Финансова грамотност и финансови възможности - защо често не ги различаваме?

  • 7 956
  • 198
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 4 604
Това че храната е по-евтина е някакъв мит. Живяла съм в София, във Варна, сега в Стара Загора. Учила съм в Бургас. Цените на хранителните продукти не съм виждала да се различават с някакви огромни суми. Незабележими са разликите. Виж разликата в заплатите е осезаема, според мен.

# 121
  • Melmak
  • Мнения: 3 275
Мисля да потърся работа в Хасково и да мигрираме. Така като слушам.. за какво ми е да се късам от работа в София???

# 122
  • Мнения: 5 118
Недей, достатъчни са ни високопланинските жители.

# 123
  • Мнения: 8 012
уж в счетоводството математика се ползва, ама само стъкмиститка виждам тука..
ще онагледя простичко нещата с факти и цифри - преди 18 години съм взимала без много опит или завършено висше образование, без връзки и шуробаджинащини 4,16 пъти x минимална заплата от 180 лв. тогава..
все едно сега някой без много компетенции и никакви връзки, да взима 3868 лв. само защото е работлив...
де да беше така..щяхме да сме втора Швейцария..

# 124
  • Melmak
  • Мнения: 3 275
Недей, достатъчни са ни високопланинските жители.

От полето съм аз, не съм високопланинец.


Два езика говоря, магистър по финанси съм. За физическа работа не ме търсете, че там опит нямам.

# 125
  • Мнения: 5 118
Чиновниците сме достатъчно.И други не ни трябват, ама не можем да ги спрем.

# 126
  • Мнения: 4 604
Демек има наплив от желаещи да живеят и работят в Хасково?

# 127
  • Мнения: 19 196
Демек има наплив от желаещи да живеят и работят в Хасково?

Да, връщат ги чак желаещите, че са много.

# 128
  • София
  • Мнения: 35 288
Наливат се от околностите, както се случва с всеки голям град.
Нямат препитание хората, иначе никой никъде няма да ходи.

# 129
  • Мнения: 5 118
Един като дойде и мъкнат цялата рода.

# 130
  • Мнения: 18 687
Наскоро сложиха вътрешна граница и обявиха екстериториалност заради бежанците от София, търсещи швейцарски стандарт в Хасково.
Демек има наплив от желаещи да живеят и работят в Хасково?

# 131
  • Melmak
  • Мнения: 3 275
Ето, аз също се опитвам, ама буболина ме върна..

# 132
  • Мнения: 8 012
Един като дойде и мъкнат цялата рода.
не мъкнат от хубаво родата..не е защото е много яко или евтино в Хасковско, или защото има големи заплати там..
не са за завиждане, нито заслужават презрението бедните селяни, които нямат поминък по селата в Родопите и пътуват по 2 часа в едната посока, губят близо 16 часа на денонощие от живота си, за да работят на 10 часови смени и да взимат накрая великите 1000 лв.
ако имат деца се редуват графиците със смените на бащата и майката, а децата често ги взимат по дългия път до работа с тях, за да ги предадат лично на другия родител, защото няма на кой да ги оставят в промеждутъка..
ако им бяха нормални заплатите можеше и не цялата рода, ами само единия да работи примерно и да не се 'мъкнат' всички за единия хляб..

# 133
  • Мнения: 5 118
Не пътуват, наемат квартири и като се ориентират къде ще им учат децата си купуват апартаменти.И изобщо не са бедни, харчат си доволно.

# 134
  • Мнения: 25 808
Ето, аз също се опитвам, ама буболина ме върна..

И аз стегнах един куфар и хукнах към Хасково, ама буболина беше направила блокада на пътя и се наложи да се върна... Cold Sweat
Е, не обвинявам само нея – на блокадата явно са били всички хасковски богати бачкатори, които си бранят хляба от гладните навлеци от Стара Загора, че и от София.
Любопитно ми стана – а какво ли е заплащането на счетоводителите в Хасково? Щом простите бачкатори взимат големи заплати, счетоводителите сигурно се разписват на над 10 000 лв.?

Общи условия

Активация на акаунт