Срещам трудности със захранването...яде царевични пръчки

  • 2 609
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 162
Тони, не солта е проблемът в случая със сиренето, а белтъка на кравето мляко. Между другото знам, че преди да въведат сиренето някои майки дават извара. И още нещо- зеленчуковите и месните пюрета, а също и кашите в съчетание с такива се водят солено ястие.
Не се притеснявай и не се чувствай виновна, заради царевичните пръчки и баничката. Знам колко е трудно да имаш едно любопитно бебе и още едно поотраснало дете, което вече яде всичко. Ние имаме подобен проблем с шоколадовите вафли на кака й. Не си направила нещо фатално, но ти си го знаеш. Все пак е добре подобна храна да се избягва, докато прояде както трябва. А и след това дори, макар че с още едно дете, за което тези правила не важат, е трудно. Tired

П.П. Поздравления за успеха с пилешкото пюре. Ето, трябва само търпение. Grinning

# 16
  • Мнения: 3 926
Съжалявам, че не си разбрала тона на поста ми. Ни най-малко не съм била подигравателна към даването на баница. Аз също давам на дъщеря ми да опитва разни храни, при все, че е с АБКМ и не трябва да яде млечни. Но за мен е важно детето да опитва това, което иска. Затова ти казах за педагогическото.
Въпросът ми беше съвсем добронамерен. Това, че си пада по месо е добре. Можеш да му свариш пиле или пуйка и да му ги накъсаш на топченца в чинийка. Вярно, че не е много голям, но със сигурност ще се опита да се запознае с тях. Ако имаш сладка царевица също може да дадеш. Изобщо можеш да му направиш цветна компилация от месце и зеленчуци, сварени на пара и намачкани, за да може все пак да ги взима с пръстчета. Предложи му различни варианти и сама ще разбереш. Явно му се ще да се държи като по-голям и това е добър шанс да му даваш от вашата храна, преди да сложиш подправки. Може да му е забавно да седи с вас на масата и да се пресяга за разни неща. А това, че яде царевични пръчки е ярко доказателство, че да дъвче му харесва Grinning

# 17
  • Мнения: 143
Лилфи, разбрах умисълът ти относно попарата, за кравия белтък.Да, не се бях сетила за това. EmbarassedНаистина е трудно с две деца, едното яде, другото само гледа, ти поне си запозната.Но наистина радостното в цялата ситуация е това, че бебето много добре дъвчи, или поне имитира дъвкане, а не гълта като мисирче, както правеше батко му. Но виновен за това беше пасаторът  Wink
 Асинка, наистина ще пробвам идеята ти да накъсам в една малка чинийка малко сварено месце от пиле и да видим дали ще му хареса. И въобще това, да може сам да си взима, сигурно ще му е интересно Wink
 Исках отново нещо да спомена: Боби много хареса банан, днес му дадох да опита малко, даже се разплака, дали е вече време за това обаче... Rolling Eyes
 Асинка, Лилфи, много сте мили, благодаря за вниманието и търпението ви! Hug

# 18
  • Мнения: 256
Гледай банана да не е суров, тъй като съдържа хистамин, а човечето е още малко за това.
Може да му даваш сварен банан или да му купиш готово пюре с банани.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 162
Аз пък знам, че бананът е единствения от плодовете, които може безопасно да се дава суров newsm78 Каква опасност крие хистаминът, знаеш ли?

# 20
  • Мнения: 256
Не съм много сигурна, но до колкото си спомням  хистамина беше нещо като стимулант за алергените.
При топлинна обработка този проблем отпада, както и при кашите.
По принцип го дават, че може да се дава суров след 6 месеца, но мисля, че е по-добре да се изчака
 

# 21
  • Мнения: 1 503
Е тва с варения банан сефте го чувам Shocked


Аз банан дадох преди месец -два официално,но и на 6 месеца съм давала са опита по т.н . 1 микродоза


Баничка още не съм предлагала,но и ние обожаваме царевични пръчици.
аз обаче не давам КОте Мяу и Зайо Байо(нали така се казваха),а купувам Царевин от диетичните магазини.
Първо взимах Трохо(по съвет на сладка Хапка  bouquet),но Царевина се оказа по-удобен и вкусен
Пакетчето е около 50ст.И ние няма случай да откажем царевична пръчица,но ги ядем   по-сериозно от 8месец,а преди това само ги е опитвал.

