Майски бебета 2024г. - Тема 8

  • 19 661
  • 759
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 351
Момичета, помагайте. Много сте напред с покупките, аз дори списък нямам. Моля ви пуснете ми вашите списъци, ако са и с линкове още по-хубаво. Първо бебе ми е и не знам от къде да започна, около мен приятелките ми не се раждали.... Много ви благодаря!!

Вики, в групата в ФБ преди доста време бях качвала един доста подробен списък като идея, естествено не всичко е необходимо - въпрос на лични предпочитания.

# 76
  • Мнения: 182
Благодаря ви! Ще разгледам

# 77
  • София
  • Мнения: 346
Ние сме с джак ръсел. Пуска косми, няма как. Всеки ден пускам прахосмукачка, мислим да купим и робот. Искам детето да расте с домашен любимец. Самата аз умирам за животни, искам и то да ги обича. Също съм чувала, че децата които растат с животно са по-устойчиви на алергии.

# 78
  • Мнения: 297
И аз съм с Джак Ръсел и когато роднините разбраха, че съм бременна ме питаха дали няма да оставя кучето при някого първите месеци. Абсурд! Моп и прахосмукачка и готово, а и детето ще свикне дай боже. Мъжа ми заглежда роботите, но още не сме взели.
Като казахте покупки.. знаете ли какво да включва комплекта с ножичка за нокти и гребен (кой уред ми е задължителен)? Не знам дали тези готовите комплекти са окей или да си го сглобя сама.

# 79
  • Мнения: 62
Ние също сме с куче, чихуа, притеснява ме, само че е малко своенравна и много привързана към мен, та дано не е голяма драма като се появи бебето. За покупките - имаме само количка и един повивалник, който взехме втора ръка.
Какво мислите за МБАЛ Света София на бул. България? Те имат ли неонатология, как е със специалистите през празници, нощта, уикенда?

# 80
  • Мнения: 7 218
Най вече ножичка за ноктите,моята почти нямаше коса,нямаше крусти какво да сресвам.😁бях взела от Айко готов
Сега видях че и в Хиполенд има

# 81
  • Мнения: 1 787
lovelycherryberry, моя приятелка роди там преди няколко месеца. Там се следи, наложи се да лежи за задържане в началото и още тогава каза, че условията са много добри (нови стаи, хубава храна), мина по здравна каса. От раждането също остана много доволна, роди нормално, бебето е здраво. Върти ми се, че лекарката се казва Бонева или нещо подобно. Не мога да кажа как са от към неонатология. Казват, че Майчин дом и Токуда са топ в това отношение.
Em22, това ми е от “любимите въпроси”, заедно с разни загрижени коментари как ще се оправям с кучета и бебе и т.н. Обикновено отговарям, че са част от семейството и е все едно да си изхвърлим децата и няма повече въпроси по темата. 😉

# 82
  • Мнения: 250
Ние си имаме по-голям космат брат😅! Взех ме го две години преди първото бебе! Той е хипер космат и имам робот който само заради него работи два пъти на ден… и въпреки това все сме пълни😅!
Но това е най-хубавото което можеш да направиш за бебето- да расте с животно, защото така със сигурност намаляваш шансовете му да развие алергии в бъдеще! Иначе често ще намираш косми сред играчките или ще вадиш от устата на бебето😅…
Има ли сред вас такива с кучета? Ние осиновихме едно куче пролетта, преди изобщо да сме мислили за бебе. Имала съм куче и преди, но от средно големите към дребни. Сега си имаме едно черно 16кг куче, което е смеска някаква с нещо ловно. Обаче колкооо косми пуска не е истина, а даже е и дългокосместа. Малко се притеснявам как ще се случват нещата с толкова косми и бебе. Някой ако има опит ще се радвам да сподели🍀

# 83
  • Мнения: 2 891
Мен пък никой не е посмял да ме пита дали ще махнем кучето 😁 Щот ме познават сигурно и знаят къде ще ги навра.

За Св. София аз съм със смесени чувства, по отношения на Мазнейков и жена му основно, а и за други ситуации, в които ми се е налагало да ги посещавам. Нищо свързано с АГ обаче. Иначе знам, че Зебрите там си правят ражданията, което е ок. Нова болница е, луксозна, със сигурност нямат неонатология като в Токуда и Майчин Дом, и май и Надежда са с най-високо ниво. Но така или иначе повечето частни нямат.

# 84
  • Мнения: 205
Ние още нищо не сме купували. По-големите неща като количка, кошара, гнездо и т.н. ги имаме от баткото. Ще се наложи да купим още едно столче за колата. Ще видя какво ще мога да използвам от дрешките, но сигурно няма да са много неща, т.к. той беше зимно бебе.
Със заек и куче, кръстоска между кокер и лагото сме. Космите са много, особено ако изтървем момента да подстрижем кучето, въпреки чистенето всекидневно 😂

# 85
  • Мнения: 994
Предният път взех комплект несесер, ножичка, нокторезачка, гребен, полички, Петка, аспиратор за нос. От тях ползвах ножичката и нокторезачката, затова сега само това ще взема за бебо.
Иначе по темата за кучета, нямаме куче, но сме трима с дълги коси, та косми има, а преди имахме и котка. Реално от изяден косъм, освен да го намерите после в памперса няма какво да се случи Simple Smile.
Междудругото за прах вкъщи препоръчват много въздухопречиствател и моят опит е, че с него прахта намалява.

# 86
  • Мнения: 186
Определено няма да гладя, нямам време и сили за такива неща. От сушилнята нещата излизат мекички и гладки и без това. За дезинфекция на дрехите - пускам на 60 градуса в пералнята, което може. Имам и бебешки дезинфектант, ако се наложи.

# 87
  • Мнения: 322
Предният път взех комплект несесер, ножичка, нокторезачка, гребен, полички, Петка, аспиратор за нос. От тях ползвах ножичката и нокторезачката, затова сега само това ще взема за бебо.
Иначе по темата за кучета, нямаме куче, но сме трима с дълги коси, та косми има, а преди имахме и котка. Реално от изяден косъм, освен да го намерите после в памперса няма какво да се случи Simple Smile.
Междудругото за прах вкъщи препоръчват много въздухопречиствател и моят опит е, че с него прахта намалява.

Абсолютно съм съгласна за пречиствателя. Откакто си взехме пречиствател и дифузер, вече не мога да вирея в София без тях, особено през зимния сезон. Това е може би една от най-смислените ни покупки и съм сигурна, че ще го използваме постоянно като се роди бебето. Simple Smile

# 88
  • Мнения: 674
Ютията на максимални градуси развива между 170 и 210. Не знам реално дали има нужда, но наистина и за мен е приятно да са му изгладени поне първите 6 месеца. Чела съм, че сушенето на слънце е антимикробно, но в София докато живеехме и аз ползвах само сушилня.
Прахоляк не ме притеснява, а въздухопречиствателите си представям, че биха ни изнежили.

# 89
  • Мнения: 286
Това с гладенето и аз не го разбирам, до колкото схващам е за дезинфекция. Аз имам парогенератор - това достатъчно ли е? Или трябва да е нормална ютия?

Иначе имам сушилня, доколкото разбрах от вас - това е достатъчна дезинфекция.

Общи условия

Активация на акаунт