нашата екскурзия до италия

  • 72 462
  • 255
  •   1
Отговори
# 45
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Прасенце, благодаря за отговора-устройва ме да пробвам, защото кръстника на децата има вестник и може да даде такава карта...Я кажи, като си човек на изкуството има ли музеи или подобни с гоблени-много съм запалена!

# 46
  • Мнения: 6 167
monda, много се настройваш  Stop
еба... си цените в тоя рим  Shocked
няма начин да не ти хареса! град музей, вечния град и тн.
( аз не съм била още , срам).
споко, после на давид под..... ще се чакаме във флоренция  Wink

# 47
  • Мнения: 1 417
За галерия Уфиций, може да си направите резервация по интернет. Билетите май обаче бяха малко по-скъпи, ама пък спестяваш висенето по опашките Wink

# 48
  • Мнения: 2 768
Сега прочетох в пътеводителя, че седмицата след Великден (когато сме в Италия) е Settimana dei Beni Culturali - седмица свободен достъп във всички музеи и исторически обекти, управлявани от държавата.
Това означава ли, че в Уфиций няма да има опашки или опашките ще са още по-огромни?  Mr. Green Предполагам Ватиканските музеи не са в това число?

# 49
  • Мнения: 6 167
Ета, ако е така супер би било! Къде го чете?
Няма начин да няма опашки пред Уфици, обаче.
ето един сайт ( евентуално може да има някаква полза от него) www.italia.it

момичета, искам да попитам дали някой от вас е бил на екскурзия в Италия с руал травел?
ето тези хора: http://www.rual-travel.com/

плюс, тези, които са били организирано на ескурзия в Италия - сега бъгларските  компании дават ли от тия машинки, в които слушаш екскурзовода? тоест, не да подскачаш около групата с надежда нещо да чуеш, а си имат слушалки и тн.  newsm78

# 50
  • Мнения: 1 727
Лени, аз бях в Италия с Руал, ние си бяхме с екскурзовод навсякъде, като във Венеция и Флоренция бяха местни и много добри, но при по-голяма група наистина не се чува добре ако не си до гида. Машинки не са ни давали, мислех че се ползват при индивидуални посещения, когато няма подсигурен гид.

# 51
  • Мнения: 6 167
Лени, аз бях в Италия с Руал, ние си бяхме с екскурзовод навсякъде, като във Венеция и Флоренция бяха местни и много добри, но при по-голяма група наистина не се чува добре ако не си до гида. Машинки не са ни давали, мислех че се ползват при индивидуални посещения, когато няма подсигурен гид.

а можеш ли да споделиш какво е нивото, като организация на екскурзията, пътуването, хотелите, храната,
каквото се сетиш, всъщност.  Peace

# 52
  • Мнения: 1 727
Аз бях с Руал на една от по-кратките им екскурзии - до Северна Италия (Верона, Пиза, Флоренция, Монтекатини, Венеция). От програмата и екскурзоводите съм доволна, организацията на място също. Но знаеш в Италия има много да се разглежда, а времето ни беше малко и си "препускахме" из обектите, но така е по повечето организирани екскурзии. Хотелът за тризвезден беше окей като стаи, но храната кофти. Слабото място беше автобусът, взет под аренда и старичък, изложиха се и с организацията по настаняването в него...

Като цяло става фирмата, ако човек не е много придирчив и взискателен. Пък и пред приятните изживявания и впечатления, някои неуредици се забравят бързо. Мен ми беше полезно като първа ориентация за страната.

# 53
  • Мнения: 2 768
Ета, ако е така супер би било! Къде го чете?
Няма начин да няма опашки пред Уфици, обаче.

Четох го във въпросния пътеводител (Рим - Джобен пътеводител), издание на Insight Guides и Discovery Channel , актуализирано 2005г.

Вчера по NOVA имаше предаване за Рим, гледахте ли го? Мисля, че се казваше "Без багаж".
От сега се подготвям психически за големите тълпи туристи  Shocked аз по принцип съм човек, който бяга от многолюдието, но в Рим .....  Думите на водещия бяха "Никъде не съм виждал толкова хора на едно място и такива огромни опашки за забележителностите"

# 54
  • Мнения: 948
За заминаващите за Рим: ето линк за моята най-най любим музей в Рим, и то не е точно музей, а къщата на Борджийте, Villa Borghese. Прекрасни статуи на Бернини. Аз минавам от там при всяко ходене в Рим, поне 3 пъти досега...

http://www.galleriaborghese.it/borghese/en/edefault.htm

Трябва резервация, иначе не пускат, резервира се за определен ден и час; ето тук:
http://www.ticketeria.it/ticketeria/borghese-admission-ing.asp