Щом до сега сте били само на кърма ,не е редно да даваш неща като кифла,баница,кекс и тем подобни,защото те са изработени от  абсолютно непознати и недавани до сега продукти(брашно(бяло и то),яйца,мармалади,соди,абе куп неща за които не ви е време.
Наблегни на зеленчуци,плодове и каши(по възможност домашни) като ги въвеждаш едно по едно с няколко дни пауза

П.П. До сега какво сте въвели всъщност ,за да кажеш ,че срещаш трудностnewsm78?

# 22
  • Мнения: 535
Ами няма от какво да се притесняваш. Бебето ти е мъничко, все още го има рефлекса на избутване на храната. Опитай с различни неща, но гледай да са еднокомпонентни- плодово или зеленчуково пюре, каша... Пробвай с елда, ако харесва по- солените неща, определено ще му допадне. А щом обича банан ето ти една домашна рецепта: сваряваш си елдата и слагаш банана в горещата смес и пасираш. Става страхотно на вкус, същото, но с просо е също супер. Изобщо има си комбинации, мога да ти дам много. Но мисля, че проблемът е по-скоро неготовност, а не нежелание от страна на детето.
Успех  bouquet

# 23
  • Мнения: 3 926
Според мен щом яде пръчките, значи все пак готовност има. За да се справиш с лепкавата им консистенция си трябва опитно езиче и що-годе добри дъвкателни движения Thinking Бананът съдържа хистамин, но рядко е причинител на алергични реакции. Той и авокадото са единствените плодове, които могат да се дават сурови до преди 8-мия месец. Иначе до 8-мия е добре всичко да бъде термично обработено Grinning
Имай предвид, че кашите са наистина чудесно начало, но пък има деца, които по принцип отказват "бебешка" храна. Казвам го, защото моята що-годе хранеща се дъщеря сега отказва да яде сготвена храна. Иска големи парчета, иска да ръба и гризе. Яде риба, картофи, всякакво друго месо... единственото по-"бебшко" е попарата за закуска Wink Меките консистенции не са й приятни, още от много малка не харесва гладко пасирана храна. Обича да премята някаква храна из устата си, да предъвква...е, не съм оставяла едри парчета, но с големината на едра леща, при това ябълка, дъвче от 6-тия месец.
Станси е права, че може да има все още рефлекс на избутване, но кажи как приема лъжица? И изобщо по-кашеста храна как приема - изплюва ли нещо, или просто се улива от страни...

# 24
  • Мнения: 143
Искам да спомена че много добре яде с лъжица.Казвам ви, в сравнение с големия ми син, просто съм много доволна.Поулива се по малко, но нали сме още в началото... За банана, ами направо от него иска да яде, когато го пасирам, не му е много интересно.Отчупвам малко парченце от него и давам. Незнам дали беше добра идеята, но днес му дадох сок Капи - банан. Изпи го с голямо удоволствие.Явно банана е от приоритетните му храни.  Wink А това за хистамина за сефте го чувам... Confused
 Станси, това за елдата малко не ми е ясно... Thinking Какво е това, плод ли е или нещо друго?
 Цвети, това за пръчките е добра идея, казваш че в диетичните магазини продават, но по-натък...
 За кашите да кажа: До сега само царевична каша на Фризокрема съм давала, резултата бе нулев.Но май ще купувам бананова каша, нали е по бананите Laughing
 Сега май е време и за жълтък, но тук някъде четох че в по-късен етап се давал
 Казвайте мами, вашите джипита какво предлагат? Нали ако яде каши, пюренца проблемът с набавяне на необходимите вещества отпада или не е точно така

# 25
  • Мнения: 1 503
Тони-ти уж си късно зхранила,но сподели на колко месеца се захранихте?
Ние сме на навършени 10 и още не съм дала жълтък...

