как бихте приели факта, ако ви се роди грозновато дете?

  • 14 769
  • 188
  •   1
Отговори
# 15
Децата се променят с възрастта- понякога погрозняват, друг път се разхубавяват.
Детето не се обича заради външността му. Избий си ги тия мисли.
Случва се и умни родители да имат глупави деца или обратното... Майка ми преподаваше на дъщерята на един от най-известните певци в БГ- била абсолютен музикален инвалид Laughing
Вярно е, че не всички деца са хубави, но за всяка майка нейното дете е най-прекрасното Peace
Има и друго.Ние с мъжа ми поотделно, всеки в себе си, без другия да знае сме се молили за "еди какво си" дете.Просто всяка подробност, за която сме се сетили- очи ,коси, характер, глас, дарби и прочие.И всеки от нас силно е вярвал, че точно това ще е детето.Даже аз много харесвах сладура от "Куче в чекмедже" и много исках на него да прилича.Може да ти прозвучи глупаво, несериозно и смешно това. Но сега имаме точно детето, което сме искали винаги.Признавам си , без бой, че като я родих бях ужасена и мислех, че акушерките са кьорави щом ми разправят каква е красавица.Че грозна си беше Rolling Eyes.И мъжа ми така си помислил, като я видял, но си казал, че ще си я обича, нали си е наша.
Само след 1 месец вече беше всеобща любимка.Така, че давай смело и просто си мисли най-хубавото и вярвай Heart Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 3 123
след аборт в 3-ти месец и загуба на близнаци в 5-ти месец,просто искам живо и драво дете!Да външността има значе,но по-скоро за самото дете,а не за мен-аз никога не бих се срамувала от него.

# 17
  • Мнения: 2 220
И аз си мисля, че детето е най-красивото за родителите си. Естествено, има и много други деца, които ми харесват страшно много. Но сина ми да е грозноват  Stop моля-моля. Та нали е взел нашите черти, няма начин да не се разпознаваме в него. Но докато бях бременна наистина и аз си мислех дали може бебето ми да е толкова хубаво, колкото племеннницата ми. Е, роди се момче и двамата покриха критериите ми за хубост.  Mr. Green Родителят си обича децата каквито и да са, измисля оправдания дори и за лошите му качества...

# 18
  • Мнения: 160
мила,
мисля,че имаш сериозен проблем с начина,по който приемаш света.няма грозни деца и дори детето  да не е толкова красиво като някое друго,родителите му го обичат безкрайно,защото им е дете.а питала ли си се как живеят майките от форума,,деца с увреждания,,знаеш ли колко много обичат те децата си.я се стегни малко.мисля,че не си готова да станеш майка,че не го искаш дълбоко в себе си и търсиш причина за това.не се пришпорвай,когато тези ти чувства отминат,действай смело.бъди сигурна,че мъжът до теб ще обича детето ви повече от всичко на света.
желая ти късмет.

# 19
  • Мнения: 4 380
И аз имах притеснения...Съпругът ми има чар, но поотделно взето е с много неправилни черти и изобщо не може да се нарече красив. Искаше ми се бебето избирателно да е взело от мен и него някои черти така че да се получи поне не урод ако не друго. Laughing Току-що родило се нито едно бебе не е красиво. Но в подутото личице се забелязваха очарователни черти на бъдеща синеока госпожица. Беше толкова красиво дете че хората се обръщаха подире ни. В автобусите се побутваха и не сваляха очи от нея. Чудела съм се винаги как е възможна такава красота и такива невероятни черти и от къде?  Grinning Мислех си че заченато в любов, детето няма начин да не бъде красиво. Сега в пубертета като че леко погрознява губейки детската невинност- страда и тя и аз. Sick Цял живот да ти повтарят на всяка крачка колко си красив и изведнъж да видиш гадни пъпки по лицето никак не е лесно. Laughing


Да, това са глупости че нямало грозни деца. Има и още как! Друг е въпросът, че майката и грозно си го обича.

# 20


iskam da kaja ne6to mnogo interesno- bebeto na moita priatelka e NE simpati4no no tia naprekusnato povtaria vij ia kakva e krasavica na kogo se metna takava i az vikam da da ,
u6i4kite na deteto iako star4at ,a tia ne zabeliazva misli 4e sa hubavi - neznam

# 21
  • Мнения: 6 618
Никога не съм се замисляла дали детето ми ще бъде красиво-това да не е чанта или дреха.
Всяко детенце е сладичко за родителите си .

# 22
  • Мнения: 801
ега ти темата, абе хора, вие не се ли замисляте, че всеки човек си има критерий за хубаво?!!!!! на теб ако не ти харесва някой, ще се намерят хора, за които ще е най-красивият човек на света.........пък бил той и с клепнало ухо или с крива уста..........

# 23
  • Мнения: 2 032
Пиша предивикана от глупостта на заглавието, така че съм в лееек афект. Но.
Как може, във форум, в който
-и сляп да си, пак ще усетиш болката на родители с деца със специални нужди, които се борят за децата си и ги обичат и страдат;
-и тъп да си, пак ще спреш да се замислиш за чудото да имаш дете;
-и само в клюкарника да висиш, пак ще забележиш колко хора искат, но не могат да имат деца и как страдат за това,
да седи някой и да се чуди колко било страшно да не ти се роди ГРОЗНОВАТО дете.

Това си е жива тема за човешката ограниченост и безхаберие, не дали можело на някой да се роди ГРОЗНОВАТО дете.

Ако имаш грам самоуважение, се опитай да си изтриеш тъпата тема.
Без абсолютно никакво извинение.

# 24
  • Мнения: 1 727
здравей:)Всеки си има своите притеснения и желания за бъдещето си дете.Това е нормално.Но не се затормозявай излишно.Щом и двамата искате детето е ясно че ще го обичате и ще е най-прекраснотото дете.

# 25
  • Мнения: 490
Що за въпрос и дилема???? newsm78

# 26
  • Мнения: 2 161
Отвратителна тема.Вместо да изпадаш в размисли,влез във форума "Родители преживели загуба".Може би чуждата трагедия ще даде ти даде отговора,който търсиш.Мислиш ли,че на някой му пука колко ще бъде красиво бебето му?Важното е да е здраво и да го има.

# 27
  • Мнения: 6 461
Отвратителна тема.Вместо да изпадаш в размисли,влез във форума "Родители преживели загуба".Може би чуждата трагедия ще даде ти даде отговора,който търсиш.Мислиш ли,че на някой му пука колко ще бъде красиво бебето му?Важното е да е здраво и да го има.
Peace

# 28
  • Мнения: 945
Всеки има право да има своите стархове, що да не ги сподели?

Или дай сега всеки път преди да споделим терzанията си да се zамисляме абе дали няма някой по zле от мен или там някое дете не умира от глад примерно.

Тоzи форум е zа помощ... каквато и да е тя. 

# 29
  • Мнения: 2 011
Грозни деца има,но не и за майките им,сигурна съм,че ще виждаш само хубавото в него,а мъжете не обръщат внимание на това,за което всъщност става реч тук

Общи условия

Активация на акаунт