За невъзможната любов

  • 3 892
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,
Накратко за мен- жена на 30 години с две прекрасни  малки дечица  и любящ съпруг с когото сме заедно от вече 12 години.
Той се чудесен съпруг, грижовен и всеотдаен, имаме стабилни професии и сходни интереси и характери. Грижи се добре за децата.
Та историята ми е следната- преди 3г в една приятелска компания /на най-добрата ми приятелка/срещнах мъж, който още от самото начало ме грабна, по-млад от мен с 5 години, образован, начетен и въобще не отговаря на скромните си 25 години..Сериозен е не е женкар,както споменах стеснителен е.
Оттогава вече 3 години не мога да спра да мисля за него, има чувства и той, бъзикаме се и т.н, по приятелски,но не сме говорили директно. Не мога да предприема нищо, а компанията в която е и той ми е много ценна и не ми се иска заради собствените ми чувства да бягам.. Трудно ми е и незнам,какво да правя, не си отива това влюбване вече толкова дълго. Не ми се иска да се измъчвам, не съм и от хората,които изневеряват. Моят съпруг е добър и в леглото, не се оплаквам, просто това чувство не ме напуска и май ще трябва да се отдръпна от приятелската компания за известно време…Дайте съвет и попадали ли сте в подобна ситуация…
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 9 721
Не си слагай таралеж в …Ангажирай се с нещо повече от дечицата и любящия съпруг, за да не мислиш за глупости.
Не е любов, а сексът е възможен, ако си търсиш неприятности. Хванала си се доста млада със съпругът ти и сега се проявяват някои пропуснати ползи.

# 2
  • Мнения: 2 769
Имаш добър съпруг и 2 деца ,защо ти е да разваляш това,всеки мечтае за щастливо семейство ,а ти бягаш от него ,няма какво да те посъветвам голяма жена си ,аз ве бих развалила семейството си и бих спряла контакт с въпросния господин

# 3
  • Мнения: 18 571
Била си на 18 като сте се свързали с мъжа ти и  не си опитала други - вероятно е същото или по-зле. Имаш всичко и  искаш да го нямаш.  Ще има и други да те привличат, всеки ли ще опитваш?

# 4
  • Мнения: 516
Непопулярно мнение, но според мен ти не присъстваш емоционално в този брак, щом се захласваш по други мъже. Не съм от хората, които подкрепят "да си седиш на мястото" само заради идеята за семейство. Виждала съм как свършват подобни истории, в повечето случаи не е добре. Не те съветвам и да зарежеш всичко и да се хвърлиш на врата на новия.
Настрани въпросният господин, помисли за това на какво се дължи неудовлетвореността ти от сегашното ти положение, защото ако не е този, след време може да се захласнеш по друг или да се появят проблеми между теб и съпруга ти.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 130
Моето мнение като последното.
Иска ти се и само не си намерила повод.

Тъпото е, че сте в една компания. Само заради това ти казвам - не.

# 6
  • Мнения: 989
Прекалено дълго е продължило това "захласване". Според мен е редно да прекратиш отношения с момчето, не си правиш услуга като продължаваш, така нараства и желанието към него. Не си струва да си разбиеш семейството, заради единия секс (защото не вярвам каквото и да е друго да излезе)
Мъжа ти знае ли за тези "приятелски отношения"?

# 7
  • Melmak
  • Мнения: 3 029
Моето мнение се покрива с това на Мистик.

Търсиш си повод просто.

# 8
  • Мнения: 21 477
Така става като пропуснеш младежките влюбвания и скочиш направо в семейния и майчински живот.

Но сама си си избрала как ще живееш, сега е тъпо да се захласваш по най-близкото младо момче , само защото си пропуснала това, дето му викат да си поживееш. Все пак две малки деца разчитат на тебе.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Хммм, мен много ме съмнява авторкиният мъж да не е поглеждал друга за 12 г. Wink

Въобще не я навивайте, че прави нещо чак толкова лошо.

# 10
  • Мнения: 11 363
А бе, кой брак след десетки години не подокучава? Не всеки иска монотонен "щастлив" живот!
Защо пък трябва ОБЕЗАТЕЛНо да има нещо в брака, човека, отношенията за да му се приключенства на човек? Някой просто са приключенци и с Ангел Господен, дето им е лика прилика да ги събереш душата и г*за искат приключения!

Авторке, с тоя ще е тъпо да се нахендриш /дискретността ще е трудна/, но според мен рано или късно ще минеш през зелето Simple Smile) Човещинка!

# 11
  • Мнения: 46 526
И на създали семейство след 30-те се случват тези неща. Пък и тя е била на 18-19 г., вероятно е имала други тръпки преди това. Аз също заживях с мъжа ми на тази възраст, но не съм била без човек до мен от 16-годишна, изживяла съм си каквото съм имала да изживявам...

Хммм, мен много ме съмнява авторкиният мъж да не е поглеждал друга за 12 г. Wink

Въобще не я навивайте, че прави нещо чак толкова лошо.
Да погледне, да си представи е едно, да е един и същи мъж в главата ѝ в продължение на 3 г., съвсем друго.
Според мен просто го идеализира. Следващият път като си фантазира, да си представи, че е зле в леглото и готово Trollface

the Дорис, има и луди като мен, които обичат рутината, а приключенията ги плашат. Колкото по-монотонно, толкова ми е по-добре Laughing

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Човече, в повечето случаи проблемът е, че на 17-18 не знаеш какво и как да изживееш. Wink Ама това го разбираш на едни малко по-зрели години.

# 13
  • Мнения: 391
Хм.. провокира ме да се включа със съвет.
Уважавам чувствата ти. Уважавам това, през което преминаваш вече 3 години. И уважавам факта, че имаш семейство.
И все пак, човешкият живот и написаните за взимане уроци са много извън съждението “стой си на гъза” и душата е нещо сложно, а сърцето си иска своето. Осъзнавам разкъсването ти.
Вероятно е, бракът ти да не е емоционално удовлетворяващ те. Но и друго ще ти кажа. Ти тази твоя “тръпка” и любов тригодишна.. не го познаваш този човек - поне не така като жена - мъж. Не знаеш как се държи, когато е във връзка, в леглото, като става сутрин, не знаеш за някой дребен досаден навик, който има и би те възмутил и приземил.. покрай него си, харесва ти личността му, харизмата и вероятно почваш да си мечтаеш нещо с него как би било… това знаеш ли как се нарича - САМОВЛЮБВАНЕ. Една жена следва да отдаде чувствата си на мъж, който се е заявил за тях, показал, доказал, убедил я е тази жена, че я иска и е готов за нея, спечелил я е.. нищо от горното при теб не се е случило. Ти просто си фантазираш колко прекрасен е този мъж, а ако се озовеш с него в реалния живот - може би ще останеш много разочарована.
Има вариант, разбира се да останеш и очарована и да се получат нещата. Но случи ли се това просто си анализирай отношенията със сегашния ти мъж и бъди откровенна със себе си, ако нещо ти липсва в тях. И бъди готова да продължиш напред и сама. И каквото сабя покаже с новите кавалери.

# 14
  • Мнения: X
Как си представяш живота с този мъж?
Развежда се, грабва децата и отиваш при него. И заживяли щастливо, дрън, дрън.
Докато не се сблъска с реалността, няма да мирясаш, то е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт