нашата екскурзия до италия

  • 72 719
  • 255
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 784
Запазихме места в хотел Ибис Ка Гранда, с флекс минус оферта, т.е. без възможност за връщане на депозита, отдържан при резервацията на цена 49 евро на ден двойна стая. Мисля, че като оферта е добра. Като търся информация как да стигнем от Малпенса до хотела ми дава, че с автобус 42 се стига директно от летището до хотела - спирка Сентръл Стейшън за около час. Автобуси по тази линия тръгват от летището на всеки половин час. Доколкото разбрах билети могат да се купят при качването в автобуса. Ако има някой, който е по - запознат, моля да ми обясни дали в действителност това, което съм разбрала е така Embarassed Blush.

# 211
  • София
  • Мнения: 1 724
Вени9, може ли линк към хотела, къде се намира?

# 212
# 213
  • Мнения: 2 241
Видях го хотелчето, много хубаво ми изглежда... Само че си мисля дали не е доста далеч. Погледнах го и на google maps  и ми излиза, че е на 8.7 км. от центъра на Милано и с кола се взима за около 20 мин. Чудя се колко ли време ще е нужно за придвижване с градски транспорт newsm78

# 214
  • Мнения: 6 243
Милано има много удобно метро, с което ще стане доста по-бързо, отколкото с кола.

# 215
  • Мнения: 4 784
На повечето карти, които гледах ми дава около 4км отдалеченост от центъра, а в сайта на Акор хотелс, го дават 5км. А и само по една права улица се движим, все ще има някакъв транспорт за една - две спирки. Надявам се де...

# 216
  • Мнения: 2 241
veni9, вие на кое летище кацате? 
Аз доста харесах хотела, най-вероятно и ние там ще резервираме...

# 217
  • Мнения: 4 784
Кацаме на Малпенса. А вие?

# 218
  • Мнения: 2 241
Ние на Бергамо... все още не мога да синтезирам всичко, което чета из нета. Купих си пътеводителя на National geographic за Италия и си харесах доста местенца за обикаляне. Общо взето ми се иска да отидеме до Венеция и до Комо задължително. Не мога да реша обаче кои да са другите градове...

# 219
  • Мнения: 2 768
за тези, които кацат на Бергамо, в близост до летището е един от най-големите молове в Италия - Orio Center, с над 200 магазина.

не съм ходила, но в нета има много инфо.




Точно срещу летището е. Наистина огромен център!

Ако пътувате с деца обезателно посетете Гардаланд!
Дори и да сте без, Лаго ди Гарда е разкошно местенце, препоръчвам. Не случайно там са снимани кадри от Джеймс Бонд  Wink
Намира се между Бергамо и Верона.

# 220
  • Мнения: 4 784
 F_Diamond, сложна задача имаш Simple Smile!
 Ние не стоим пред такива размишления, защото дестинацията е само една - Милано.

# 221
  • Мнения: 301
Ние направихме една новогодишна луда обиколка за 10 дни_ Рим, Венеция, Флоренция, Неапол, Помпей. За съжаление морето беше бурно и Капри отпадна.
Беше страхотно въпреки натоварената програма, която бях намислила, а бяхме и с две малки деца- (добре че взехме една количка поне!).Видяхме толкова много неща, но благодарение на перфектната организация - имах точен план в кой ден, за колко време, какво да видим, с кой влак се местим и най-важното: предварително закупени билети за Ватикана, Вила Боргезе, Колизеумът, Уфици и  Галерия на Академията (Флоренция)! Опашките бяха невероятни!!! В 9ч сутринта вече нямаше билети за деня, а опашката се вие докъдето ти поглед стига...
Децата останаха с невероятни впечатления и нови знания- Канале Гранде, Сикстинската капела, научиха легендата за  Давид, за Микеланджело, за Ботичели, видяха как Дафне се превърнала в дърво(невероятната статуя на Бернини)... Просто изпълнихме програма максимум и сме страшно доволни, въпреки студеното време.

# 222
  • Мнения: 301
....На тези, които отиват в Милано, горещо препоръчвам да отскочат за ден до Стреза - на Лаго Маджоре !

# 223
  • Мнения: 934

Ако пътувате с деца обезателно посетете Гардаланд!
Дори и да сте без, Лаго ди Гарда е разкошно местенце, препоръчвам.

eta, според теб 2 дена дали ще бъдат достатъчни за децата да разгледат Гардаленд?
Спомням си, че беше пускала много интересни снимки от вашето пътуване.

# 224
  • Мнения: 2 768
О да, ще стигнат. Ние бяхме лятото и поради жегата ходихме две вечери, между 20 и 24ч. Не минахме навсякъде, но пък някои атракции потретихме  Laughing
През деня ще има доста повече време.

Общи условия

Активация на акаунт