Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 35

  • 28 608
  • 741
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 6 292
Понеже сте на вълна ремонти да покажа студио, което завършваме. Казаха ми цветове и плоскости, които искаха и трябваше да измисля обзавеждането. Поради липса на бюджет отхвърлиха падащо легло с диван пред него. Студиото е в нова сграда в София и беше на мазилка и замазка. Имаше промяна на ВиК, ел., малко шпакловки, местене на 2 отвора за врати. Излезе 40500 лв с абсолютно всичката техника и обзавеждане, баня, осветление, труд за майстори и метериали. Моля не цитирайте утре да изтрия. Ще се дава под наем, но нямам идея за колко.

Последна редакция: чт, 21 мар 2024, 09:43 от drago_2008

# 436
  • София
  • Мнения: 3 910
Стъклената преграда колко е излязла /с монтажа/? Имах идеи за подобна.

# 437
  • София
  • Мнения: 6 972
Поздравления, Драго Flowers Hibiscus Много симпатично, изчистено и практично, има доста шкафове за багаж, въпреки мини размерът...супер.

# 438
  • Мнения: 6 292
Стъклената преграда колко е излязла /с монтажа/? Имах идеи за подобна.
4950 лв

# 439
  • София
  • Мнения: 3 910
Благодаря.

# 440
  • Мнения: 2 193
Drago_2008, много хубаво и функционално се е получило! Колко кв. м е това студио?

# 441
  • Мнения: 14 635
Попитай ги и какъв наем ще искат.Интересно е,нали затова е темата.
На мен ми идват в повече топкова много шкафове,но щом клиентите ги искат,ок.

# 442
  • Мнения: 9 876
Ти дизайнер ли си, защото е чудесно! От шиЗ до този вид, вкл. Баня, кухня и всички мебели, под, стени - не мога да повярвам че е дошло само 40000 лв. Просто...  Много добре

# 443
  • Мнения: 6 300
Браво, Драго. Много сполучлив дизайн на кухнята, така че да обере визуално колоната. Но не мога да се ориентирам къде е хладилникът? Харесват ми и плочките на пода.

# 444
  • Мнения: 3 137
За мен липсата на нормална маса е голям минус. Каква е идеята на тази скъпа стъклена преграда и от кого трябва да се крие спалнята, като в тази кухня няма място, където можеш да поканиш някого да седне? Вместо бар-шкафа можеше да се сложи разтегателна маса, опряна до стената. Ако имаше маса, можеше да се спести миниатюрното бюро и да се направи нормален гардероб.
Другият минус е шкафа точно под климатика. Спира циркулацията на въздуха, датчиците отчитат повишено охлаждане/загряване и е предпоставка за бързо разваляне на уреда.
Иначе цветово е приятно и неутрално.

# 445
  • Мнения: 6 292
krasimilo, светло, т.е. подовете, са около 31 кв.м.


Silverstone, да, ще споделя още не са решили.


Barbabeau, хладилникът е в коридора, отваряш вратата и веднага вляво. Вижда се леко до гардероба. Не искаха да шуми нощно време и това им беше приоритет.


rumka833, да, толкова излезе. Понеже се спомена баня за 13000 лв... Тук трудът беше около 9000 лв. тотал. Не съм дизайнер, поне не по професия, но ми се случва и това да правя и тук ми отредиха тази роля. Собствениците не са българи, а се познаваме отдавна.



d&b, толкова е малко, че за маса и гости не е удачно. Преградата беше по тяхно настояване. Аз лично многократно се опита  да ги убедя, че за мен е по-добре диван и падащо легло, което да не се омерисва толкова и още други неща, но категорично ми отказаха, а трябваше да се вмъкнем в определена сума. Шкафовете са много, но някак не натежават. За дрехи на един човек шкафовете са достатъчно, вкл. и под леглото с пликове за съхранение, зад леглото има ракла, едната колонка е с рафтове, другата с лост. Отсреща гардеробът има пак рафтове и лост, все пак е 40 см дълбок и има кат да се ползва. Коридорът ще поеме всички външни дрехи и обувки, има и шкаф за прахосмукачка там.
За бюро ще се ползва "масата", другото е с функция тоалетка.
Климатикът ме консултираха специално, че е с достатъчно място за циркулация на въздуха. Таваните са 2.80 м, а шкафът отдолу 2.05 м. Само за охлаждане е сложен и собствениците ми отказаха да го сложим над кушетката.
Много пъти съм чувала как дизайнерът трябва да убеди клиентите, че така не се прави за разни неща, но в крайна сметка някои хора нищо не ги интересува, а дизайнерът има нерви и чувство за съмосъхранение, а и друг плаща.... Поне избягахме от супер натрапчиво сивите интериори и куп други странни идеи и стана доста приятно.

Благодаря на всички за коментарите и милите думи!

Последна редакция: чт, 21 мар 2024, 08:43 от drago_2008

# 446
  • Мнения: 9 657
Много добре е станало Simple Smile ама аз обаче съм в шок от цените, не съм правила ремонти много отдавна. Единствено не знам дали не е могло да се сложи малко двуместно диванче на мястото на лежанката, че не изглежда удобна за облягане честно казано.

# 447
  • Мнения: 6 292

Няма място, 92 см е тя. Има възглавнички и е добре с тях.

# 448
  • Бургас
  • Мнения: 6 022
За момент си помислих, че е моето студио, докато не видях преградата Simple Smile Точно същото разположение! Моето излезе на два пъти по-ниска цена преди 2 г.
Наемът е 500, като в района може да се даде и за 600-650. Нямам тераса, това сваля малко цената.

# 449
  • Мнения: 18 503
Драго, много добре се е получило, поздравления.

Общи условия

Активация на акаунт