Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 3

  • 49 060
  • 471
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 120
днес минах до един цветарски и продавачката ми каза,че е време за посяване на балконските цветя.взех си кичеста петуния и декоративка ягода с уж много ароматни плодове.нали съм си изпълнителна,прибрах се в къщи и веднага ги засях в съндъчета,чак сега се сетих,че може и да измръзнат и май е още рано-та нали се засяваха март-април  Thinking преди малко прибрах съдъците в хола,страхме е да ги оставя на  балкона.каже,моля, какво да правя-то не че имам голям избор,но просто някой и друг съвет(никога не съм гледала балконски цветя)

# 16
  • Мнения: 1 120
да ви се похваля имам азалия от година и малко.когато ми я подариха беше цъфнала.после цветовете паднаха и след известно време се появиха други(някои от старите дори не цъфнаха).грижих се много за нея,пръсках я,поливах я с кисела вода,торях я и тези пъпки не цъфнала цяла година,стояха като преприрани.чак сега след година тя се РАЗЦЪФтЯ и то обилно с розави и червени цветове.много съм щастлива Simple Smile
ако искате ще кача снимки(до сега я щраках,направих около 30 снимки)то не бе радост... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 6 461
Искам да помоля за съвет - имам малко цветя в къщи, които с в пласмасови саксии, но отдавна искам да ги сменя с керамични.Вече съм си харесала, но не съм сигурна колко големи да са.Дали да са дост по-големи  от старите или само малко?И кога да ги присадя -веднага  или да изчакам още някой месец?Каква пръст да сложа?
Това е откакто сме се събрали с мъжа ми и ми е скъпо, макар вече да е с много дълго и голо стъбло.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2136243
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2136244
А това е пуснало доста нови издънки и незнам дали не се "задушава"?
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2136241
Дифенбахия така и не можах да си отгледам.
Купувала съм както съм пробвала и да захвана.....но не се получава .
Предполагам ,че изисква определени грижи.... newsm78
По същия начин ми се получи с драцената...... Sad

# 18
  • Мнения: 3 760
lamita, сега е подходящо за засяване на семена, но задължително трябва да ги държиш на топло! Чак април-май ще ги изнесеш навън.
Честито за азалията ти! Дай снимки!!!!

# 19
  • Мнения: 9 095
и на мен ми се струва че  е рано да садиш семена newsm78, Дими, моя опит показва че няма по- лесно за гледане от драцената Hug и за дифенбахията така ми се струва, не са хич капризни май, особено драцената в моите грижи е оцеляла Peace

# 20
  • Мнения: 6 461
Дими, моя опит показва че няма по- лесно за гледане от драцената Hug и за дифенбахията така ми се струва, не са хич капризни май, особено драцената в моите грижи е оцеляла Peace
Леле ако ти снимам сега драцената с камерата на компа ......направо ме е срам Embarassed Tired
Все още я държа изсъхнала в саксията с надеждата ,че ще се ....оправи ,но май ще се наложи да си купя нова Tired
Виждат ми се много сложни тези драцени и дифенбахии ....

# 21
  • Мнения: 9 095
хехе, ами моята как я остригах, явно съм я преполяла и си мислех че е от климатика и обиколи цялата къща и не спряха да й пожълтяват листата и накрая я остригах и сега се съвзема само долните й листа пожълтяват/ и си я върнах на течението на климатика, много ми е хубава на това място/ Blush

# 22
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз като Теди мисля, че драцена и дифенбахия лесно се гледа. Някой ден ще щлракна моите драценки да ви покажа.
Ламита, аз семената на петуниите даже още в първите дни на янаури  ги засях миналата година и даже по-късно от тези по магазините станаха. Но това семена, а тях-вътре на топло естествено, какъв балкон февруари месец. Навън най-рано по Великден.

# 23
  • Sf
  • Мнения: 808
Момичета, купих си пахиподиум - мадагарска палма. http://www.bgphoto.net/photos/19760/632947143048281250.jpg
Четох в нета как се отглежда и си стискам палци да я опазя и да гледам добре Simple Smile Забелязах, че отстрани са избили още две малки джуджета, но няма да ги пипам, нека си растат заедно, пък да станат по-големи, тогава ще ги пресадя Simple Smile

Взех си и палма цикас - много е малка, само с 3 листенца. Нея пък как ще я гледам, съвсем не знам. В офиса уморихме една огромна палма цикас, дали не се засилих прекалено с тази за вкъщи?!

Ако имате опит с подобни растения, ще се радвам да споделите опит и съвети  Hug

# 24
  • Мнения: 9 095
много ти е хубава палмата Peace, дано станата големи и хубави, аз все искам да си взема ама като вляза в магазин и вкъщи става ботаническа градина, затова съм си наложила забрана Joy, само като мина през някоя приятелка обирам каквото мога, ама палма още не съм завъдила по този начин, само чакам една фурма да тръгне, а нея я сложих преди месец, да чакам ли още или да слагам нова?

# 25
  • Мнения: 2 125
Eй ги и моите драцени, обаче саксията е тясна и то от доста време. Аз не пресадих на време и сега от тежестта са се изкривили и единственото решение май е да ги окастря (отрежа връхчетата) и да ги засадя наново Thinking Дали ще стане е отделен въпрос, но някой в предната темо беше писал, че става така.
Да или не? уффффф Confused Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 6 461
Страхотни са ...... Peace

# 27
  • Мнения: 57
А, tedy_e и  Мама Цоцоланка  раздавам, ама елате да помагате за разсаждането и давам като премия! Joy
Аз съм забелязала, че повечето цветя купени от магазина се гледат по трудно.Съкаш са свикнали с по-специални грижи.Моята дифенбахия ми е от майка, а тя  я взела от приятелка.Но цвтята искат  да ги гледаш като деца.Майка ги мие на терасата редовно и им говори hahaha.
Имам и друг проблем - имах един малък бенджамин, който явно присадих в голяма саксия и дълго време не растеше.И като се отприщи миналата година направо стана разкошен.Държах го от май до октомври на терасата.И после трябваше да го прибера.И му окапаха всички листа.Знам, че е чувствителен на смяна на местото, но не можех да го оставя на студа вън.Сега е целия гол.Аз го поливам от време на време, но дали ще го бъде?Смята ли се за жив и какво да го правя?Пусто няма място за много цветя, а ми е мъчно за тях и искам да си ги гледам.
И това чудо как да го накарам да се поразклони малко, че се е устремило като бясно нагоре? http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=2136242 stellina твоите са страхотни и са разклонени доста - дай рецепта?
Весел ден от мен Grinning

# 28
  • Мнения: 9 095
много са ви хубави цветенцата Wink аз моите няма да ги показвам че ме е срам, малки са още и сега са окастрени, драцените се режат на пролет, трябва клончето да е поне 10см, слага се във вода и след това от отрязаното пуска разклонения, бенджамина незнам какво да го правиш, моя откакто съм го взела е добре и не съм го местила, сега обаче ще се наложи и се чудя и аз какво да правя, има ли мама с опит newsm78

# 29
  • Мнения: 9 095
а за дифенбахията, малко зор ще стане че нямам път към София Joy

Общи условия

Активация на акаунт