# 55
  • Мнения: 2 109
в Рим метрото стига навсякъде, има и електрички. Много по-бързо отколкото с кола. От летището има също електричка. 11 евро е до термини, без междинни спирки, без задръстване.
по-евтиния вариант е с другата електричка за 5 евро до Тибуртина (гара), и оттам с метрото за 1 евро до където искаш.
нашият хотел струваше 60 евро на нощ (началото на март)> казаха< че ако резервираме директно от тях< а не през интернет< е поІевтино
утре ще дам мейл>намира се на 5 мин пеша от термини<

Последна редакция: сб, 10 мар 2007, 13:21 от monda

# 56
  • Мнения: 2 109
Току-що се завърнах от 9-дневна командировка-разходка до Италия.
Първите 2 дни бяхме в Рим в една къща до термини, 4 ет направяен на хотел. ок беше. в сравнение с Флоренция беше страхотно даже. 60 евро беше стая за 2.  Разхождахме се много, почти не се наложи да ползваме транспорт (само до Ваткана с автобус, че закъснявахме за служба).
хотела:
Claudio
NAZIONALROOMS  ROMA
+3906/4742425
info@nazionalrooms.com

После пътувахме до едно градче в Тоскана: Cole Val D'Elsa. Беше страхотно красиво. Природата и  countryside бяха невероятни! Зелени свежи хълмове, окацани тук там от средновекновни къщи и градчета. Синьо небе! Облачета... Приказка.
Коле е между сиена и Флоренция. Хотелът ни беше 3*, хубав за класа си, 65 евро.
Пътувахме до Сиена (30 мин, 2.5 евро) и Флоренция (60 мин, 5 евро).
Може би защото флоренция беше накрая, и бебо ми липсваше, не ми хареса толкова. А може би защото нямаше жив италианец, беше бъкано с туристи, негри и китайци, които постоянно ти бутат чантi и колани в ръцете.... Улиците смърдяха на опикано. много гадно.
Сградите са красиви, разбира се, но са много сбутани една в друга и няма усещането за размах и простор, което ти дава катедралата в Пиза, например.  Може би главното предимство на Фиренце си остават галериите и музеите, които е добре да book-неш онлaйн предварително. Опашките са главозамайващи.  във флоренция непременно отидете на хълма,от който се открива изглед към зелия град. Друго важно нещо... най-прекрасното капучино пих на Понте Векио от страната на Уфици, едно малко кафене със сладолед.. Пих капучино с бита сметана. (не първото ми в италия). нощуването ни във флоренциябеше непланирано и се уговорихме с един B&B  . Да, но на другия ден ни пратиха в един гнусен бордей на същата улица. Беше кошмарно. Дори не можах да спя тамм. Все пак, много бях щастлива да посетя тези места.  Ще пусна снимки, когато се организирам да ги кача някъде.

# 57
Не знам - като чета все си мисля, че ако отида до Италия ще е с екскурзия. Никой не ми проговори нито на анлийски нито на френски по тези хотели. Намерих приятелка която е ходила. Попаднала е на страхотен екскурзовод миналата година - Катя Запрянова от Пловдив. Сега работела в Оданс. Нея смятам да потърся и да си реша проблема с Италия и италиянците.

# 58
  • Мнения: 13 512
Току-що се завърнах от 9-дневна командировка-разходка до Италия.
Първите 2 дни бяхме в Рим в една къща до термини, 4 ет направяен на хотел. ок беше. в сравнение с Флоренция беше страхотно даже. 60 евро беше стая за 2.  Разхождахме се много, почти не се наложи да ползваме транспорт (само до Ваткана с автобус, че закъснявахме за служба).
хотела:
Claudio
NAZIONALROOMS  ROMA
+3906/4742425
info@nazionalrooms.com
за тоззи направих резервация за 150 евро на вечер за двойна стая за другата седмица,  #Crazy  #Crazy

Цитат
Пътувахме до Сиена (30 мин, 2.5 евро) и Флоренция (60 мин, 5 евро).
това с какъв транспорт? С влак до Флоренция е 1 час и 40 евро  в едната посоко

# 59
  • Мнения: 664
момичета, ако не знаете това е страницата на влаковете в Италия - http://www.trenitalia.com/. Само да ви кажа, че ако пътувате с IC-интер сити и влакът има закъснение по-голямо от 30 минути ви дължат обезщетение(в Италия често се случва да закъсняват влаковете) отивате попълвате една форма и те ще ви върнат пари

Общи условия

Активация на акаунт