# 26
  • Мнения: 143
Направи ми впечатление днес, че една мама, чието бебе също е на 6м., слага в плодовото пюре със сметана, няколко лъжички АМ, и така замества едно хранене. Как мислите добра идея  ли е това? А може ли и в зеленчуково пюре да се слага АМ? Забравих да я питам просто Blush
 А какво мислите и за сметаната, още повече пък сметана + АМ  Thinking
 Май много въпроси взех да задавам, но ако имате някакви наблюдения, изкажете мнение Simple Smile

# 27
  • Мнения: 143
Цвети, захраних Боби с плодово пюре - ябълка+морков.В началото взе да яде, но по-скоро от любопитство. Confused Освен това се запече страшно, крушовото пюре оправи положението но отново беше насила, мисля че въобще не го хареса. Зеленчуковите пюрета по същия начин, смених марката, вида, но отново никакъв резултат. Значи и ти не даваш жълък... Thinking На нас джипито от 5-ия месец каза да го давам, по четвъртинка през ден.Но не съм давала де. Трябвало да се дава заради хемоглобина.Незнам вече, тотално съм объркана. Живея в малък град, тук джипитата една нова книга не са прочели, карат по стандартната схема - захранване от 40-ия ден със сок и т.н. Но аз мълча, уж правя каквото казват... Сега направихме изследвания и се страхувам заради този хемоглобин, ами ако е нисък защото не съм давала жълтък... Thinking Confused

# 28
  • Мнения: 3 926
Тони, така трябваше да започнеш Hug Със сигурност щеше да си спестиш по-острите мнения Wink
Сега - до 6-тия месец бебетата са още с рожденния хемоглобин. Така че даването на жълтък и месо по никакъв начин не увеличава хемоглобина. Като прибавиш към това и една незряла храносмилателна система, която трудно усвоява вещества от храна различна от кърмата... просто шансът другата храна да повишава хемоглобина е доста нисък Grinning
Бебетата усвояват най-добре веществата от кърмата Grinning Във всяко пюре можеш да добавяш АМ, но гледай да е хипоалергенно, за да не отключи евентуална алергия. Пюретата със сметана ги забрави на този етап. Евентуално след като въведеш сирене към 8-мия, 9-тия месец.
Моля, разкажи на какви интервали и с какво се храните Grinning Примерно:
7.00 - кърма
10.00 - закуска - оризова каша... и т.н.
Банановата каша е млечна. Не се препоръчва за току що захранени бебета. Освен това ако сте още на кърма не е препоръчително да заместваш кърмене преди годинката. Затова като се дава различна храна от кърмата първо се кърми и тогава се предлага другата храна. Тя не е за наяждане, а за опитване. Постепенно детето ще си покаже предпочитанията към различните храни и само ще подтиква към увеличаване на количеството, ако е нужно Grinning

# 29
  • Мнения: 1 503
Тони-Тази мама със сметаната вероятно е въвела и яйцето от 4ти месец newsm78.Щом си решила да захраниш по-късно,трябва да знаеш ,че все още хората от тази "партия" са рядкост (за съжаление разбира се).С това искам да кажа ,че не трябва да гледаш какво предлагат мамите в градинките Naughty

за хемоглобина-Нашият беше нисичък (104),но педито не се стресна newsm78.
В моя град педиатрите също са 50 години назад във времето,но слава Богу съм намерила Нетвърдоглав такъв Peace
След седмия месец аз въведох пилешко!Честно казано давам 2 пъти седмично,но като слушам ,май повечето мами  дават през ден newsm78Ако ви е по-нисичък можеш да избереш варианта  през ден месце.
Плюс това  някои от зеленчуците са богати на желязо.Незнам кой знае колко такива,но червената чушка и броколито са едни от тях.Зеленият фасул също.Елдата,просото,кафевият ориз и амаранта са също добри източници на желязо.Фурмите също са адски богати на желязо.Тези неща също можеш да закупиш от диетичните магазини както и пръчките.А на въпроса "като порастне"-за пръчките иде реч...Ами пак даваш същите newsm78Поне аз ще давам такива деее

Аз все още нямам заместено хране.До скоро давах по 1-2 пъти на ден твърда храна,но моето диване не е голям любител на  яденето.Сега сме на 3  хранения,но ядем по 50тина грама Thinking

Аз обаче пак не разбрах на колко месеца захрани  хубостника ти. newsm78


Чела ли си нещо в Библиотеката newsm78

Общи условия

Активация на акаунт