Как да се успокоя

  • 2 670
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 451
Спокойно, всичко е наред! Вместо да се паникьосваш за това и онова, радвай се на щастливото събитие, което те очаква. Зная, че страха ти е породен най-вече от това, че преди време си изгубила бременност. Но сега се постарай да си супер спокойна, за да се роди едно здраво и усмихнато бебче. Не се вманиачавай! Ако се налага, посети психолог. Той ще ти помогне много да надвиеш страховете си. Hug

# 16
  • Мнения: 6 461
Не се тревожи.
Нормално е да се притесняваш,понеже ти е минало през главата.
Бъди спокойна...за теб и за бебчето е по -дбре.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 827
Колкото повече се притесняваш,толкова повече вредиш на себе си.Вземи и се успокой,Всичко ще е наред с бебчо  bouquet Grinning.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 064
Ще се притесняваш винаги, до момента в който не видиш бебчето си живо и здраво !

Ами! Едва тогава почват притесненията... Затова - пази си нервите и не се вманиячавай. 90% е Божа работа тая, наистина, ако се повреждаха бебетата от една белина или гадна миризма, не ми се мисли. Тия предупреждения значат, просто, че не бива да се излагаш на подобни влияния често и задълго. Бъди спокойна, че те чакат още доста месеци, а детето има нужда от спокойна и весела майка Peace

# 19
  • Мнения: 683
Благодаря Ви!
Майка ми каза , че съм Луда  BlushАма аз взех да си мисля 4е е права   Simple Smile!
Права е! Престани да мислиш за това, кое ще навреди на бебето или на теб и започни да си мислиш какво ще е като го гушнеш, като се разхождате...Само хубави неща. Намери си нещо, дето да ти ангажира вниманието и така да се поразсееш малко, че бременеенето ти е дъъъъълго с лоши мисли. Успех!  bouquet

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Споко, като родиш притесненията стават още повече Peace

# 21
  • Мнения: 845
Мисли само хубави неща, за да се чувства бебчо добре. И бъди сигурна, че този път, че всичко ще е наред. Научи се да гледаш в бъдещето, какво ще бъде след като се роди и , че една приказка ще стане реалност.   bouquet

# 22
  • Мнения: 227
Единствено което може да навреди на бебчето това че непрекъсното се притиснявашза всичко,я по спокойно.

# 23
  • Мнения: 5 317
Колкото и банално да звучи,казвай си,че всичко ще е наред.Не се шашкай. Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 1 775
Мен, ако питаш, обърни целия мироглед smile3521. Гледай да правиш, това което е хубаво за бебо, а не да се пазиш от вредните неща. Ходи на разходка, слушай хубава музика, иди на ресторант, срещай се с приятни хора.......
Аз също загубих дете в трети месец, но така е било писано. Не ме е било страх после. Бях сигурна, че ще е наред всичко и виж какъв юнак се появи. А си лакирах ноктите точно преди да тръгна за болницата. И мен ме обявиха за луда. На мен пък ми беше кеф smile3534. Хем с контракции, хем хубава за бебо, нали отивам на първа среща Joy. А така не мислех и за болката. И аз съм мила с белина. Я си гледай живота и споко! Леко бременеене newsm10 Flowers Four Leaf Clover Hug

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Колкото повече се притесняваш толкова повече вредиш не себе си и на бебо.Мисли положително и всичко ще бъде О.К.Единствено ако се притесняваш от спонтанен аборт си почивай повече.
Успех и само усмивки! Laughing Laughing Party

Мисли позитивно!!!!
Леко бремвнеене и здраво и хубаво бебче на финала!!!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 635
Не съм сигурна, че мога да ти помогна.
Но ще ти споделя, аз какво правя, когато почна да изпадам в паника.
Но преди това, искам да ти кажа, че покрай проблемите на моя колежка в първите
и седмици, си бях приела, че и аз задължително, ще имам подобни.
Е нищо подобно, побърках се от повръщане и гадене, но човека си беше добре.

Та относно въпроса ти: Как да се успокоя.
Това, което аз правя е да се занимавам, с неща, които ме поглъщат изцяло.
При мен това е работата (учението, когато съм учила). Винаги ме поглъща.
Четенето на книги. В 17 седмица почина чичо ми, за да не се разстлойвам, си правех разходки
след работа по 5 до 7 км на ден, нищо, че е зима. И другото, което много развеселява
бъдещите майки е разглеждането на магазини за детски стоки, било то в града, било в нета.
Между другото разходки, четене, слушане на музика, танци и рисуване са класическите методи за релакс.
Тук бих добавила и аромати, но не се знае кои биха ти понесли в това състояние.

Дано съм ти помогнала на въпроса КАК, не просто да ти чета морал, че не е нужно да се изпада в паника.
Апропо по всички сайтове и книги, които съм прочела пише, че загубата на едно дете, не означава, че има причина
да загубиш следващото.

Пожелавам ти лека бременност.

# 27
  • Мнения: 2 498
Миличка, само мога да те посъветвам да не мислиш за лоши неща.....трудно е знам...и аз като теб бях голяма паника, абе направо параноичка, но слава Богу си имам 2 прекрасни деца...

Желая ти безаварийна бременност и здраво бебе на финала!

# 28
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мисли единствено позитивно, пази се, но не прекалявай с дреболиите. Стискам палци нещата този път да са наред.  Peace

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Здравей!И аз съм голяма паника и постоянно ми минаваха черни мисли докато бях бременна.И аз като теб имам една неуспешна бременност преди това и даже се страхувах да забременея отново,но чудото се случи и вече почти 5 месеца се радваме на една голяма сладурана.Опитай се да не мислиш чак толкова негативно и си избий всички лоши мисли от главата,така ще е по добре и за бебето и за теб.Знам че хич не е лесно,но вярвам че ще успееш.
Успех,стискам палци с бебо всичко да е наред!!!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт