нашата екскурзия до италия

  • 72 694
  • 255
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 639
Обожавам Италия,страшно я харесвам.Дъщеря ми учи в Болоня,миналата година бях там за 1месец.Невероятно красив град е Болоня,има си и даже две наклонени кули в центъра.Площади,катедрали,порти и най-старият университет в света,/в него учи щерката/,който заема почти целият център с автентична архитектура.Спокоен град с академичен дух.Много други забележителности,тихи,чисти и красиви квартали.Страхотна атмосфера.Тази година заминавам октомври и с малката дъщеря пак за около месец.Този път ще по обиколим Милано,Римини,Флоренция,Равена.Вече си купих и самолетните билети и нямам търпение.

# 181
  • У нас
  • Мнения: 304
magic power и аз също обожавам Италия.Е ,не съм видяла доста неща все пак,но иначе как ще имам повод да се върна newsm44 .А щерката какво учи в Болоня? Интересува ме алтернативата за моята дъщеря.Мерси предварително.

# 182
  • Мнения: 9 491
Много полезна тема Peace
Не съм я дочела до край...но мисля за екскурзия из Италия..и понеже сега, лятото там ще е още по-топло от тук, как е ако се иде есента...да кажем края на септември/ началото на октомври? Thinking

# 183
  • Мнения: 6 243
И тогава все още в Италия е активен туристически сезон и ще се прескачаш с купища японци и американци. Най-хубавото време за мен е ноември - не е горещо, но е меко, няма тълпи, на много места са останали само местните ... цените на хотелите са значително по-ниски. Била съм в Италия и в началото на декември - дори и тогава, въпреки началото на Коледната треска, пак е по-приятно отколкото през туристическия сезон. Но ако пък сте от хората които търсят оживление и навалица край себе си, септември е съвсем ок.

# 184
  • Мнения: 2 109
моето пътуване беше в началото на март, прекрасно време

# 185
  • Мнения: 1 313
Ние ще сме една седмица в курорт близо до Генуа, там също ли е по-топло от колкото тук по морето? За Рим съм се подготвила, че ще е голяма жега, курорта е доста на Север от него.

# 186
  • Мнения: 639
И за мен най-прекрасните есени си остават в Италия!С нетърпение чакам октомври за да замина!

# 187
  • Мнения: 485
Вчера се върнах от Италия - бяхме 10 дни, седем в Рим, ходихме и до Сиена и Флоренция. За мен беше невероятно усещане. Атмосферата на Навона, Кампо де Фиори и Фонтана ди Треви е невероятна. Сиена е зашеметяващ град. Централният им площад - Пиаца дел Кампо е прекрасен.

# 188
  • Мнения: 11 747
Ох..., направо не ми се чете за Рим! Размина ни се и тази година....
Октомври е хубаво там, казвате... До следващия октомври не ми се чака, а за този няма да се класираме...  Sad

# 189
  • Мнения: 258
       Pina,не чакай следващия октомври.Рим е невероятен през всички сезони.Тази година бяхме през септември там и макар,че беше дъждовно в един от дните,атмосферата е неописуема.Била съм и през пролетта в Италия,само че в Генуа,Милано,Венеция и Флоренция.С Рим все се разминавах до тази година,когато си го подарихме за 10 та годишнина от сватбата ни.Беше невероятно,заредих се положително за месеци напред.И непременно ще го посетя отново.

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Планирали сме 2 семейства да разгледаме Италия  с общо 3 деца  и 4 възрастни Децата са на 7,10 и 11 години Интересува как е най-добре да отидем със агениция на организирана екскурзия или със самолет лоу кост и кола под наем да обикаляме из Италия

# 191
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Планирали сме 2 семейства да разгледаме Италия  с общо 3 деца  и 4 възрастни Децата са на 7,10 и 11 години Интересува как е най-добре да отидем със агениция на организирана екскурзия или със самолет лоу кост и кола под наем да обикаляме из Италия
Обиколих Италия с организирана екскурзия и мисля, че това е по-добрият вариант. Забележителностите в тази страна са страшно много и ако искате да видите максимално от тях, ви трябва някой да ви води. Аз пътувах с тези http://www.spatia-tour.com/europe.php?tourid=1448814871  (Венци и Боян са много готини).

Сега видях, че са изключили Сицилия от маршрута Confused

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 09:34 от РЕНИ

# 192
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Да наистина хубава е екскурзията но е доста дълга  за деца мисля за 6-7дни да бъде нашата тип Класическа Италия

# 193
  • Мнения: 2 241
Изчетох цялата тема на един дъх. Много интересни неща сте казали и хубави снимки сте постнали... Heart Eyes
Ние през март ще летиме до Милано за 5 дни. Това е единственото което знам за сега   Crazy А и кацаме на Милано-Бергамо.
Иска ми се през тези 5 дни освен в Милано да отидем и до други градчета. Надявам се, че ще помогнете за една хубава програма.   bouquet

# 194
  • Мнения: 6 243
Ако съпругът ти е фен на Ф1 - идете до Монца. Моят беше най-доволен от тая част на престоя ни в Милано.

Общи условия

Активация на акаунт