 и тя има тогава рожден ден. Smiley Също имахме случка наскоро, че като не й вдигнах, а й затворих започна да ме притеснява в Месинджър да не съм родила. Трябвало да стискам до нейния рожден ден, почти всеки ден ми звъни и ми го казва. Малко досадно, много повече забавно. Честно казано мен не ме дразнят такива проверки, а може би вас повече хора ви тормозят. Радвам се, че имам загрижени хора около себе си, не са много. Sweat Smile

# 32
  • Мнения: 332
Болките са като менструални и с времето се засилват и стават много на често. Момичета, имам въпрос към тези, които са си били фраксипарин. Още в началото на бременността, като го биех до 3 месец, ми излизаха едни сурбящи петна, като ухапване от комар само по корема. После го спрях обаче тея сърбящи петна продължиха да се появяват от време на време... не знам какво ги активира... до ден днешен се появяват, ама не сърбят вече.... при вас има ли нещо такова и знаете ли нещо по въпроса колко време ще излизат... аз вече родих, не съм слагала фракси от 3 месец...иии не спират....
И аз като бих до 4я месец фракси и после клексан ми излизаха такива огромни сърбящи червени петна. После като ги спрях пак излизаха. Бях чела за жени на които мнооого време след като са ги спряли все още от време на време им излизат такива петна. Ти сега секцио ли роди? Защото след секцио се слага пак фракси.

# 33
  • Мнения: 1 002
Момичета, днес на бял свят се появи малкото човече Стела, едва 2500, 48 см😊 усещането е неописуемо, дето се вика "Най-после излезе човек от мен" 😆

🥰

# 34
  • Мнения: 356
Момичета, с 42 дневния болничен издаден от болницата аз трябва ли да подавам някакви приложения? Занесох болничния на работа но сега се сетих че имаше някакво приложение което подавах и аз но с този болничен ли е или със следващия от педиатър? Имаше една много хубава статия някой беше сложил тук за тези неща но не мога да я намеря.

# 35
  • Мнения: 345
Честито за Стела , да е жива и здрава Simple Smile

# 36
  • Мнения: 107
Момичета, с 42 дневния болничен издаден от болницата аз трябва ли да подавам някакви приложения? Занесох болничния на работа но сега се сетих че имаше някакво приложение което подавах и аз но с този болничен ли е или със следващия от педиатър? Имаше една много хубава статия някой беше сложил тук за тези неща но не мога да я намеря.

След този от болницата взимаш от педиатъра  още един. Като изтече и той се попълва при работодателя декларация за първата година и после още една за втората. Това знам аз.

# 37
  • Мнения: 158
Честито на мама и здраве за Стела! 😘 а иначе бормално родих, но петната все така си излизат....

# 38
  • София
  • Мнения: 323
Честита да е Стела и много да ви радва! Бързо възстановяване! Flowers Tulip Flowers Cherry Blossom

# 39
  • София
  • Мнения: 8 564
Честита да е Стела! Да носи радост и светлина в света! Бързо възстановяване на теб, Няма смисъл! И да разкажеш като можеш Wink

# 40
  • Мнения: 224
НямаСмисъл, честита да е малката бонбона Heart да ви е здрава и безгрижна; на теб бързо възстановяване и като се посъвземеш, да пишеш по-подробно как излезе човек от теб 🤪

# 41
  • Мнения: 1 976
Добре дошла на Стела! Gift Heart Честито и бързо възстановяване на мама Flowers Hibiscus

# 42
  • Мнения: 332
Честита да е Стела, нека расте здрава и щастлива, а на мама бързо възстановяване 🥰
А за петната се сещам че една лекарка ми беше казала че щом веднъж са се появили, после могат периодично да излизат през годините, вероятно при някакви реакции на организма, но не помня какво беше точно обяснението. Просто ми беше казала да го имам в предвид и да не се чудя ако се появят ей така по някое време без видима причина.

# 43
  • Мнения: 26
Момичета,за тези,които не са родили все още и са с планово секцио,Вашият лекар препоръча ли ви гел против сраствания?Моят ми препоръча 2 вида,като разликата в цената им е доста голяма.Единият е Hyalobarrier 550лв.,а другият е HyFence с цена 1200лв. ако го поръчат от болницата.До колкото ми обясни първият се държи в хладилник и действа за първите 7 дни,а другият може и на стайна температура,което е добре,когато се сложи по време на операцията и действието му е до 40 дни след операция.

# 44
  • София
  • Мнения: 8 564
На мен доки ми каза, че срастванията са повече въпрос на техника на оператора. Ще мога да кажа след известно време дали е била права Simple Smile Само не знам колко време отнема да разбере човек дали има сраствания.

Общи условия

Активация на акаунт